Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pret vidanjare

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Cam care e pretul pe mc in zona rurala, judetul Arges... se tine cont de distanta parcursa?

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Pretul la vidanje pleaca de la 30 lei/m.cub.
Dar cam ce crezi , il duc prin levitatie ? motorina costa .
Totul este la intelegere , daca mai gasesti pe cineva devine mai bun pretul.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 ldpe, on 05 iulie 2018 - 18:59, said:

Pretul la vidanje pleaca de la 30 lei/m.cub.
Dar cam ce crezi , il duc prin levitatie ? motorina costa .
Totul este la intelegere , daca mai gasesti pe cineva devine mai bun pretul.

pretul asta l-am vazut si eu pe net, dar era in Bucuresti.... ma gandeam ca in zona rurala e mai ieftin :))...dar cred ca e mai scump :|

#4
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
"in zona rurala e mai ieftin"
Munca e aceeasi plus deplasarea - mai ieftin nu are cum sa fie numai pe principiul ca e bio fata de cel emancipat si plin de E-uri de la oras.
Pretul acela a fost practicat la un vecin de pe strada , e munca de aproape 1 ora si dupa trebuie spalat , apa multa .

Edited by ldpe, 05 July 2018 - 19:06.


#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 ldpe, on 05 iulie 2018 - 19:04, said:

"in zona rurala e mai ieftin"
Munca e aceeasi plus deplasarea - mai ieftin nu are cum sa fie numai pe principiul ca e bio fata de cel emancipat si plin de E-uri de la oras.

e o problema, si stau prost cu banii...asta e WC-ul din fundul curtii....voiam sa fac un put pe viitor, dar cand am vazut ca e aproape plin...e jale :|.... nici nu stiu daca e betonat sa fiu sincer...am inteles ca ar fi betonat, oricum, cred ca are 10 ani de cand nu s-a mai atins nimeni de el

Dar, daca tot il chem, golesc toate fosele...

#6
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Mai jimi, ce produci tu acolo ? De ce nu faci o instalatie de produs gaz metan ?

Am vazut odata un fel de jurnal de astfel de constructie facut de om cu bani putini.

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:23, said:

Mai jimi, ce produci tu acolo ? De ce nu faci o instalatie de produs gaz metan ?

Am vazut odata un fel de jurnal de astfel de constructie facut de om cu bani putini.

e a bunicilor si au exagerat cu canalizarea Posted Image....sunt doua WC-uri in fundul curtii...una e betonata (eco), alta nu e betonata...  la casa de jos avem o alta fosa septica pentru toaleta din casa (nu stiu daca e betonata) + o gaura de canalizare pentru apa de la robinet (aici sunt puse pietre pentru filtrarea apei cred)....La casa principala o alta fosa septica (nu stiu nici aici daca e betonata) .... pana mea...cred ca sunt 5 in total (4 fose+ cea pentru robinet)

Au fost gandite prost, asta e acum Posted Image... si daca imi ramane mie, vreau sa investesc cat de cat in ea....inca nu m-am decis daca o vand sau nu:|...e cam ingust terenul pentru gustul meu Posted Image...imi place ca am teren pana in spate, pe zavor Posted Image, e liniste Posted Image

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 19:31.


#8
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:23, said:

Mai jimi, ce produci tu acolo ? De ce nu faci o instalatie de produs gaz metan ?

Am vazut odata un fel de jurnal de astfel de constructie facut de om cu bani putini.

Colectia Tehnium ani '80 prezenta cum sa-ti faci o astfel de instalatie in detaliu.

#9
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Mie mi-a venit de la 50 km si pentru 1.5 m3 am platit 350 de lei.
Ma rog...au trebuit vreo 35 de ml de furtun ca sa nu intre in curte si is putini aia care au mult furtun..  Restul de prostalai aveau 10 m de furtun. Adica trebuia sa se urce cu camionul pe fosa.

O data pe an nu-i bai..

Edited by mariovrs, 05 July 2018 - 19:43.


#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 mariovrs, on 05 iulie 2018 - 19:42, said:

Mie mi-a venit de la 50 km si pentru 1.5 m3 am platit 350 de lei.
Ma rog...au trebuit vreo 35 de ml de furtun ca sa nu intre in curte si is putini aia care au mult furtun..  Restul de prostalai aveau 10 m de furtun. Adica trebuia sa se urce cu camionul pe fosa.

O data pe an nu-i bai..


pai ai dat mult :|...

#11
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 19:08, said:


e o problema, si stau prost cu banii...asta e WC-ul din fundul curtii....voiam sa fac un put pe viitor, dar cand am vazut ca e aproape plin...e jale Posted Image.... nici nu stiu daca e betonat sa fiu sincer...am inteles ca ar fi betonat, oricum, cred ca are 10 ani de cand nu s-a mai atins nimeni de el

Dar, daca tot il chem, golesc toate fosele...
Ce put sa faci din wc ? vrei sa bei apa din putul ala ? Posted Image

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 diegodanny, on 05 iulie 2018 - 19:45, said:

Ce put sa faci din wc ? vrei sa bei apa din putul ala ? Posted Image

nu-l fac in WC :)))....voiam sa fac un put, dar, ma gandeam ca n-am vazut nicio vidanja pe aici :))...niciodata,  astia de la tara il scot si il duc pe camp :))

Acum, curtea nu e foarte lata..are in jur de 50 de m... mai sunt si vecinii care au si ei fosele lor, cine stie cat de eco sunt :|...probabil nu sunt betonate :|..asa ca, e "compromis" pamantul :|

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 jimi91, on 05 iulie 2018 - 19:49, said:

astia de la tara il scot si il duc pe camp

Sa nu-mi spui ca-l folosesc de ingrasamant in agricultura. Posted Image

#14
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:52, said:


Sa nu-mi spui ca-l folosesc de ingrasamant in agricultura. Posted Image
Si dupa aia vine la piata cu recolte Posted Image

#15
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Pai de-aia mi-era si mie... ati citit Pamantul de Emile Zola ? Acolo era o taranca pe care tot satul o chema doamna Caca...

#16
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:56, said:

Pai de-aia mi-era si mie... ati citit Pamantul de Emile Zola ? Acolo era o taranca pe care tot satul o chema doamna Caca...
De aia prefer sa mananc legume din propria gradina, nu stii niciodata ce a facut ala care le vinde Posted Image

#17
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Norocul tau ca poti. :)

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 05 iulie 2018 - 19:52, said:


Sa nu-mi spui ca-l folosesc de ingrasamant in agricultura. Posted Image

banuiesc :))....si chestia e ca, e o comuna destul de avansata daca ne raportam la nivelul romaniei, langa oras, noi suntem la strada principala:)....asa fac toti, putini sunt cei care cheama caruta :))...dar vidanja, n-am vazut niciodata :|

Dar asta nu e nimic, in unele zone (la mine n-am vazut, dar posibil sa fie si aici) au teava de canalizare direct in rau :|...trist dar adevarat...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate