Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

dilema loc de parcare

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Regula in orase, vb despre parcari, este primul venit, primul servit. Cine nu o intelege si nu o respecta da dovada de animalitate. E slab statul ca nu i da in judecata pt tulburare de posesie pe aia care se fac propietari pe spatiu public. Se poate lasa cu inchisoare.
Nu iti convine, vinde apartamentul si ia ti casa cu garaj sau aparatament cu loc de parcare propietate personala.
Eu stau chiar in centrul orasului, nu am garaj al meu, ci parchez in parcarea publica, ce are locuri cu plata si fara. Vara, wekendurile numai turisti straini, nemti, elvetieni, italieni, samd.
Daca gasesc loc bine, daca nu, ma duc si parchez si la un km. Ca cetatean al orasului nu am nici un drept in plus fata de turistul venit de aiurea

In timpul sptaminii, parcheaza cei ce vin la munca, cei ce vin din alte orase sau judete. Idem, nu am loc ori parchez la cu plata (daca e liber si acolo) ori la 1 km.
Ce atita tamtam,actul de proprietate vorbeste,nu intetelegerile tacite intre niste neicanimeni locatari ai unui bloc, te miri pe unde. Ai pretentii marca banul, daca nu respecta regula cu primul venit si aia e.
Sa faci asemenea arogante ( insusirea unui teren ce nu iti apartine) prin tarile din Vest, ori te baga cetatenii in spital ori statul la bulau.

#92
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011
Din păcate, lumea de la noi este primitiva.
Este si boala cu ridicatul ștergătoarelor.

Moam, gasesc pe unul care nu stie ca locul este platit, baf, ii arat eu lui, ii ridic ștergătoarele, moam, ce bărbat sint eu, ori mare duamnă".

Eu daca gasesc locul ocupat, gindesc inainte, este venit in vizita, nu stie ce si cum in zona, sta putin.
Daca are numar pe bord, il sun, daca nu are, o pun in alta parte, seara o mut, după ce pleaca vizitatorul.

Doar nu imi inchipui, cum isi inchipuie unii, ca imi fura locul :lol:
Nu ma simt frustrat sau castrat emotional, dar astea e" deja grele" :D

Eu nu ridic ștergătoarele de parbriz.

Edited by crisstonne, 07 July 2018 - 23:33.


#93
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Depinde totul de cum ai imbatranit.

#94
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostLORELYAN, on 06 iulie 2018 - 18:59, said:

Constat ca foarte putini au binevoit sa citeasca primul post.
Am precizat acolo, la aspecte negative :".. se trezesc locatarii cu locul de parcare ocupat de o masina necunoscuta, care zaboveste cate 3-4 zile, chiar si o saptamana, si nu este vorba despre o masina noua a vreunui locatar, de cele mai multe masini ale locatarilor blocurilor invecinate,
care nu au acest gen de organizare tacita, ci o maimutareala animalica de..."pe apucate"
! “
Adica tocmai comportamentul condamnat este, cel mai probabil, sustinut de cei ce n-au citit .

Tot in primul post am precizat :…” fara posibilitatea de a "inchiria" locul de parcare prin plata unei taxe catre Primarie (probabil momentan)”

Asa ca userii : petit_christian,  mkscorpion0,  LukRo, INVISSIS, Seteh, Ion_de_la_Raion, daybreak246, wagmich, ccdsah, DaculScoril0, waterman, sebulbus sunt rugati sa-si revizuiasca atitudinea ~!

Imi permit o mica observatie… locatarii unui bloc, aprox 50-100 familii, cate or fi, se inteleg tacit si se respecta intre ei, ceea ce denota un comportament civilizat, etic, moral, sa-I numesc categoria X,  pot fi deranjati de cativa, CATIVA, locatari ai unui bloc/blocuri invecinat-e, (unde si acolo s-ar fi putut respecta aceleasi reguli nescrise),  repet, cativa locatari caracterizati  in primul post “maimutareala animalica de..."pe apucate" !”, sa-I numesc categoria Y, cauta cu rea intentie si in bataie de joc incalcarea unor valori morale pe care nu le recunosc si nu le respecta !

Nu vreau sa-mi imaginez dezordinea din familiile celor din categoria Y..(primul care ajunge acasa parcheaza masina in primul loc liber gasit, .primul care intra in casa bea tot laptele din frigider,
primul care ajunge la masa se aseaza pe ce scaun doreste...nu mai conteaza...URAT !)

din nou zic: cel cu probleme de înțelegere și civilizație ești tu. Lege-i lege chit că-ți convine sau nu. Și legea nu-ți dă dreptate.

Și da, am citit și primul post. Atitudine tipică de meltean care crede că odată cu rabla SH înmatriculată în Bulgaria a dobândit și o bucată din șosea.

#95
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Initiator , esti obositor. Lsa-ne dracu' in pace. Ti-am spus varianta legala. Politia locala. Da-i in juedacta daca nu esti multumit.

Lasa-ne dracu ca ne-ai zapacit de cap cu prostiile tale ilegale (dacii pacrcate pe doua locuri).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate