Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Despre calitatea superioara a produselor occidentale

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Fiona. Macar Fiona e simpatica.

Edited by aproape40, 11 July 2018 - 20:02.


#38
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006

View Postaproape40, on 11 iulie 2018 - 18:45, said:

S-a dat la fund doxan?

S-a despartit de nevasta ca ati zis ca e grasa, si acum cauta sa se insoare a 4-a oara.

#39
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Doxane, da-le dracu de sandale, bine ca ai nevasta, eu nu te-as fi crezut in stare. In plus, te credeam bosorog.
E de bine, stai linistit.
Unde ti-e ghiulul?

#40
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View Postzzhunt, on 11 iulie 2018 - 18:11, said:

ce legatura este intre niste papuci si politica?
Nimic nu e intamplator :)

#41
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Daca a mers cu ele prin curtea aia , logic ca s-a ales praful de ele .

#42
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007

View Postirulan_corrino, on 11 iulie 2018 - 18:32, said:

Nu e vb de niciun vest, e vorba de nenorocita de globalizare care obligă firmele să taie costuri de producție, implicit prin reducerea calității produselor pentru a nu dispărea după piață.
Valabil pentru orice bun produs in masă
, doar cele actual premium sunt de calitatea celor normale de acum 20 de ani.
Că mai multe produse sunt accesibile maselor față de cate erau înainte ? Da, e adevărat, dar asta s a realizat și prin scăderea calității lor.
Și din  păcate trendul e încă în vigoare.
Se adapteaza puterii de cumparare de pe piata locala. Tot romanu vrea ieftin si bun, masini germane, incaltari italiene etc

#43
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,566
  • Înscris: 31.01.2010
Eu prefer Otter, ii faceau la Jimbolia, dupa un timp au mutat linia prin Timisoara, Bucuresti si apoi afara.
Acum vreo 4 ani am luat o pereche sa o am in rezerva, si nu de 30 lei, cred ca in jur de 250 lei, facuti in Portugalia, acelasi fazon, comozi, piele ok.
I-am tinut in cutia lor vreo 3 ani si de folosit maxim de 2 ori in perioada aia.
Ultima data cind i`am incaltat m`am facut de rusine, am lasat pe podea o mizerie de plastic negru macinat de la talpa de microporos precum si
ditamai plasticul rosu injectat in calcii pe care scria Otter! pielea este perfecta, talpa la amindoi s`a farimitat!
Apoi scuze dar mai am din aia vechi romanesti pe care ii tin de lucru prin curte si`s intregi si acuma, doar aspectul lasa de dorit.
Noua calitate!

#44
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,628
  • Înscris: 21.06.2016
Pozele alea parca sint din filmul Borat. Partea filmata in Romania.

#45
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,508
  • Înscris: 25.04.2007

View Postxcit, on 11 iulie 2018 - 19:37, said:

Bai doxane, cand ii cumperi nevestii sandale "rozeta", spune multe....mai si vii cu ele sa te faci de ras pe aici, sau de fapt tu vrei s-o faci pe ea de ras? Ca sandalele in nici un caz nu sunt de ras, e ala care le cumpara Posted Image))))))))))))))))) hai ca m-ai distrat pe ziua de azi, maine sa vii cu papuci "gaoss" si sa zici ca s-au rupt


NU, la rosetta

si o mentiune despre occident, daca nu era occidentul ci doar comunistii, nu mai aveai tu ceasul ala la mana si nici acces la sandale
N-am mai ras niciodata atata la un topic pe Softpedia, nici macar la cele de pe Fun. Multumesc oameni buni ca mi-ati facut ziua mai vesela! V-as fi dat si zece like-uri. Multumesc si tie doxane ca le-ai dat prilejul. Multumesc si nevestei tale ca te-a lasat in viata, macar pana sa deschizi topicul.

#46
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010

View Postdoxan, on 11 iulie 2018 - 18:05, said:

Uita-ti aici binefacerile economiei capitaliste din  Vest, sandale cumparate de nevasta mea acum doua saptamani...le-a purtat cateva zile si apoi au crapat talpile precum un carbune ! Made in Italy, Vera Pielle si tot tacamul !

PS: Cuvintele sunt de prisos, prefer oricand chinezaria sau turcismul !

NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA :Noi :firma unde lucrez fabricam la o multinationala cu sigla originala dar se respecta standardele ISO,
Unde nu este interes de asaceva :[calitate,anduranta,etc],produsele se fabrica si din rumegus si doar sigla de frumusete conteaza!!calitatea materialelor si a manoperei nu mai au importanta.Omul care a cumparat un produs de rahat de la X zice ca nu mai cumpara in veac de la X dar intr-un timp scurt X se rebraduieste in Y,dupa care in Z si omul cumpara de trei ori la rand acelas rahat cu 3 nume diferite.

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postaproape40, on 11 iulie 2018 - 18:45, said:

S-a dat la fund doxan?

S-o dus sa-si certe nevasta. :D

Ce rai is unii pe aici, omu' ii ofticat ca pe aia scrie "Made in Itally" si is de cacat, si voi o dati in diverse! :D

#48
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Domle, parerea mea e ca numa in Italia nu-s facute  scroambele astea .Cel mult sunt Made in Adunatii Copaceni .Se falsifica in draci, acum insa trebuie sa fim cinstiti si sa ne amintim ca tot pesedeaua e vinovata .
Fac numiri in functii din randurile lor .OPC le apartine .Ironia dracului, tocmai doxan s-o pateasca .Cat foc varsa el pentru ei si iata multumirea .Viata e ironica si complexa, ce mai !

#49
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostPaz, on 11 iulie 2018 - 18:35, said:

Data viitoare cumpara original.

Da asta ce are:

[ https://i.imgur.com/Y6UIa8e.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
E o problemă destul de cunoscută cu pantofii cu talpă de poliuretan, turnată. În timp, talpa începe să se descompună, se produce hidroliza, chiar și dacă nu sunt purtați, mai ales dacă nu se păstrează o umiditate foarte scăzută în spațiul de stocare.

N-ar trebui să ai probleme în a-ți primi banii înapoi pe ei.


Se întâmplă și la case mai mari, Ecco sunt celebri pentru pantofii lor care se dezintegrau, la fel și ceva modele sport de la alți producători consacrați.


Nu e o dovadă a calității slabe a pantofilor, ci a faptului că nu au fost stocați cum trebuie și stau pe stoc de ani de zile. Ăsta-i dezavantajul tipului ăstuia de talpă câteodată, dar sunt și avantaje, pantoful ține mult mai bine decât cei cusuți sau lipiți.

#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doxane, vorbeste ma cu pesedeaua sa va puna canalizare in sat sa nu-ti mai fortezi rozetele pana in fundu curtii la privata...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate