Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Bravo Politia Romana!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu vreau sa stric topicul omului .Banuiesc insa ca e tot ceva de dat la gioale .In 10 ani de forum n-am intalnit pe nimeni care sa recunoasca schimbarile petrecute in institutiile statului in bine .

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu zic Bravo Politia Romana! Dar cu mici exceptii...

#21
lucky_number_13

lucky_number_13

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.07.2018
ATENTIE : MILITIA ROMANA ROMANA A REZOLVAT UN CAZ!

P.S.si alte zeci de mii raman nerezolvate Posted Image Posted Image Posted Image

#22
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postbumpocbum, on 11 iulie 2018 - 17:06, said:

Esti unul din cazurile fericite.

Din pacate baiatul meu nu a fost la fel de norocos, talharit in amiaza mare, deposedat de telefon cu cutiul la gat, reclamatii scrise la politie, identificat infractorul si incheiat cazul cu lipsa probe.... Cu aceasta ocazie am intrat in pic in universul politiei romane, cu necazurile lor, cu salariile de mizerie, cu al 2-lea job de zugravi pentru a-si putea intretine familiile. Trist, chiar foarte trist.

Sper sa se reglementeze cat mai curand acesta situatie ! Si politia romana sa fie respectata asa cum trebuie !

Toate cele bune.
Deci tu zici ca politistii ar trebui mai bine platiti daca avem pretentii ca ei sa-si faca jobul. Am intalnit dese situatii cand angajati cu minim pe economie erau sictiriti la locul de munca. Pai mai frate, daca nu iti convine atunci cauta-ti un job bine platit si lasa pe altii care pentru salariul oferit isi si face datoria pentru care e angajat.

#23
fy72

fy72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 24.06.2018

View PostNimcid25, on 11 iulie 2018 - 16:30, said:

Cu drag!

#politiaromana
Si fara mizeria de hastag nu puteai scrie?

View Postnick5roo, on 11 iulie 2018 - 16:40, said:

Și eu mulțumesc Poliției române! Posted Image
Pe 8 martie mi-au fugit chiriașii cu un TV Sony (plus alte lucruri). Dați pe mâna poliției, făcuți celebrii pe FB (cu ocazia asta am aflat și la ce amanet este TV la care aveam cutia și factura cu seria), anunțat poliția unde este TV, au trimis înștiințare legală casei de amanet să nu înstrăineze TV până nu se termină cercetarea, nici până în ziua de azi nu știu care este stadiul anchetei! Și nici TV nu l-am recuperat!
Posted Image
L.E. pentru cârcotași, aveam acte legale de închiriere.
Probabil ca dosarul era in sertar la Luluta. Acum daca a plecat, nicio nadejde!

#24
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Lasa, nu-l dezamagi. Telefonul l-au gasit, urmeaza Elodia, apoi tv-ul.

#25
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018
asta cred ca e un caz la cateva sute... daca nu cumva cateva mii... si mie mi-a fost furat telefonul acu vreo 3 ani(unul de vreo 2000 de lei), iar politistul de la furturi mi-a zis ca sansele sunt cam nule sa-l mai gaseasca...

deci cam greu cu "bravo"..

#26
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Telefonul de douajde milioane se poate gasi aproape imediat,  daca stii sa-l folosesti .

#27
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018
Daca ti-l fura unul priceput, se poate o laie..

#28
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postrumegus, on 11 iulie 2018 - 16:33, said:

Se mai intampla. L-au prins pe spargator, cine stie cate mai are la activ, la perchezitie au gasit printre multe altele si telefonul tau. Sa nu crezi ca toata politia s-a mobilizat sa caute telefonul tau, ca le pareai simpatic.
Asta nu e un motiv ca omul sa nu fie multumit si sa le multumeasca. Dar nu de carcotasi ducem lipsa.

#29
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostUlrichVans, on 11 iulie 2018 - 19:02, said:

Daca ti-l fura unul priceput, se poate o laie..
Ala priceput poate fi anihilat de unul mai  priceput .Oricat de bun ar fi pe lume cineva in vreun domeniu, mereu undeva e cineva si mai bun decat el .Ca poate nu se implica structura respectiva e altceva .

#30
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postrumegus, on 11 iulie 2018 - 16:33, said:

Se mai intampla. L-au prins pe spargator, cine stie cate mai are la activ, la perchezitie au gasit printre multe altele si telefonul tau. Sa nu crezi ca toata politia s-a mobilizat sa caute telefonul tau, ca le pareai simpatic.
Pai si asa nu vor avea prea multe de facut in viitor.

#31
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postfy72, on 11 iulie 2018 - 18:35, said:

Si fara mizeria de hastag nu puteai scrie?
Te deranjează?

#32
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018

View Postnick5roo, on 11 iulie 2018 - 16:40, said:

Și eu mulțumesc Poliției române! :punk:
Pe 8 martie mi-au fugit chiriașii cu un TV Sony (plus alte lucruri). Dați pe mâna poliției, făcuți celebrii pe FB (cu ocazia asta am aflat și la ce amanet este TV la care aveam cutia și factura cu seria), anunțat poliția unde este TV, au trimis Ă®nștiințare legală casei de amanet să nu Ă®nstrăineze TV până nu se termină cercetarea, nici până Ă®n ziua de azi nu știu care este stadiul anchetei! Și nici TV nu l-am recuperat!
:D
L.E. pentru cârcotași, aveam acte legale de Ă®nchiriere.

Și ce dacă ?
Ce ți s a întâmplat ție e abuz de încredere domn shef și se rezolvă la judecătorie pe cale civilă, ce căcat ai fi vrut să facă poliția ? Vreun abuz că să fii tu mulțumit ?

#33
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postrumegus, on 11 iulie 2018 - 16:33, said:

...au gasit printre multe altele si telefonul tau. Sa nu crezi ca toata politia s-a mobilizat sa caute ....
Nici n-am zis asa ceva. Daca asa se intelege, imi cer scuze

Edited by addysoftware, 11 July 2018 - 22:40.


#34
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,853
  • Înscris: 27.09.2008

View Postirulan_corrino, on 11 iulie 2018 - 20:59, said:



Și ce dacă ?
Ce ți s a întâmplat ție e abuz de încredere domn shef și se rezolvă la judecătorie pe cale civilă, ce căcat ai fi vrut să facă poliția ? Vreun abuz că să fii tu mulțumit ?
Stai puțin că nu am înțeles ce ai vrut să spui?
În primul rând, nu e abuz de încredere, ci s-a făcut pe baza unui contract de locațiune cu proces verbal și se ocupă politia și parchetul de asta pentru furt și vandalism. Doi, poliția are dovada, are înștiințare scrisă de interdicție trimisă casei de amanet, dar nu îmi poate lua bunul meu de acolo pentru că nu are aprobarea parchetului, ori în contractul de locațiune scrie clar că în caz de furt sau pagube se ocupa poliția și parchetul de pe lângă judecătoria...
Or fi unii polițiști buni, dar avem legi ambigue, adică legi de kkt.

#35
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Eu am vazut 3 cazuri cu bunuri furate din locatie... 0 solutionate.
La unul erau si camere la vecini care ar fi surprins indivizii care erau pe acolo in jurul orei la care s-a produs furtul, dar politistii nici n-au luat filmarea sa se uite pe ea, motivand ca degeaba vad ei pe camera individul/indivizii, ca n-au probe ca ei au fost cei ce au sustras bunul... deci n-are rost sa piarda timpul cu filmarea degeaba.

Edited by lexis1, 11 July 2018 - 23:14.


#36
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
Asta se vrea un topic de lauda al politiei romane sau altul facut asa, la hau? Ca da, de ar fi de lauda as avea si eu ce zice dupa ziua de azi, sunt (nu ca nu stiam) si politisti care intradevar sunt oameni. Nu stiu cati, dar sunt.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate