Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema update placa video nvidia

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Salut , am o mica problema cu instalarea unui update la placa video nvidia . Acum cateva ore am dat pe drivers(din aplicatia geforce experience) si mi-a aparut ca exista un update , am dat descarcare si dupa instalare. Problema e ca de cateva ore imi arata preparing to install si nu se intampla nimic , se incarca la nesfarsit . Ma gandeam sa dau un restart ,poate isi revine.

#2
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014

View PostGoldMasters, on 06 iulie 2018 - 17:24, said:

Problema e ca de cateva ore imi arata preparing to install si nu se intampla nimic , se incarca la nesfarsit . Ma gandeam sa dau un restart ,poate isi revine.

Ai răbdare nu glumă.

Poate ai vreun prompt cu UAC pe undeva și nu-l vezi (fereastra aia unde te întreabă dacă lași sistemul să instaleze aplicația).

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Și stai așa de câteva ore?

Nu așa se instalează driverul

Descarci driverul de pe siteul nvidia , îl dezarhivezi într-un folder și ai 2 posibilități

1- dai instalare din folder  și selectezi ce doresti sa instalezi, parte vrei numai driverul nu și restul prostiilor

2- din device managerul dai update driver




#4
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View PostpexCom, on 06 iulie 2018 - 17:34, said:


Ai răbdare nu glumă.

Poate ai vreun prompt cu UAC pe undeva și nu-l vezi (fereastra aia unde te întreabă dacă lași sistemul să instaleze aplicația).
Mi-au aparut 2 permisiuni la inceput si am dat ok .

View Postzzhunt, on 06 iulie 2018 - 17:37, said:

Și stai așa de câteva ore?

Nu așa se instalează driverul

Descarci driverul de pe siteul nvidia , îl dezarhivezi într-un folder și ai 2 posibilități

1- dai instalare din folder  și selectezi ce doresti sa instalezi, parte vrei numai driverul nu și restul prostiilor

2- din device managerul dai update driver
Driverul e instalat ! Asta e o verisune mai noua , scoasa la sf lui iunie .

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Nu mai folosi Geforce Experience in viitor.
Descarci si instalezi display driver uninstaller (DDU),descarci driverul nou,stergi driverul vechi,intri in safe mode unde cu ajutorul DDUvei curata registri de ramasitele driverului vechi,iesi din safe mode si in final instalezi driverul nou.In mod normal nu dureaza mai mult de 10 minute.
Bafta.

Edited by adisz, 06 July 2018 - 18:54.


#6
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Mie mi se pare complicat ce spune adisz.

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce placa video ai?

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostUltraDD, on 06 iulie 2018 - 19:22, said:

Mie mi se pare complicat ce spune adisz.
Bine ca n-ai tu problema :)

Oricum, folosirea programului in Safe Mode este recomandata pentu stabilitate, nu este obligatorie.
Deci poate sa foloseasca in mod normal, ca orice alt program.
Sau sa descarce manual driverul si sa foloseasca Clean Mode la instalare - asta sterge driverele vechi (parca asa tin minte ca avea, de pe vremea cind aveam nvidia).

#9
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Am rezolvat ieri totul. am dat un restart , dupa am incercat iar sa instalez update-ul de la placa video si totul a fost ok . Multumesc pentru ajutor .
Apropo, e ceva neinregula cu aplciatia Geforce Experience ? Cineva scria mai sus sa nu o mai folosesc.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
E cam cu probleme. Si eu am preferat sa nu mai instalez toate prostiile din pachetul de drivere. Doar driverul si atat.

#11
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
Până și driverul are o tonă de prostii în el (de exemplu telemetrie).
În comunitatea de pe notebookcheck sunt câțiva care le curăță de fiecare dată când apare o versiune nouă.

GeForce Experience are câteva probleme. Dacă nu ai nevoie de el (și dacă ai nevoie, știi - de exemplu Shadowplay) atunci mai bine nu îl instalezi.

Edited by pexCom, 07 July 2018 - 18:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate