Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

A devenit fotbalul si la nivel de echipa nationala o afacere a bogatilor?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View PostDormi_Hete, on 11 iulie 2018 - 09:13, said:

Lasa asta. Ce audienta are o finala Franta - Anglia si ce audienta are una Argentina - Uruguay. Vorbim de comparatia 2 economii de nivel mondial versus 2 tari in curs de dezvoltare.

Domnu Galeo, sau care esti, nu joaca doua economii diferite. Joaca doua echipe. Si oricare sunt alea, biletele la meci sunt vandute de foarte mult timp, pe bani frumosi, ca si drepturile TV. Asa ca audienta e fix aceeasi. Toata lumea se uita la meci, ca e finala, indiferent cine joaca.

Edited by balauru69, 11 July 2018 - 10:55.


#20
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Este o afacere pentru Casele de pariuri. In preliminarii au fost eliminatele echipele puternice, Spania,Brazilia,Argentina,Germania, de asta ce spui? Si fiecare meci aproape din preliminarii a fost surpriza a iesit cotele mari, de asta ce mai spui? Teoria ta a conspiratiei cam cade. Cine nu-i pune pe Romanii sportivi sa se injecteze si ei cu vitamine sau alte minuni de genu'? Are Dragnea bani daca doreste sa faca si asta. Sa nu mai spun de Germania care a fost eliminata de o foarte mare echipa. Noi de ce nu am fost in stare sa ajungem acolo ca sa eliminam si noi pe Germani? Daca Coreea ia eliminat, si noi am fi putut-o face.

Va fi o Finala, Franta - Croatia, iar Croatia va castiga Finala. Eu cred ca este o afacere a mafiei si cu Campionatul asta Mondial, ca sa-l stoarca pe sarac de bani si ei sa se imbogateasca mai mult.

Peste tot este mafie, marii lideri mondiali si cei mai bogati vor fi si mai bogati insa ar trebui o revolta puternica ca sa impedice acest lucru fiindca resursele nu sunt doar ale lor si mai sunt si ale noastre, caci altfel noi vom fi cei mancati din cauza saraciei si traiul redus si mai ales oricand ne poate otravi cum se intampla deja cu mancarea si alte lucruri. Asta probabil e si planul lor sa ramana doar cei mai bogati oameni pe planeta si noi sa fim eliminati.

Edited by hwplanet, 11 July 2018 - 11:37.


#21
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,805
  • Înscris: 15.08.2014
Cine plm te pune sa pariezi??? Eu nu am pariat niciodat in viata mea, si nici nu cred ca o sa o fac prea curind. Sunt si alte metode de facut bani.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,002
  • Înscris: 07.11.2006
La pariuri castigi doar in cazul cand esti proprietarul firmei de pariuri.
Ca si parior,castigurile sunt relative,conteaza cat bagi si cat scoti pe o perioada medie,sa zicem un an.Faptul ca ai castigat azi 25.000 de euro nu inseamna ca ai castigat,daca in ultimele sase luni ai pariat (si pierdut) peste 60.000 de euro,de exemplu.

#23
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Ca si parior,castigurile sunt relative,conteaza cat bagi si cat scoti pe o perioada medie,sa zicem un an.Faptul ca ai castigat azi 25.000 de euro nu inseamna ca ai castigat,daca in ultimele sase luni ai pariat (si pierdut) peste 60.000 de euro,de exemplu.

Poti sa pierzi banii aia 60 de mii de Euro si altundeva de exemplu sa investesti in cocacoin ca o sa creasca criptomoneda de la 1 cocacoin - 10 dolari, la 1 cocacoin - 100 de dolari de exemplu. Si din contra, sa scada criptomoneda inloc de 10 dolari sa valoreze 1 cent. Daca ai castigat la pariuri 25 de mii de Euro se considera tot pierdere? Poti spune ca ai pierdut banii altundeva si te impaci cu ideea.

#24
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View PostDormi_Hete, on 11 iulie 2018 - 09:13, said:

Lasa asta. Ce audienta are o finala Franta - Anglia si ce audienta are una Argentina - Uruguay. Vorbim de comparatia 2 economii de nivel mondial versus 2 tari in curs de dezvoltare.
Eh, asa sunt si unii useri, troll-eri in curs de dezvoltare. Nimic nou sub soare.

#25
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Bravo balaure, dupa ce i-ai spart aluia gura, a venit si te-a pupat! Like this! Si-a argumentat opinia.Posted Image

Edited by wagmich, 11 July 2018 - 18:58.


#26
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

View PostDormi_Hete, on 11 iulie 2018 - 06:04, said:

Iata ca dupa ce in 2014 Germania a triumfat, vom avea acum o victorie a Frantei. Este randul lui Macron sa ia partea cascavalului fotbalistic. In timp ce echipe cqre se identifica cu istoria mondialului precum Argentina, Brazilia, Uruguay sunt excluse de la masa bogatilor.

Iata cata dreptate am avut.

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Eu cred ca s-au ales echipele in functie de ce presedinte vroia sa vorbeasca cu Putin. Numai ca fraierul de Trump s-a prins tarziu si a trebuit sa aranjeze o intalnire la Helsinki, ceea ce l-a facut foarte tafnos pe Putin. Numai uitati-va sa vedeti ce ofticat o sa fie Putin si ce calm o sa fie Trump dupa 2 zile de golf pe porprietatea lui din Scotia :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate