Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

COLAJ MUZICA IN GENUL ANILOR 90

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Clar care e nivelul tau intelectual si cultural. Pink Floyd sunt fix-pix pe langa fratii lu' peste... Mozart a plagiat melodiile celor de la Albatros. Cei de la Roling Stones mor de oftica ca nu au succesul celor de la Generic.

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Bai frate, numai oameni culti pe aici.

Mai vorbesc si de Mozart dar ei poate nici n-au vazut vreo pictura de-a lui. Posted Image

Macar muzica lui Pink Freud, o cunoasteti ?

#21
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu, dar cunosc toate simfoniile lui Goethe.
Scuze, acum observ ca suntem pe aria de manele. Daca stiam, nu ma coboram la nivelul vostru sa postez. Pt voi nu are rost, iar lumea buna, adica cei cu mai multi neuroni si clase decat are trenul, fuge de aria asta...

#22
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postrumegus, on 06 iulie 2018 - 20:52, said:

Daca stiam, nu ma coboram la nivelul vostru sa postez.
Sa nu va noroiti galosii, domnu...

#23
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Dupa cum am promis https://drive.google...iew?usp=sharing

View Postrumegus, on 06 iulie 2018 - 20:52, said:

Daca stiam, nu ma coboram la nivelul vostru sa postez. Pt voi nu are rost, iar lumea buna, adica cei cu mai multi neuroni si clase decat are trenul, fuge de aria asta...

Asta e, nu am gasit alta arie potrivita, ce am cantat eu chiar nu are legatura cu manelele. Stai linistit ca am destui neuroni incat sa pot compune absolut orice gen de muzica. Tu la ce stii sa canti? Bafta!

Edited by gerbil, 06 July 2018 - 21:50.


#24
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Sarumana, Gerbil. Posted Image

#25
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View Postgerbil, on 06 iulie 2018 - 21:47, said:

Dupa cum am promis https://drive.google...iew?usp=sharing



Asta e, nu am gasit alta arie potrivita, ce am cantat eu chiar nu are legatura cu manelele. Stai linistit ca am destui neuroni incat sa pot compune absolut orice gen de muzica. Tu la ce stii sa canti? Bafta!
Mda, esti plin de talent! Zici ca e Vangelis la tambal!

#26
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
@rumegus: Mda, nu ti-as dori sa traiesti o zi din viata mea. Si cu asta am incheiat, iti doresc bafta!

Edited by gerbil, 07 July 2018 - 18:45.


#27
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si tu consideri ca daca ai probleme, trebuie sa-ti plangem toti de mila, sa te consideram geniu, desi tu esti un antitalent in tot ce faci? Esti mai mult decat penibil, dupa ce ca traiesti din banii nostri, nu esti in stare de nimic, mai faci si muzica de tot rahatul, tot tu vrei si statuie? Atat te duce mintea, atata faci, dar nu te lua aiurea de cei care iti platesc ajutorul social, din care tu traiesti fara sa faci nimic. Ba mai te si crezi muzician. Bagseama handicapul tau nu e doar fizic...

#28
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postrumegus, on 05 iulie 2018 - 22:18, said:

Rahat in ploaie, ceva gen ante-manele, adica geamparale, tot muzica de doi lei. Niciun om care a ascultat macar odata muzica, in viata lui, nu suporta asa ceva.

Inca unul care a invatat sa scrie pe muzica simfonica. Tine-ti geniul departe de aria aceasta!

View PostAldulescu, on 06 iulie 2018 - 17:28, said:

Bai nene, tu ai auzit macar de Albatros? Ai habar de Azur, Generic, Odeon, Tomis Junior, etc.? Iti spun ceva numele astea: Dan Ciotoi, Naste din Berceni, Fratii Peste? Afla intai pentru cultura ta generala cine au fost astia si pe urma mai vorbim...

Am ascultat Dan Ciotoi pe cam toate suporturile existente, de la banda de mag la caseta audio, CD, stick de memorie, card de memorie, HDD, SSD.Majak, Kashtan, aparate cu personalitate. Cu Kashtanul, puneam muzica la botezuri. pe vremuri, lumea la tara, facea botezuri acasa....nuntile la Caminele Culturale...Mai sunt Azur...Albatros, Tomis Junior. Pe acestea si multe altele, le ascult ca amintire asa...dar Generic, hm, muzica lor imi pare fara varsta. So, GJ, Dan Ciotoi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate