Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mai exista Roaming National cu Orange pt.datele mobile 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
cosmindima30

cosmindima30

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.08.2017

 Alexis, on 27 iulie 2018 - 10:16, said:

E in felul urmator:

1. Daca:
a) ai stat pe Orange 4G selectionat manual si
b ) acum nu mai ai acces la roaming national dar
c) iti merge 4G nativ de la Telekom
=> inseamna ca e problema din cauza ta, ai incalcat termenii din contract si ai fost restrictionat. Nu stiu cum si daca se poate rezolva aceasta problema.

2. Daca:
a) ai stat pe Orange 4G selectionat manual sau
b ) nu ai stat pe Orange 4G selectionat manual dar
c) nu iti merge 4G nici Orange nici nativ Telekom
=> inseamna ca e problema de la Telekom. Ia legatura cu ei si vezi daca se rezolva iar daca nu porteaza la alt operator

3. Daca:
a) nu ai stat pe Orange 4G selectionat manual dar
b ) nu iti intra roaming Orange niciodata acolo unde nu este acoperire 4G Telekom, verificat in mai multe zone geografice dar
c) iti intra pe 4G Telekom acolo unde are acoperire 4G Telekom
=> inseamna ca e problema de la Telekom. Ia legatura cu ei si vezi daca se rezolva iar daca nu porteaza la alt operator

4. Daca:
a) nu ai stat pe Orange 4G selectionat manual dar
b ) sunt anumite zone in care nu intra in roaming 4G Orange desi Telekom nu are acoperire 4G nativa si
c) sunt alte zone in care iti functioneaza roaming-ul 4G Orange
=> inseamna ca e problema de la Telekom / Orange, sunt erori in ceea ce priveste permisiunea de roaming in anumite zone. Ia legatura cu ei si vezi daca se rezolva iar daca nu porteaza la alt operator.


Eu am inteles perfect ce ai scris tu..acum sa-ti rezum si eu..roamingul national a mers de doua ori automat in doua zone diferite si atat..in rest m-am conectat de trei ori manual la orange 4g..si dintr-o dimineata mai exact de lunea trecuta..nu mai functioneaza nimic..si telekom chiar nu ma ajuta cu nimic..mai dau si 11,9 euro cu tva la freedom 10 la business..deci ce mai e de facut?

 parintily, on 27 iulie 2018 - 12:13, said:

Da, mai există. Tocmai ce mă "stresează" pe mine în Alexandria.
Când ți-e lumea mai draga trece în roaming și ma lasă fără net (telefonul este setat din fabrica sa blocheze netul în roaming și, pentru ca nu m-a deranjat pana acum, nu am schimbat setarea).

pai cum exista??la tine in Alexandria este si la Galati nu mai e?? ce prostie mai e si asta??

#20
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 22.01.2004
probabil din cauza ca te-ai conectat manual ti-a restrictionat accesul... daca nu ai reusit sa rezolvi pana acum nu are rost sa pierzi vremea, porteaza si ai scapat de probleme.

#21
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Daca va ajuta cu ceva informatia: am fost la o plimbare prin zona Vaslui - Barlad si in partea de rural nu a existat decat 2G sau zero semnal. Am incercat sa ma mut manual pe orange 4G, nu s-a inregistrat in retea. Abonament, 12 euro.

#22
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
In general, cum e acoperirea 2G Telekom fata de Orange? Comparabila sau mult mai mica?

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Istoric Telekom era top la 2G...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate