Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pret vidanjare

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:27, said:

Pai tu cate veceuri ai in curte ? Posted Image

4

#38
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:27, said:

De ce ?
Pai cand mai dormi, daca mereu arunci un ochi pe forum?Posted Image

*Vidanjele costa destul de mult in zona rurala.

#39
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 xmanyacs77, on 05 iulie 2018 - 20:30, said:

Pai cand mai dormi, daca mereu arunci un ochi pe forum?Posted Image

*Vidanjele costa destul de mult in zona rurala.
Noaptea dorm Posted Image , ma refeream ziua cand mai ma uit pe internet Posted Image

#40
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 marius_vfp, on 05 iulie 2018 - 20:20, said:

  voi nu ati mers pe camp cu vaca sa vedeti ca in juriu cacatului de vaca iarba creste mai frumoasa si verde chiar si pe seceta , oare de ce  are capu plin de cacat ca ......

genial :))

#41
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,681
  • Înscris: 22.01.2015
Jimi si compania. Un rahat e mereu un rahat.Ca de porc omnivor,vaca ierbivora,Yeti sau grizzly-e bun la culturI agricole.Ca romanii si altii il imprastie iarna e alt discurs,da prin tari mediteraneene il mai imprastie si cand e cald.  grosso-modo:o rosie hranita cu rahat vs. o rosie cu ce gaseste in sol(vorbim numai de caca bio) arata mai bine prima.  Si daca n-o grabesti e si mai gustoasa.  Ia treceti pe aria agro.

#42
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 20:28, said:


4
Vremuri cacacioase... Posted Image

#43
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 05 iulie 2018 - 20:50, said:

Vremuri cacacioase... Posted Image

xd :))


na, asta e, asa era pe vremuri....lumea nu-si facea nevoile in casa :))....

 MikeSpike, on 05 iulie 2018 - 20:43, said:

Jimi si compania. Un rahat e mereu un rahat.Ca de porc omnivor,vaca ierbivora,Yeti sau grizzly-e bun la culturI agricole.Ca romanii si altii il imprastie iarna e alt discurs,da prin tari mediteraneene il mai imprastie si cand e cald.  grosso-modo:o rosie hranita cu rahat vs. o rosie cu ce gaseste in sol(vorbim numai de caca bio) arata mai bine prima.  Si daca n-o grabesti e si mai gustoasa.  Ia treceti pe aria agro.


the martian :))..am uitat de filmul asta :), omul da o lectie in agricultura

#44
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,681
  • Înscris: 22.01.2015
Gresit cu Martianu. Studiaza agricultura chinezeasca incepand de milenii in urma. Daca nu ma insel si mranita e un caca amestecat si fermentat.  Si Guano(Peru) e chiar cacatel de zburatoare cu puritate mare.   Asa ca habar n-ai pe ce mina de.....   stai.!

#45
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
La tara, cam in fiecare comuna exista cel putin unul care are vidanja, actionata de tractor. Cel putin prin zonele civilizate ale tarii. Daca nu ai in zona, cheama-i pe cei de la antene, parlament, astia mananca rahat nonstop, intra in sevraj, daca nu papa zilnic, poate iti vor si plati. Nu te mira daca Taricianu si aici se va baga in fata.

#46
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 rumegus, on 05 iulie 2018 - 21:05, said:

La tara, cam in fiecare comuna exista cel putin unul care are vidanja, actionata de tractor. Cel putin prin zonele civilizate ale tarii. Daca nu ai in zona, cheama-i pe cei de la antene, parlament, astia mananca rahat nonstop, intra in sevraj, daca nu papa zilnic, poate iti vor si plati. Nu te mira daca Taricianu si aici se va baga in fata.

in comune la cuca macaii, nu in cele care sunt langa oras ;)...

#47
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
"in vremurile din urma, nu veti avea nici macar posibilitatea de a scapa de kkt ! " ...

#48
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 MikeSpike, on 05 iulie 2018 - 21:00, said:

Gresit cu Martianu. Studiaza agricultura chinezeasca incepand de milenii in urma. Daca nu ma insel si mranita e un caca amestecat si fermentat.  Si Guano(Peru) e chiar cacatel de zburatoare cu puritate mare.   Asa ca habar n-ai pe ce mina de.....   stai.!


Posted Image) sunt convins :)

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 21:50.


#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Asta nu adusesei pe forum wc uri vidanje si rahat.

Discuție pe 3 pagini despre rahat. Sa se mute măcar pe aria de politica.

#50
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 exceswater, on 05 iulie 2018 - 21:24, said:

Asta nu adusesei pe forum wc uri vidanje si rahat.

Discuție pe 3 pagini despre rahat. Sa se mute măcar pe aria de politica.

hai ca nu sunt primul Posted Image), ce sa faci..asa e viata la casa...trebuie sa te ocupi si de lucrurile mai nasoale Posted Image.... la bloc era mai simplu, tragi apa si dispare ca prin magie Posted Image)

mi-am adus aminte de tipul asta, Arthur :))), omul s-a mutat in "fosa septica" -nu stiu ce e, dar asta pare :))

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yz87mDII2xA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am murit de ras, zicea ca e cald iarna in buncarul ala



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/atrxfVermPA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce s-a inselat omul :))

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 21:30.


#51
marius_vfp

marius_vfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,130
  • Înscris: 14.07.2008
Ma terminatio cu cacareala ,  chiar voi nu ati auzit de UREE , uree =pishat  ca e uman sau de ceo fi el e tot pishat , dati o cautare pe goagale si vedeti ingrasaminte din uree cu azot e folosita chiar si in medicina ceaveti , prefer sa mananc rosii si castraveti crescute cu cacat decat cu stimulatori de crestere  cu toate prostiile de aditivi si E-uri.

https://www.verdon.r...rea-20-20l.html
http://www.azomures....ilizarile-sale/

#52
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:52, said:


Sa nu-mi spui ca-l folosesc de ingrasamant in agricultura. Posted Image

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 19:53, said:

Si dupa aia vine la piata cu recolte Posted Image

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:56, said:

Pai de-aia mi-era si mie... ati citit Pamantul de Emile Zola ? Acolo era o taranca pe care tot satul o chema doamna Caca...

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 19:59, said:

De aia prefer sa mananc legume din propria gradina, nu stii niciodata ce a facut ala care le vinde Posted Image
Ma gandesc ca voi v-ati nascut la bloc, nu?
"Rahatu" , fie de om, cal, vaca, gaina etc, se foloseste ca ingrasamant de cand s-a inventat agricultura.Plantele produse pe terenurile respective sint mult mai sanatoase comparativ cu cele la care se foloseste ingrasamant chimic.

#53
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 19:02, said:


pretul asta l-am vazut si eu pe net, dar era in Bucuresti.... ma gandeam ca in zona rurala e mai ieftin Posted Image)...dar cred ca e mai scump Posted Image
In general in afara oraselor, preturile sunt mai mari la tot.
In Pitesti, m-am inteles cu soferul, venea cand il sunam si imi lua pe 6mc, 120 ron, pana mai anul trecut, apoi nu am mai avut nevoie.

#54
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 21:38, said:

hai ca nu sunt primul Posted Image), ce sa faci..asa e viata la casa...trebuie sa te ocupi si de lucrurile mai nasoale Posted Image.... la bloc era mai simplu, tragi apa si dispare ca prin magie Posted Image)

mi-am adus aminte de tipul asta, Arthur Posted Image)), omul s-a mutat in "fosa septica" -nu stiu ce e, dar asta pare Posted Image)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yz87mDII2xA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am murit de ras, zicea ca e cald iarna in buncarul ala



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/atrxfVermPA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce s-a inselat omul Posted Image)
Petele care se vad pe pereti in primul video sunt cumva de la rahat ? Posted Image Posted Image , cred ca pute ingrozitor "buncarul" lui arthur Posted Image

 fqx, on 05 iulie 2018 - 22:33, said:

Ma gandesc ca voi v-ati nascut la bloc, nu?
"Rahatu" , fie de om, cal, vaca, gaina etc, se foloseste ca ingrasamant de cand s-a inventat agricultura.Plantele produse pe terenurile respective sint mult mai sanatoase comparativ cu cele la care se foloseste ingrasamant chimic.
Stau la casa, nu la bloc.
Am si eu un wc in curte dar este folosit pe post de scurgere, tot ce am in casa curge in el si el curge mai departe la canal Posted Image

Edited by diegodanny, 06 July 2018 - 10:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate