Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Junior Network Administrator

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Coporan

Coporan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.03.2014
Salut.
M-ar interesa acest domeniu de administrator de retea, dar deocamdata nu stiu nimic. Am aflat ca exista cursuri si o calificare anume s-au ceva de genu, dar nu stiu unde este cel m-ai bine sa aplic. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru aceste cursuri s-au daca merita macar acest domeniu. Multumesc.

#2
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Pai depinde de care retea:
     - Retea de traficanti de droguri.
     - retea de trafic de carne vie
     - retea mafiota
      Calificare obtii la locul de munca !

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum adica te intereseaza dar nu stii nimic? Nu stii nimic despre domeniu? Nu stii nimic din ce presupune domeniul? Nu stii sa faci nimic? Sau...
De meritat merita orice cat iti place ceea ce faci. Acum daca nu stii nimic (?!?) nu poate sa iti zica nimeni daca merita. Ca daca merita pentru X nu inseamna ca merita si pentru Y din simplu motiv ca poate Y nu e atras de acel domeniu destul incat sa se descurce. Si eu am zis ca InfoSec e ceva si ca e misto sa fac parte dintre cei ce asta fac. Mare greseala din partea mea ca am realizat ca OPS imi place mai mult (administrare, troubleshooting, provizionare servicii) asa ca m-am lasat pagubas de InfoSec dupa 3 luni. Dar am preten caruia ii place la nebunie InfoSec. Doar ca niciunul si nici cel de al doilea nu am zis ca nu stim nimic.

Iti place sa butonezi? Sa gandesti cum sa faci o retea? Ce servicii ofera acea retea (ce servicii deserveste acea retea), sa tragi sarme si sa le mufezi? Sa stai sa planuiesti in amanunt un upgrade in retea (servere, switch-uri, routere)?

Nu de alta dar nu stiu ce crezi tu ca inseamna administrator de retea. Ca in afara de administratoru' de retea mai e si ingineru' de retea si termenii in unele cazuri sunt interschimbabili. Un inginer de retea poate sa faca doar administrare doar ca un administrator nu va face ceea ce face un inginer de retea (atributiile extinse ale acestuia din urma).

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 23:22.


#4
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Pentru inceput cauta CCNA.
Un exemplu: https://www.link-aca...XxoCsrkQAvD_BwE

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate