Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Aplicatie GPS pentru Android

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Eltronik

Eltronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 08.03.2017
Sper ca postez unde trebuie.
Exista vreo aplicatie pentru Android care sa urmareasca un traseu pe munte, prin coordonate, si la urma sa vad exact (prin reprezentare grafica - linii, puncte) pe unde am mers?

Daca nu exista, ce echipament special pentru asa ceva recomandati?

Edited by Eltronik, 10 July 2018 - 11:33.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Strava is a website and mobile app used to track cycling and running activity via GPS. Users upload workouts and are provided with statistics such as pace, heart rate, and elevation, and are compared with the activity of other users.

https://www.strava.com/

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Pe Google Play, cauta GPS Tracker. Sunt mai multe.

Pe Google Play, cauta GPS Tracker. Sunt mai multe.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
LOL, pai, daca sint mai multe, pe care sa-l aleaga ?!
Sau nici tu nu stii, si-i dai omului o simpla cautare si... sa se spele cu ea pe cap ?!

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Le alege după review-uri. După preferințele proprii.

Așa greu să fie?

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Greu n-ar fi, daca toate alea GPS tracker ar face ce vrea omul.
Dar la mine apar zeci/sute de rezultate, ce face, le ia, practic, la nimereala, sta sa citeasca rating/reviews......
In loc sa-i recomande 1-2-3-...-10... e mult mai bine asa, nu crezi, de asta a pus intrebarea aici.

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Pai depinde pentru ce harti ai avea nevoie de inregistrarea traseelor.
Spre exemplu eu folosesc pentru harti: OpenStreetMap. Harta asta este completata pe baza de voluntariat si spre exemplu, au fost persoane sau grupuri ce-au marcat si niste trasee montane, vezi spre exemplu: Busteni

De aceea poti si tu spre exemplu contribui cu trasee mapate de tine pe acelasi principiu.

Aplicatia pentru Android care ti-ar permite sa folosesti hartile de la Openstreet Map este: Maps & GPS Navigation — OsmAnd
Aplicatia care te-ar ajuta sa inregistrezi trasee si sa le adaugi pe Openstreet este: OSMTracker for Android

Edited by Ciubex, 10 July 2018 - 12:03.


#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostEltronik, on 10 iulie 2018 - 11:33, said:

Sper ca postez unde trebuie.
Exista vreo aplicatie pentru Android care sa urmareasca un traseu pe munte, prin coordonate, si la urma sa vad exact (prin reprezentare grafica - linii, puncte) pe unde am mers?

Daca nu exista, ce echipament special pentru asa ceva recomandati?

https://www.makeuseo...racking-device/

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
STRAVA cum am zis.

#10
Conservatorul

Conservatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 26.09.2006
Eu folosesc aplicatia ,, Mi Fit",specifica Mi Band.

#11
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postwaterman, on 10 iulie 2018 - 12:18, said:

STRAVA cum am zis.

Dar vad ca pretinde sa te inscrii, merge offline ?

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Faci cont să ai.
Apoi...

App Data Usage
While recording there is no data usage unless you're viewing the maps, or have Live Segments or Share My Activity Status turned ON. Otherwise, the app just uses GPS while recording. Once you've finished recording the app will need to transfer some data to sync the activity with the Strava servers. That's typically about 1MB for two hours of recording, so it's a pretty small amount. This can vary a bit based on GPS quality and usage of sensors such as heart rate straps, speed/cadence sensors or power meters. There will also be some very small amount of data transfer to update your Feed. Please note, however, that if you can wait for a wifi connection to sync the activity or view the Feed then you can prevent all cellular data usage

https://support.stra...obile_site=true

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Programul e misto, dar am impresia ca astia se viseaza si ei niste mici gugheli. Vor traseele tale, salvate pe serverele lor.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Programul e mișto. Dacă ești sportiv și te mănâncă să faci cont, bagă bățul printre gard și dă mail că ete waterman tocmai alergă 15 kilometri tu ce faci stai ca mototolu ?
L-am făcut la oha că am nește prieteni care sunt veloci... din ăștia pasionați obsedați de biciclete.

Cursa (apogeul vieții mele de ciclist) de pe Bumbești Jiu prin munți n-am salvat-o acolo dar am contul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cwz-e8nWxQc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Vai, ca v-as omori ca pe sobolani, cand va prind pe sosea in fata mea. Posted Image Mai ales cand e trafic. Ma rog, in Romania n-am avut problema asta dar in Italia te dispera. Mai ales ca din masina te uiti drept in curu lor, cand ii ai un fata.
Imi clace traseul ala offroad pe care l-ai facut. Daca as mai avea varsta... Posted Image

#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mă dau pe stradă. Ăla nu e sport e aspirat de noxe.

Am 40 acum, nu am mai scos bicla de vreo doi ani.
Am una simplă ieftină dar e ușoară.
La anu o schimb cu ceva deștept.

Traseul e frumos în poze.
Cu o bicicletă bună e ceva. Eu am turbat pe el. A durat de la 10 dimineața la 11 noaptea.
Traseu de recunoaștere pentru XC montan nu știu ce concurs.
Adică ăsta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2zzZ5qATarE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttrollerul_de_serviciu, on 10 iulie 2018 - 11:55, said:

Greu n-ar fi, daca toate alea GPS tracker ar face ce vrea omul.
Dar la mine apar zeci/sute de rezultate, ce face, le ia, practic, la nimereala, sta sa citeasca rating/reviews......
In loc sa-i recomande 1-2-3-...-10... e mult mai bine asa, nu crezi, de asta a pus intrebarea aici.

1. Ai lasat doua raspunsuri, ambele in afara subiectului.2. ERu i-am spus ce anume ii trebuie, pentru ca asta inseamna ce vrea el. Acum, el putea cere un program pentru muzica. Eu folsoesc Poweramp. Ar fi fost ce vrea el, sau era bine sa-i recomand un player audio.Revin la punctul 1. Eu am rapuns la subiect.

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Hai hai nu e cazul să fim obraznici.
Iei aplicația nr. 1 din listă te duci pe munte faci traseu verifici dacă e totul corect.

Faci un tabel și pui rezultate, avantaje / dezavantaje.

Iei aplicația nr. 2, și tot așa.

După aia prezinți informația corectă verificată și corespunzătoare.

Nu arunci așa un link cu 9999 de aplicații.

Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate