Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fort Boyard @ TV5MONDE Europe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
A inceput sezonul NOU Fort Boyard pe TV5

http://europe.tv5mon...ent/fort-boyard

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YH2cFq-WdKY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ORfQyfMDWHc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B2x78TOucaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Vazut! Frumos, ca intotdeauna.

#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
au incewrcat sa il aduca si la noi, cu Iftimoaie si alti cunoscuti in prima editie, dar cred ca au renuntat.

#4
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

View Postunbrutus, on 08 iulie 2018 - 17:07, said:

au incewrcat sa il aduca si la noi, cu Iftimoaie si alti cunoscuti in prima editie, dar cred ca au renuntat.

La noi daca nu e cu barfa, mancatorii, dat la gioale, nu merg astfel de show-uri tv.

#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Era o copie penibila cu actori machiati sa semene cu cei francezi, inclusiv vocile.
Mie nu mi-a placut. Pe de alta parte, versiunea franceza o priveam cand eram copil deci nu stiu daca nu tine si de asta

#6
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 19.11.2010
De semnalat ca sezonul difuzat pe TV5 Monde Europe este cel din 2017. Sezonul 2018 este pe France 2, sambata de la 21:55.

Deci, link-urile de mai sus sunt pentru emisiunile difuzate pe France 2; nicio legatura cu TV5 Monde Europe.

Edited by yanni17, 08 July 2018 - 18:59.


#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
ai dreptate, sunt din 2017, nu m-am uitat atent, insa sezonul curent e disponibil pe YouTube cu editiile integrale.

Edited by zyppster, 08 July 2018 - 19:09.


#8
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
nu uitati diseara la 19:35 la tv5  fort boyard

#9
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Nu uitam

#10
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Ce rau imi pare ca nu este apreciată la adevarata sa valoare emisiunea FORT BOYARD!
P.S.Sa nu uitati de Ninja Warrior  ( din toamnă, la Pro TV).Am urmarit editiile din Germania.Ce mai, SUPER SHOW!

#11
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Mai vedem cu Ninja Warrior la noi... Daca ii baga pe Cabral si pe Andreea Balan et co., ne cacam pe el de show. Ca si pe multe altele la noi...

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Cabral nu e rau ca prezentator. Nu stiu cum s-ar descurca (probabil nu prea bine) daca ar fi concurent... :naughty:

#13
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Stimati colegi!A venit timpul sa apreciem si noi "produsele  made in RO", bune sau rele.Cu adevarat, unele emisiuni din strainatate sunt de calitate, dar si acolo există "uscăciuni".Trebuie apreciat efortul Pro TV de a aduce in Romania emisiuni care fac audiență maxima in țările de origine si nu numai (Fort Boyard, Ninja Warrior, etc).In cazul Fort_ului, audiența se încadrează in primele 3 poziții la fiecare difuzare, pe France 2, France 4 sau TV5.
In primul sezon Fort Boyard  România (la Pro TV) au inceput criticile (unele fondate, altele nu) si din aceasta cauză nu vom avea parte (se pare) de următoarele editii.La noi lucrurile se misca mai greu, de aceea trebuie sa avem mai multa răbdare cu genul acesta de emisiuni.Nu trebuie sa "aruncam cu pietre"  la prima difuzare.

Edited by mediasettv, 23 July 2018 - 07:42.


#14
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
De la ora 19.35 incepe noul sezon.

#15
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Prima ediție din acest an a fost difuzata pe France 2 în data de 22 iunie 2019.Într-adevăr, în aceasta seara pe TV5 Europe va începe Fort Boyard sezonul 2018.
https://forum.softpe...7/page__st__270

P. S. De 30 ani, Fort Boyard ne face viata mai frumoasa. La mulți ani!

Edited by mediasettv, 06 July 2019 - 16:01.


#16
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
France 2 a lansat o noua emisiune BOYARD LAND, in fiecare sâmbătă începând cu orele 22.05.
Boyard Land este o continuare a mega concursului Fort Boyard. Acțiunea se petrece intr-un parc de distracții iar concurenții trec prin mai multe probe interactive.
Recomand acest concurs!

Boyard Land, France 2, in fiecare sâmbătă începând cu orele 22.05.

Derivat din Fort Boyard, Boyard Land este un spectacol  care are loc într-un parc de distracții (plaja Lys Chantilly din Boran-sur-Oise redecorat) în care două echipe de patru celebrități concurează și efectuează diverse teste pentru a câștiga o comoară ( in boyarzi:moneda fictivă a emisiunii). Candidații sunt înconjurați de diferite personaje care consolidează atmosfera misterioasă și fantastică a locului.
P. S. Francezii chiar stiu ce înseamnă emisiunile de calitate. Bravo lor. Fort Boyard merge mai departe!

Attached Files



#17
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Ce ati spune daca Fort Boyard s-ar intoarce la un canal din Romania ? La Kanal D..... Daca acum face Survivor, care a fost si la Pro TV.

#18
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Sincer nu cred. Nu are bani Kanal D pentru un astfel de format.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate