Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oameni fara suflet

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
mergi intr-o sectie de maternitate si dupa aia consternare
nu zic ca e de bine ce a facut acea persoana

#20
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 bumpocbum, on 06 iulie 2018 - 19:44, said:

Din pacate nu pot sa te ajut. Tocmai m-am dotat si eu cu un pisic.
Iti urez doar multa bafta.
Daca nu poti, de ce postezi ?

#21
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017
Din pacate cam asa sunt unii oamenii. Nu-i desparti ...ar fi trist pentru ei.Iti faci tie un bine daca ii pastrezi si le faci si lor.
    La tine sunt in siguranta. Daca ii  dai spre adoptie cine stie pe mana cui pica?

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 MembruAnonim, on 06 iulie 2018 - 19:18, said:

Unde sunt 7 mai intra 3.
Da anunt si pe site-uri dedicate.


Asa se intampla de cand lumea. Bine ca nu le-a omorat.
Sa vezi cand isi lasa unii broasca testoasa la maginea orasului. Sau papagalul.

Si unde sunt 10 mai intra 5 si tot asa Posted Image

Si la mine tot arunca caini (mari sau catei) , de cativa m-am ocupat , i-am tot plasat pe la rude, dar acuma ce ar fi sa strang fiecare caine care tot vine pe la mine din cauza unor dobitoci care trec cu masina si ii abandoneaza. Posted Image

 Darkestnight, on 06 iulie 2018 - 20:45, said:

Din pacate cam asa sunt unii oamenii. Nu-i desparti ...ar fi trist pentru ei.

Sigur, ce pot sa zic. Cand vecina are o catea cu pui, ii pastreaza sau ii da la fiecare cate unul ? Aia nu se despart ? Unul mi-a dat mie , altul la altcineva care voia, si tot asa.

#23
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Aia care dau mancare animalelor de pe strada sunt mai vinovati decat aia care le abandoneaza.
Restul e can can.

#24
_bcristian_

_bcristian_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.12.2006

 XL700VA, on 06 iulie 2018 - 20:04, said:

Cred ca e mama lor, deoare ii lasa sa suga, ii linge, are grija de ei. Desi e un pic ciudat, mamica e neagra toata, iar puiutii nici unul nu e negru ...
20180706_204631.jpg 20180706_204633.jpg 20180706_204641.jpg
Nu e ciudat, am si pisici, din care vreo 3 au fost negre. Rar faceau pui negri.

#25
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

 TruculMagic, on 06 iulie 2018 - 21:20, said:


Si unde sunt 10 mai intra 5 si tot asa Posted Image

Si la mine tot arunca caini (mari sau catei) , de cativa m-am ocupat , i-am tot plasat pe la rude, dar acuma ce ar fi sa strang fiecare caine care tot vine pe la mine din cauza unor dobitoci care trec cu masina si ii abandoneaza. Posted Image



Sigur, ce pot sa zic. Cand vecina are o catea cu pui, ii pastreaza sau ii da la fiecare cate unul ? Aia nu se despart ? Unul mi-a dat mie , altul la altcineva care voia, si tot asa.

Vecina? Am un vecin care a otravit un caine care nu facea rau nimanui..Sunt mai multi oameni care urasc animalele decat cei care le iubesc. Cei care le urasc se iubesc doar pe ei pentru ca sunt perfecti.  Ai dreptate si tu..dar, sunt prea mici...mi ar parea rau sa fie despartiti.

 AMETHIST, on 06 iulie 2018 - 21:44, said:

Aia care dau mancare animalelor de pe strada sunt mai vinovati decat aia care le abandoneaza.
Restul e can can.

  Imi pare rau pentru tine ca  gandesti  asa.

#26
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 XL700VA, on 06 iulie 2018 - 19:09, said:

Problema mare e ca am 7 pisicuti acasa. Daca ii adopt si pe astia, vor fi 10! Asa ca m-am gandit sa ii dau la o familie iubitoare. Deci daca cineva doreste niste pisicuti, sau pe mamica lor ... sunt disponibili.
Si totusi cum poti avea sufletul sa arunci asa ceva?
ce suflet negru poți să ai să vrei să-i desparți acum că au făcut cunoștință? Ține-i pe toți și fii încrezător (încrezătoare) că vei mai primi.

#27
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mda ... sincer mi-au cam intrat la suflet. Ii voi dona numai daca cineva ii ia pe toti trei. Daca nu, ii voi pastra. Insa voi steriliza mamica, ca sa nu mai faca si alti puiuti.
De dimineata asa frumos se uitau la mine ...
Attached File  20180707_063013.jpg   437.06K   43 downloadsAttached File  20180707_063015.jpg   383.11K   41 downloadsAttached File  20180707_063017.jpg   440.15K   35 downloads

#28
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

 XL700VA, on 06 iulie 2018 - 19:09, said:

Pe scurt, m-am trezit cu aceste trei suflete la poarta. O mamica si doi puiuti. Plangeau de ti se rupea sufletul. Nu m-a rabdat inima sa ii las in strada. I-am luat, le-am dat mancarica.
Problema mare e ca am 7 pisicuti acasa. Daca ii adopt si pe astia, vor fi 10!

Respectivul nu i-a aruncat ci i-a adus la tine, știindu-te mare iubitor de animale. Oricum, până la 20 suflete mai este loc și la tine!

#29
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Sa sti, ca pisica care are pui si simte ca cineva ii deranjeaza puii, ii ia si pleaca din acea casa/gospodarie, lucrul patit de mine cand eram mic, 7-8 ani, cand am necajit puii pisicii de la bunici. Pisica a luat puii si i-a dus la un vecin in pod cateva case mai departe. Pisica nu isi abandoneaza puii pe prioada cand ei inca mai sug, din contra, incearca sa ii protejeze cat mai bine si nu lasa nici un pui in urma, mereu se intoarce dupa el, iar daca nu il gaseste, devine foarte agitata. E posibil ca acea pisica sa fi fugit din casa in care era cu tot cu pui.

Edited by dany07rap, 07 July 2018 - 08:26.


#30
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

 AMETHIST, on 06 iulie 2018 - 21:44, said:

Aia care dau mancare animalelor de pe strada sunt mai vinovati decat aia care le abandoneaza.
Restul e can can.
Dap, daca e vorba de caini. Sunt periculosi, galagiosi, purtatori de rabie, fac mult mai multa mizerie cu excrementele direct pe trotuare/strazi. Pisicii in schimb pot fi hraniti, sunt ok, nu deranjeaza.

#31
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Chiar cred ca ii voi tine. Ma uit la mamica asta, asa isi ingrijeste puiutii. Si mananca toate bobitele pe care pisicile actuale nici nu se ating de ele ... ea saracuta curata tot castronul! Unde ceilalti fac nazuri, ea papa tot!

 jimi91, on 07 iulie 2018 - 09:09, said:

mai femeie, nu esti intreaga la cap Posted Image..ai deja 7 Posted Image...si acum ai pretentia sa fie adoptati 3 odata Posted Image, sa nu-i desparti Posted Image...



Era si o practica pe vremuri, sa omori la nastere puii... cand eram mic nu stiam, dar asta faceau oamenii:|....am avut o pisica care facea pui intr-o veselie....eu n-am vazut-o niciodata cu un alt pisoias:|,  imi ziceau ca pleaca ei dupa o anumita varsta Posted Image)....
Nu sunt femeie ...si sper ca sunt intreg la cap. Stau la tara, pisicile nu le tin in casa decat iarna cand e frig ... asa ca nu ma deranjeaza prea tare.
cat despre practica aia pe care o spui mi se pare cea mai mare barbarie sa omori un pui de pisica cand e mic, si nu are nici un ajutor!

#32
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Să ai unde să îi ți, la casă sau și mai bine la țară unde nu îs mașini, altfel la mine nu au rezistat.
Nu știu exact ce se întâmplă, aveam la un moment dat 3-4 și dispăreau, pe rând câte unul în interval de până la un an.
Se duceau peste grădini ziua și veneau la mâncare mai mult. Mai mult iarna le plăcea in casă lângă foc.

Câine am avut dinala rasa bitang, soricar. Pleca dimineața pe ușă, se întorcea când avea el chef acasă și se proptea in fața porții. Numa mă întâlneam câteodată cu el prin oraș și venea după mine acasă. Știa tot orașul, toate străzile.
Ce responsabilitate că era o plăcere, un câine fericit, liber. A și trăit vreo 15 ani.

#33
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Cel mai mare dușman al animalelor de companie este concediul.
A fost un slogan în Italia cu multi ani în urmă.

#34
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Om fara suflet, mancator de...creier(ducea mare lipsa de creier, asta-i evident!):
https://www.descoper...creier-veverita

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate