Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Pret vidanjare

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 Paz, on 05 iulie 2018 - 20:02, said:

Norocul tau ca poti. Posted Image
Este ceva munca dar macar stii ca mananci legume curate...

#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 19:53, said:

Si dupa aia vine la piata cu recolte Posted Image

cei care pun in gradini in zona asta, curtile fiind mici, le folosesc pentru consum propriu :)

#21
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 20:04, said:


cei care pun in gradini in zona asta, curtile fiind mici, le folosesc pentru consum propriu Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  aia nu sunt sanatosi....am pus si eu o data ingrasamant natural dar nu era rahat de om Posted Image , cand am curat la gaini, am imprastiat gainatul pe pamant Posted Image

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Dar eu sunt curios, voi nu stiati de practica asta? ce credeati ca fac cei batrani cu deseurile? :))....iarna se face asta :)...atunci nu miroase, smecheri bosorogii

#23
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
La italieni, au centrale de facut metan, arunca acolo si frunze toamna, si ce produc animalele. Cand "maclavaisul" ala a dat tot din el, se usuca si se foloseste la foc, arde mai ceva ca lemnul. Asa e 100% curat si ecologic. Si nu au nevoie sa cheme si sa plateasca pe nimeni.

#24
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:06, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image  aia nu sunt sanatosi....am pus si eu o data ingrasamant natural dar nu era rahat de om Posted Image , cand am curat la gaini, am imprastiat gainatul pe pamant Posted Image


pai cica nu e bun ca ingrasamant, oamenii pun de animal cand e momentul....dar, de regula, iarna stiu ca golesc taranii fosele :)...aia care nu le golesc, nu le au betonate, polueaza pamantul/... nici eu nu stiu daca le am pe toate betonate :|...

#25
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 20:07, said:

Dar eu sunt curios, voi nu stiati de practica asta? ce credeati ca fac cei batrani cu deseurile? Posted Image)....iarna se face asta Posted Image...atunci nu miroase, smecheri bosorogii
Scarbosi, inseamna ca si vorba aia cu tuica din pufoaica este adevarata Posted Image
Singurul rahat care este bun ca ingrasamant este cel de la gaini.
Deja ma luat durerea de cap....dupa necaz dau de scarbosenii Posted Image

Edited by diegodanny, 05 July 2018 - 20:11.


#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:10, said:

Deja ma luat durerea de cap....dupa necaz dau de scarbosenii Posted Image
Iesi de pe forum ca e mai "sanatos". Posted Image

#27
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 Paz, on 05 iulie 2018 - 20:15, said:

Iesi de pe forum ca e mai "sanatos". Posted Image
Sunt logat tot timpul, nu dau niciodata logout Posted Image ,nu strica niciodata sa mai arunci cate un ochi pe forum Posted Image

#28
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:10, said:

Scarbosi, inseamna ca si vorba aia cu tuica din pufoaica este adevarata Posted Image
Singurul rahat care este bun ca ingrasamant este cel de la gaini.
Deja ma luat durerea de cap....dupa necaz dau de scarbosenii Posted Image

ingrasamantul de animal e foarte bun... nu ma intreba ce animale ca nu stiu (probabil de la vaca sau cal) Posted Image)... dar, unii tarani asa fac, iarna golesc fosele pe camp Posted Image...

Daca nu le golesc, inseamna ca nu le au eco, nu sunt betonate, alta problema Posted Image

Dar voi nu aveti bunici? cum credeti ca procedau?

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 20:18.


#29
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 20:17, said:


ingrasamantul de animal e foarte bun... nu ma intreba ce animale ca nu stiu (probabil de la vaca sau cal) Posted Image)... dar, unii tarani asa fac, iarna golesc fosele pe camp Posted Image...

Daca nu le golesc, inseamna ca nu le au eco, nu sunt betonate, alta problema Posted Image
Pai si daca nu este betonat, nu este tot acelasi lucru cand il duce pe camp ? nu tot in pamant ajunge ? si aia cu vidanja unde crezi ca il varsa ?

#30
marius_vfp

marius_vfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,130
  • Înscris: 14.07.2008
Ma nu mai mancati cacat pra panie , nare nici o treaba cacatul cu recolta , in cel mai rau caz  sunt detergentii si chimicalele,  voi chiar nu ati auzit de descompuneri aerobe sau anaerobe , ce dreacu aveti in cap, eu am fosa betonata doar din cauza detergentilor  ca de altfel nui baiu , mosnegii stiu ei de ce , voi chiar nu pricepeti cacatu e tot cacat fie el de pui pasari , mamifere etc, se descompune , bacteriile lucreaza , plantele nu trag din pamant cacat ele absorb substantele nutritive  , voi nu ati mers pe camp cu vaca sa vedeti ca in juriu cacatului de vaca iarba creste mai frumoasa si verde chiar si pe seceta , oare de ce  are capu plin de cacat ca ......

#31
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 marius_vfp, on 05 iulie 2018 - 20:20, said:

Ma nu mai mancati cacat pra panie , nare nici o treaba cacatul cu recolta , in cel mai rau caz  sunt detergentii si chimicalele,  voi chiar nu ati auzit de descompuneri aerobe sau anaerobe , ce dreacu aveti in cap, eu am fosa betonata doar din cauza detergentilor  ca de altfel nui baiu , mosnegii stiu ei de ce , voi chiar nu pricepeti cacatu e tot cacat fie el de pui pasari , mamifere etc, se descompune , bacteriile lucreaza , plantele nu trag din pamant cacat ele absorb substantele nutritive  , voi nu ati mers pe camp cu vaca sa vedeti ca in juriu cacatului de vaca iarba creste mai frumoasa si verde chiar si pe seceta , oare de ce  are capu plin de cacat ca ......
Pai ala de la pasari este de la cereale si verdeata, este o mare diferenta intre cel de om fata de cel de la pasari si vaci.

Edited by diegodanny, 05 July 2018 - 20:23.


#32
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:18, said:

Pai si daca nu este betonat, nu este tot acelasi lucru cand il duce pe camp ? nu tot in pamant ajunge ? si aia cu vidanja unde crezi ca il varsa ?

ala cu vidanja habar n-am...dar omul are firma, banuiesc ca trebuie sa respecte niste norme...aia cu caruta unde il duc? :))...sunt convins ca il arunca undeva langa garla :|...

Iar wc-urile nebetonate, pana mea, cei de aici au peste 80 de ani, ma indoiesc ca le au betonate :|..se gandeau ei la asa ceva...nu cred... de ai mei bunici sunt mandru :)...sunt mai evoluati, nu stiu cat de betonate sunt unele, chiar nu stiu, dar cat de cat, au respectat normele ;)

Pe vremuri cu siguranta erau alte reguli ;)

#33
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 19:43, said:



pai ai dat mult Posted Image...

Pai nu e mult 350 de lei.. E..normal..

Aia au venit de la 50 km. cu ditamai camionul. Adica au facut 100 de km. Un 30 litri motorina. Ori 6 lei? Sofer..inca un nene ajutor, camion de amortizat ( stii cat e rovinieta la un camion sau un cauciuc??), secretara care sa preia comanda,administrare site, platit la descarcare la statia de epurare etc..

A nu se confunda cu darligarii cu tractor si cisterna de prin sate care dau drumul pe campuri la ce scot din fose...

#34
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 20:23, said:


ala cu vidanja habar n-am...dar omul are firma, banuiesc ca trebuie sa respecte niste norme...aia cu caruta unde il duc? Posted Image)...sunt convins ca il arunca undeva langa garla Posted Image...

Iar wc-urile nebetonate, pana mea, cei de aici au peste 80 de ani, ma indoiesc ca le au betonate Posted Image..se gandeau ei la asa ceva...nu cred... de ai mei bunici sunt mandru Posted Image...sunt mai evoluati, nu stiu cat de betonate sunt unele, chiar nu stiu, dar cat de cat, au respectat normele Posted Image

Pe vremuri cu siguranta erau alte reguli Posted Image
Pai tu cate veceuri ai in curte ? Posted Image

#35
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 20:16, said:

Sunt logat tot timpul, nu dau niciodata logout Posted Image ,nu strica niciodata sa mai arunci cate un ochi pe forum Posted Image
Deja este foarte gravPosted Image

#36
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 xmanyacs77, on 05 iulie 2018 - 20:27, said:

Deja este foarte gravPosted Image
De ce ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate