Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Despre Admitere ASE ID si Taxa!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
xAlexandru

xAlexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.08.2014
Salutare. As vrea sa ma inscriu la ASE , facultatea de Management la distanta. Am o nelamurire legata de calendarul de inscriere si cum se va desfasura toata treaba. Nu vreau sa par idiot sau ceva , dar chiar nu inteleg. Poate sunt eu batut in capPosted Image . Deci trebuie eseul motivational..tralala, se da rezultatul pt acest eseu , iar apoi urmeaza anumite probe lingvistice. problema apare in data de  25-26 ( cand se plateste jumatate din taxa de scolarizare) , dar abia pe 27 se afiseaza lista candidatilor declarati admisi. Bun , si daca  nu o sa fiu admis? Mi se dau banii inapoi presupun , nu? Posted Image)  Anyway, mi se parea mai ok sa plateasca taxa doar dupa ce aparea lista cu cei admisiPosted Image


PS: Pt cei care stiu: ID in cadrul facultatii se refera la faptul ca va trebui sa merg sambata/duminica la cursuri  sau doar la examene? Am mai gasit ceva tot aici pe forum , dar e ceva vag si cica ar depinde de la o facultate la alta. Posted Image

Edited by xAlexandru, 06 July 2018 - 00:58.


#2
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018
taxa se cere tocmai pentru "confirmarea locului" ... da, banii se dau inapoi... da, id inseamna sa mergi sambata/duminica si la unele cursuri.. nu cred ca exista in ro. (la stat cel putin) invatamant ID fara ceva prezenta la cursuri..

#3
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
ID inseamna in principiu cursuri Vineri Sambata si Duminica.
In rest e acelasi lucru ca la ZI doar ca programul e binedefinit si consecutiv, nu pierzi timpul aiurea ca la ZI, unde n-am inteles cine a fost idiotul care a gandit dezastrul programului de pierdut vremea si cu ce scop a facut acea mizerie.
Tot in principiu prezenta nu e obligatorie decat la anumite cursuri, unde se fac si proiecte si se noteaza. Oricum daca nu dai pe la cursuri si te duci doar la examene, sunt sanse foarte mari sa aduni restante fara numar, adica trebuie sa dai alti bani si sa treci iar prin stres.

Cat despre bani, ei vin ca o rezervare de loc. Desigur ca daca te retragi primesti refund, in ce conditii, vezi la ei.

Edited by lexis1, 06 July 2018 - 09:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate