Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Constructie casa Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Din 06.2019,
Totusi sa nu comparam linia 40,41, care tine de orasul Brasov, si linia 400 sau 500.... sau ce numar o sa aiba care tine de zona metropolitana, care va fi din ora in ora in cel mai bun caz. RATB va fi in cofinantare cu primariile locale, adica acestea va trebui sa finanteze aceste linii de transport.
Este una ca un copil sa faca 15-20 min pina la scoala,sau sa aiba legatura cu un abonament in orice colt al orasului.

Edited by vivaconsult, 22 July 2018 - 18:25.


#56
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016

View Postvivaconsult, on 22 iulie 2018 - 18:21, said:

Din 06.2019,
Totusi sa nu comparam linia 40,41, care tine de orasul Brasov, si linia 400 sau 500.... sau ce numar o sa aiba care tine de zona metropolitana, care va fi din ora in ora in cel mai bun caz. RATB va fi in cofinantare cu primariile locale, adica acestea va trebui sa finanteze aceste linii de transport.
Este una ca un copil sa faca 15-20 min pina la scoala,sau sa aiba legatura cu un abonament in orice colt al orasului.
Totusi este bine ca s-a luat aceasta decizie.


Edited by vivaconsult, 22 July 2018 - 19:09.


#57
lapcat

lapcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 23.01.2007

View PostnicolalinC, on 10 iulie 2018 - 23:40, said:

Mulțumesc de ajutor și sfaturi! Astăzi am primit oferta la fier și sunt 12 tone de fier care vine aproape 9.500 de euro...și în momentul la care sunt acum mai am nevoie de un pic și renunț...
Este extraordinar de scump totul...mama lor!
Daca e scump ceea ce poti preconiza, sa vezi ce scumpe vor fi cele care apar neanuntate. Vezi ce spun colegii aici, toti isi fac calculele si e bine sa lasi o marja serioasa pentru neprevazute, toti am avut fiindca asa-i in tenis.
Eu zic sa mai astepti putin, mai strange niste banuti la saltea. Momentan piata e pe varf si pare-se ca incetineste in urcare, valabil la tot ce ai nevoie: teren, materiale, mana de lucru.

Bafta!

#58
nicolalinC

nicolalinC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.09.2015
Salutări,

După ce am trecut prin 4 echipe am ales o firmă și astăzi am inceput decopertarea și mâine vine topograful sa batem țărușii. Până la urmă am ales sa merg înainte și am ales porotherm că și cărămidă și țiglă ceramică Creaton.
Doamne ajuta sa nu dam de prea multe piedici! O să incept sa postez mai mult de acum înainte și vin și cu poze.
Seara faină!

#59
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
Succes!

#60
nicolalinC

nicolalinC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.09.2015
Neața bună,

Ieri a fost o zi plină, dar am terminat de săpat fundația si am descărcat fierul...o groaza de fier...
Șeful de șantier știa pe un șofer priceput de buldo care a făcut o treabă excelentă..dar și scump 😂
De astăzi băieții încep sa lucreze la fier și luni turnăm betonuuul
Revin pe seară cu alte poze, zi făină

Attached Files



#61
nicolalinC

nicolalinC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.09.2015
Acum se toarnă, și din ce zice șeful de șantier zice că la o cifa au furat...acum o aștept pe ultima că s-au luat curentul cică...
Trebuie sa o verific când vine să fie plina și când pleacă să fie goală.

Attached Files



#62
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postvivaconsult, on 22 iulie 2018 - 18:21, said:

Din 06.2019,
Totusi sa nu comparam linia 40,41, care tine de orasul Brasov, si linia 400 sau 500.... sau ce numar o sa aiba care tine de zona metropolitana, care va fi din ora in ora in cel mai bun caz. RATB va fi in cofinantare cu primariile locale, adica acestea va trebui sa finanteze aceste linii de transport.
Este una ca un copil sa faca 15-20 min pina la scoala,sau sa aiba legatura cu un abonament in orice colt al orasului.


La orele de varf are sa fie mai des....
Dar important este ca nu ai 4 curse pe zi.... ci regulat.... ai sa vezi tu.

View PostnicolalinC, on 07 august 2018 - 16:43, said:

Acum se toarnă, și din ce zice șeful de șantier zice că la o cifa au furat...acum o aștept pe ultima că s-au luat curentul cică...
Trebuie sa o verific când vine să fie plina și când pleacă să fie goală.


De ce arunci tu bani degeaba???
Crampoanele alea cum le-ai pus tu acolo fac cea ce facea si o folie care costa de 10 ori mai putin....bani aruncati....

View PostnicolalinC, on 07 august 2018 - 16:43, said:

Acum se toarnă, și din ce zice șeful de șantier zice că la o cifa au furat...acum o aștept pe ultima că s-au luat curentul cică...
Trebuie sa o verific când vine să fie plina și când pleacă să fie goală.


De ce sa verifici tu???
Nu ai firma de constructii acolo???
Sau nu se poate cifra dupa ce pleaca cifa si discuti cu furnizorul de betoane???
De la cine cumperi betonul?

#63
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Hmmmmm.
Pacat ca nu apleci urechea la ce am eu de spus...
O sa vezi tu cum sta treaba cu canalizarea....


Appropo..... ti*au trecut teava de 110 pt scurgerea apei uzate sau intrarea apei in casa???
Sau ai o explicatie de ce ti-au pus crampoane doar pe exterior???

#64
danilo200

danilo200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 10.10.2013
Ma intererseaza firma care ti-a ridicat casa la rosu daca ai fost multumit . Intentionez sa ridic o casa de aceasi suprafata utila 160 mp in primavara in Com . Cristian - Bv

#65
s_paul

s_paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.07.2007
ai terminat casa? ce s-a mai intamplat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate