Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Frizeriile și saloanele de coafură

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 crisstonne, on 10 iulie 2018 - 20:47, said:

.......
@maxim, nu mai pleci de pe forum ?!
Asa fac barbatii adevarati, se tin de cuvint Posted Image

.....
Sa pierd si distractia ????

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Maxim, maxim, ce om erai tu, daca erai cum trebuie.
Sa dai ,,decit " sfaturi tehnice, onest.

#21
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 I2O, on 10 iulie 2018 - 19:40, said:

intre anii 1998-2010,pur si simplu in acest domeniu erau exclusiv numai femei,acum 50% sunt barbati..
Nu știu de unde ai statistica asta cu "exclusiv femei", dar la inceputul anilor 2000, cam după ce am terminat primara am început să merg la un coafor care avea angajați 2 tipi. Pe parcurs, mergand și prin alte zone nici nu am observat exclusivitatea tipelor. Nici la makeup nu sunt exclusiv femei, Sala Dalles din Buc are un profesor de makeup, de ex.  Nu vad de ce trebui exclusivitate, respectivii au înclinații poate artistice (cum a spus și CorinaDaniela), îi interesează domeniul modei etc.

#22
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
In capatul stazi aveam o casa de pariuri unde operatoare erau doar femei ... tinere stimabile care insa se schimbau destul de des.Veneau unele noi, plecau alea vechi (treaba lor ...) oricum doar stimabile domnite  erau la calculator.A trecut vremea iar acum a aparut un stimabil plictisit care nu sa portiveste de loc in peisaj.Pa vremuri era o tanara si stimabila domnita   la casa : agreabila si interesanta se pricepea si avea stiinta la cote, goluri, cornere : o adevarata placere sa stai la coada/rand  sa pui belete.Globalizarea, incalzirea climatica sau ziua de maine or fi de vina dar nimic nu mai este cum a fost.Asta este : no problemo.

Edited by adisluc, 10 July 2018 - 21:21.


#23
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Cei mai buni frizeri sunt turcii... barbati...

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Arianna-D, on 10 iulie 2018 - 21:06, said:

Nu știu de unde ai statistica asta cu "exclusiv femei", dar la inceputul anilor 2000, cam după ce am terminat primara am început să merg la un coafor care avea angajați 2 tipi. Pe parcurs, mergand și prin alte zone nici nu am observat exclusivitatea tipelor. Nici la makeup nu sunt exclusiv femei, Sala Dalles din Buc are un profesor de makeup, de ex.  Nu vad de ce trebui exclusivitate, respectivii au înclinații poate artistice (cum a spus și CorinaDaniela), îi interesează domeniul modei etc.
Din experienta mea...

#25
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Acum tot frizerul se crede hairstylist si tot bucatarul e chef. S-a umput Romania de hairstylisti si chefi.

#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

 borhot, on 10 iulie 2018 - 22:08, said:

Acum tot frizerul se crede hairstylist si tot bucatarul e chef. S-a umput Romania de hairstylisti si chefi.

Iar boarfele sint artiste :roflmao:

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003

 86-APP, on 10 iulie 2018 - 19:59, said:

Mai multi barbati ??? Puturosi ! asta este meserie de barbat ????
Discriminare... a fost din totdeauna. Ia vezi renumita opera...

Edited by andreic, 10 July 2018 - 22:24.


#28
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 crisstonne, on 10 iulie 2018 - 22:20, said:

Iar boarfele sint artiste :roflmao:
Sunt chiar "dive", ori "staruri".
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by pasilla, 10 July 2018 - 22:25.


#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003

 pasilla, on 10 iulie 2018 - 19:44, said:

Intotdeauna au fost barbatii frizeri majoritari.
Sunt si cei mai buni "hair stylisti".
Asa este.

#30
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

 I2O, on 10 iulie 2018 - 19:40, said:

Vad ca in ultimii ani au aparut in frizerii si coafoare foarte multi barbati,frizeri si stilisti......intre anii 1998-2010,pur si simplu in acest domeniu erau exclusiv numai femei,acum 50% sunt barbati...cam cum era inainte de 90 si la inceptul anilor 90 cand gaseai barbati frizeri in fiecare frizerie
Care sa fie jmecheria?
N-am mai auzit până acum cuvântul ăsta: coafoare ?! Uite, ai inventat un cuvânt. Posted Image
Dar am înțeles ce vrei să spui: saloane de coafură. Posted Image

#31
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Bai stii care e chestia? E ok daca esti fata sa te duci la un hair stylist barbat, si daca esti baiat sa te duci la un hair stylist femeie. Daca e invers, inseamna ca si tu esti pe invers.

#32
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Deoarece e o meserie unde se castiga mult daca esti bun, iar barbatii sunt cei mai buni, la fel si la bucatarie Posted Image .
Femeile daca nu ar avea "pupaza" nu le-ar baga nimeni in seama Posted Image Posted Image Posted Image

#33
light1

light1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.10.2016
Aoleo, ce greu este sa-ti dai seama de ce. Greu tare. Numai Einstein si-ar da seama.

#34
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 corinadaniela, on 10 iulie 2018 - 20:38, said:

si barbatii sunt perfect capabili si indemanatici pentru a se ocupa de tunderea, coafarea si ingrijirea parului.  sotul unei colege este un foarte priceput hairstilist, are talent si pentru pictura, si pentru aranjamente florale, gateste foarte bine. asta nu-l face mai putin barbat, dimpotriva, bravo lui ca isi foloseste talentele fara sa tina cont de prejudecati sau gura lumii.
Intreaba-l te rog si spunene-ne si noua, de ii este rusine sa spuna ca este frizer? la fel si bucatarii, acuma sint chefi, ca bucatar suna prea peizan!

#35
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

 I2O, on 10 iulie 2018 - 19:40, said:

Vad ca in ultimii ani au aparut in frizerii si coafoare foarte multi barbati,frizeri si stilisti......intre anii 1998-2010,pur si simplu in acest domeniu erau exclusiv numai femei,acum 50% sunt barbati...cam cum era inainte de 90 si la inceptul anilor 90 cand gaseai barbati frizeri in fiecare frizerie

Care sa fie jmecheria?

ps:un moderator sa editeze titlul ca am pus un r in plus si un i in minus (multumesc)
Nu stiu. Cert e ca epoca informationala i-a ajutat sa se perfectioneze. Cred ca e si o cerere crescanda si exista foarte multi oameni carora le pasa mai mult cum arata. E si un aspect naspa...au clientela foarte multa si si-o cam iau in cap. La un bacsis de 10% mai demult imi pupa si mainile, pe cand acum...se incrunta...data trecuta s-a uitat la mine parca vroia sa ma pocneasca....

#36
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006

 86-APP, on 10 iulie 2018 - 19:59, said:

Mai multi barbati ??? Puturosi ! asta este meserie de barbat ????
Care e faza? Si de ce discriminari? Fiecare face ce ii place/la ce se pricepe mai bine. De ce sa nu fie si femei sofer, mecanici de locomotiva si alte meserii, la fel cum si barbatii pot fi spre exemplu reprezentanti la firme de cosmetice sau bone.

 qawHaq1, on 10 iulie 2018 - 20:18, said:

Mancarea simpla o fac femeile. Mancarea sofisticata, barbatii. Tre'sa  zic mai mult?...
Ambele sunt facute de ambele sexe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate