Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Buchet Flori in Avion

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Salutari,

Saptamana asta am un zbor BUC - IAS. Din Otopeni as vrea sa iau un buchet de flori. Am voie sa il iau in avion, ca si bagaj de mana?

Pe langa flori voi avea si un troler micut + o geanta de laptop. Zbor cu Tarom. Sunt curios daca as avea voie sa il tin in mana, ca daca il pun sus isi pun toti bagajele peste buchet. :)

Merci.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Verifica in primul rand cu ce tip de aeronava zbori.

Ca daca e ATR, nu poti lua nici trollerul ala micut ca bagaj de mana (iti va fi bagat la cala)

Ps. In mana nu ai voie sa tii nimic la decolare/ aterizare. Daca zbori cu avioane normale ai loc sub scaunul din fata. La ATR-uri nu prea ai loc niciunde...

Edited by Lex404, 08 July 2018 - 17:52.


#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Se pare ca nu sunt restrictii in acest sens: http://www.bucharest...uritate-control

#4
Hondica

Hondica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.05.2010
Poti. Nu trebuie sa il introduci in bagaj .

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu ti-e mai usor sa le iei dupa ce aterizezi ?

#6
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

 Lex404, on 08 iulie 2018 - 17:50, said:

Verifica in primul rand cu ce tip de aeronava zbori.

Ca daca e ATR, nu poti lua nici trollerul ala micut ca bagaj de mana (iti va fi bagat la cala)

Ps. In mana nu ai voie sa tii nimic la decolare/ aterizare. Daca zbori cu avioane normale ai loc sub scaunul din fata. La ATR-uri nu prea ai loc niciunde...

 xmanyacs77, on 08 iulie 2018 - 17:50, said:

Se pare ca nu sunt restrictii in acest sens: http://www.bucharest...uritate-control
Poate ca nu-s restrictii, chiar e vorba de spatiu. Pentru cine n-a fost niciodata cu ATR-ul, este extrem de mic, doar 2 randuri de scaune, intr-adevar "overhead compartments" sunt minuscule incap rucsaci, genti de laptop dar nu carry-on, se umplu repede (avionul poate fi plin); daca e spatiu, parerea mea e ca insotitorii vor cere sa fie puse deasupra capului (sau poate sub scaun).

Trebuie sa fie supriza pentru cine asteapta la sosire?

#7
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

 Lex404, on 08 iulie 2018 - 17:50, said:

Verifica in primul rand cu ce tip de aeronava zbori.

Ca daca e ATR, nu poti lua nici trollerul ala micut ca bagaj de mana (iti va fi bagat la cala)

Ps. In mana nu ai voie sa tii nimic la decolare/ aterizare. Daca zbori cu avioane normale ai loc sub scaunul din fata. La ATR-uri nu prea ai loc niciunde...

Este ATR, intr-adevar. Mi-am adus acum aminte ca mi l-au luat la cala si data trecuta.

 Baxon, on 08 iulie 2018 - 19:17, said:

Nu ti-e mai usor sa le iei dupa ce aterizezi ?

Nu, trebuie sa le am deja pentru cineva de la sosiri.

Quote

Trebuie sa fie supriza pentru cine asteapta la sosire?

Exact.

#8
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018
Poti s-o mai rezolvi si asa: sa nu fie un buchet mare, ci mai "petit" asa, 3 fire, si de ex trandafiri si nu crizanteme. Acuma mai depinde si de ce-i place duduii.

#9
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

 dea_dimi, on 08 iulie 2018 - 20:45, said:

Poti s-o mai rezolvi si asa: sa nu fie un buchet mare, ci mai "petit" asa, 3 fire, si de ex trandafiri si nu crizanteme. Acuma mai depinde si de ce-i place duduii.
La asta ma gandeam si eu, cu vreo 3 fire ar trebui sa fie ok. Daca nu iau altceva din duty free.

#10
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cumpara linistit, nu sunt restrictii in acest sens. La imbarcare rogi una din insotitoare sa ti-l puna undeva bine, ca sa nu se distruga.Sunt convins ca nu te vor refuza.

Edited by primuministru, 08 July 2018 - 21:38.


#11
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

 Villefort, on 08 iulie 2018 - 20:52, said:

La asta ma gandeam si eu, cu vreo 3 fire ar trebui sa fie ok. Daca nu iau altceva din duty free.

 primuministru, on 08 iulie 2018 - 21:38, said:

Cumpara linistit, nu sunt restrictii in acest sens. La imbarcare rogi una din insotitoare sa ti-l puna undeva bine, ca sa nu se distruga.Sunt convins ca nu te vor refuza.
Singura "restrictie" asa dupa cum s-a mai spus este dimensiunea extrem de redusa a unui ATR fata de un jet. Totul e mic, inclusiv spatiul lor din spate (daca-mi aduc bine aminte de ultima data cand am fost, practic nici nu este cala, bagajele sunt undeva in fata, prinse intr-o plasa) si s-ar putea sa nu fie mai mult de un insotitor de bord. Eu as incerca sa-l iau mic frumos simbolic si sa incerc sa-i gasesc loc pe cont propriu (e totusi lung incape mai bine sus deasupra capului decat cine stie cum / unde ti-l pun ei).

#12
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Alta chestiune e că pe Buc am doar 2 ore conexiune, și data trecută când am avut 2 ore a ieșit destul de urât. :lol:.

Ideea cu buchetul mai micuț e geniala (ceva de mărimea unui buchet de mireasa gen).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate