Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

OFFTOPIC - Oferte, promotii, reduceri - topic general

* * * * - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6415 replies to this topic

#19
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Da, desigur Consilul Concurentei nu doarme...

Emag a avut preturile cele mai mici, acum sa cumperi de pe emag trebuie sa fie ceva la oferta si sa bifezi VANDUT EMAG.
Si cred ca a crescut si suma minima pentru care ai transport la domiciliu.

Cine te pune sa cumperi DOAR SI NUMAI de pe emag? Eu cumpar si de pe pcgarage si platesc transportul daca suma totala este mai mica ca la emag.

Imi place sa ma documentez inainte sa cumpar ceva si am pricey.

#20
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
La pcgarage daca plătești cu cardul, transportul este absolut gratuit indiferent de suma dar nu este corect...pcgarage e al emagului...

Pcgarage încă și.a păstrat "sufletul" cat de cat pur.

#21
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si nu platesc cu cardul ca nu vreau sa stau cu sume blocate aiurea.
Am avut colete care au fost deteriorate in transport, plata la livrare, chiar nu mai stiu cat a durata sa vina comanda repsectiva, am stat fara stres ca nu aveam vreun leu blocat.

Pcgarage are o aranjare corecta la telefoane si pe partea de laptopuri, pe emag mai greu sa selectezi ce vrei.

#22
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Așa este, oamenii sunt diferiți , unii sunt pro..alții contra platii cu cardul dar vezi tu, metoda pcgarage e cea mai buna pentru a.si asigura livrarea coletelor la destinatar, ai transport gratuit dacă plătești in avans, ce ziceam mai devreme...

P.s. nu o lua in nume de rău dar daca folosești cardul ăla doar cu 2 lei pe el..e normal sa te afecteze blocarea banilor dar sunt unii care au o sumă mai mare pe el și nu sunt afectați că au câteva zile banii blocați, existând resurse pe card pentru a mai face o tranzacție in alta parte in caz că a fost o eroare sau s.a răzgândit cumpărătorul. Cum ziceam..oamenii sunt diferiți.

eMag e japcangiu și asta e clar:

- unele produse nu au livrare in showroom desi sunt vândute de ei, adică vând tigăi cu ridicare din showroom dar nu poți să iei dero-ul tot de acolo??

- cer taxa de transport produselor menționate mai sus, probabil așa vor să scoată posta din kktul in care se afunda dar slabe șanse

- toate voucherele , spamurile, vrajelile lor cu reducerile fictive sunt fix 0 după ce ai văzut prețul real al produsului și plata transportului daca este cazul.

Atenție..nu.zic că are preturi mari dar are o strategie înjositoare, jalnică in care mă simt tratat că un dobitoc, că și cum ar încerca să mă spele pe creier emagul.

#23
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Sa vezi cum este sa primesti un produs defect care este platit inainte, acolo se vede diferenta plata cu cardul sau plata cash.

Am cumparat produse curatenie prin emag, link catre ce produs faci referire.
Eu folosesc ridicare de la emag si sunt multumit, la inceput ma gandeam ca pare cam ciudat sa cumpar produse de curatenie sau personale de la o firma de it, cumpar BULK si sunt multumit.

Am primit voucher 15% reducere pentru un produs pe care il urmaream si l-am cumparat.

Eu sunt genul ala de utilziator care ma documentez inainte sa cumpar, vreau un cantar corporal si ma uit pe emag, ma uit pe la review. Nu conteaza ca imi cumpar laptop de 5 mii de lei sau cantar corporal de 100 de lei.

Problema este ca nu are concurenta, ia de cumpara de la alte magazine? Ia de citeste despre cum ofera garantie cel.ro/dc-shop, cauta daca gasesti produse mai ieftine... nu gasesti.

Cumpar de la magazine online care au si magazine fizice, cumpar de la emag, altex, mediagalaxy.
Pcgarage cred ca este o exceptie, cumpar de la ei doar produse brand, produse sub 500 de lei.

#24
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Hai sa plangem pentru emag ca refuzam colete...
Eu am refuzat zeci de colete, sau nu am mai ridicat de la posta, daca produsu lor e dupa 2 zile mai ieftin, sa faca ca amazon si sa-ti dea diferenta printr-un voucher , daca nu-i duce mintea eu ce sa le fac, stornez/refuz, ca la romani !

#25
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Ştie cineva de ce nu pot să comand anumite produse de la eMag cu ridicare personală de la poştă, cum ar fi perna asta? Sau greşesc eu undeva? Chiar n-aş vrea să dau 20 lei pe pernă şi 15 lei pe transport...

Edited by Cipry7, 09 July 2018 - 09:16.


#26
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

 Cipry7, on 09 iulie 2018 - 09:15, said:

Ştie cineva de ce nu pot să comand anumite produse de la eMag cu ridicare personală de la poştă, cum ar fi perna asta? Sau greşesc eu undeva? Chiar n-aş vrea să dau 20 lei pe pernă şi 15 lei pe transport...
Nu merge decat cu ridicare din Bucuresti, se pare.

#27
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Cipry7, on 09 iulie 2018 - 09:15, said:

Ştie cineva de ce nu pot să comand anumite produse de la eMag cu ridicare personală de la poştă, cum ar fi perna asta? Sau greşesc eu undeva? Chiar n-aş vrea să dau 20 lei pe pernă şi 15 lei pe transport...

Pentru ca sunt produse de valoare mica si nu ti le expediaza nici drku gratuit nicaieri, exceptie facand livrarea in showroom, ca oricum au masina care merge zilnic acolo si duce comenzile la oameni.

#28
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Nu voiam gratuit, ci cu taxa de 5 lei pentru livrarea in punct de ridicare. Şi apropo, nu e vorba de valoarea mică. Văd că un caiet de muzică de 1,12 lei poate fi expediat în punct de livrare. :) E doar un exemplu...

#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Cipry7, on 09 iulie 2018 - 13:05, said:

Nu voiam gratuit, ci cu taxa de 5 lei pentru livrarea in punct de ridicare. Şi apropo, nu e vorba de valoarea mică. Văd că un caiet de muzică de 1,12 lei poate fi expediat în punct de livrare. Posted Image E doar un exemplu...

Orice poate fi expediat in punctul de livrare dar numai cu taxa, de la 15 lei in sus.  Numai la valori mari se livreaza gratuit.

#30
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

 Cipry7, on 09 iulie 2018 - 09:15, said:

Știe cineva de ce nu pot să comand anumite produse de la eMag cu ridicare personală de la poștă, cum ar fi perna asta? Sau greșesc eu undeva? Chiar n-aș vrea să dau 20 lei pe pernă și 15 lei pe transport...
Ia de cumpara de la JYSK ca au oferte bune.

 rosix, on 09 iulie 2018 - 12:52, said:

Pentru ca sunt produse de valoare mica si nu ti le expediaza nici drku gratuit nicaieri, exceptie facand livrarea in showroom, ca oricum au masina care merge zilnic acolo si duce comenzile la oameni.
Ciudat ca nu au ridicare personala, cu atat mai mult ca banuiesc ca asta sa fie un produs care nu se poate returna.
Din cate stiu produse de lenjerie intima, perne, astea nu se pot returna.

#31
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

 Argent, on 09 iulie 2018 - 15:48, said:

Ia de cumpara de la JYSK ca au oferte bune.


Probabil pt om e aproape posta pe cand jysk la dracu in praznic, si eu ma confund deseori cu problema asta, am posta chiar langa birou, iar showroomu la dracu in praznic, ma cam incurca la retururi, da' nu ma las, hehe Posted Image

#32
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Argent, on 09 iulie 2018 - 15:48, said:

Ia de cumpara de la JYSK ca au oferte bune.

Sunt slabe calitativ - burete si vatilina ieftine.. cat sa iasa o capcana de perna in care te afunzi. Nu recomand JYSK pentru aproape nimic. Chinezarii ieftine si proaste dar uneori aflate la preturi corecte fata de Emag, unde e tzeapa clar.

 Ythrixium, on 09 iulie 2018 - 16:49, said:

Probabil pt om e aproape posta pe cand jysk la dracu in praznic, si eu ma confund deseori cu problema asta, am posta chiar langa birou, iar showroomu la dracu in praznic, ma cam incurca la retururi, da' nu ma las, hehe Posted Image

Nu livreaza nici drku gratuit ca vrei tu sa cumperi de 20 lei.

 Argent, on 09 iulie 2018 - 15:48, said:

Ciudat ca nu au ridicare personala, cu atat mai mult ca banuiesc ca asta sa fie un produs care nu se poate returna.
Din cate stiu produse de lenjerie intima, perne, astea nu se pot returna.

Pai au ridicare personala dar numai in showroom, nu la posta... ca in showroom vine zilnic o masina si aduce si nu le e greu sa adauge comenzi marunte.  Mi se pare normal ca procedeaza asa.
Eu am ridicat personal o multime de produse marunte dar m-am dus in showroom. De fapt pentru cam toate ma duc in showroom ca nu am chef sa stau dupa curier plus ca le aduc inapoi tot acolo, daca nu-mi plac.

In general, cand e vorba de chinezariile Emag, trebuie sa ai unde returna.

Edited by rosix, 09 July 2018 - 17:55.


#33
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Au perne si saltele cu memorie de calitate.
Cred ca de la ei am cumparat in urma cu cativa ani pernele ortopedice.
Ce este drept trebuie sa prinzi oferte.

Showroom Bucuresti.

Edited by Argent, 09 July 2018 - 20:03.


#34
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Eu am luat perne Viglen de la jysk, foarte ok, 30 sau 25 lei bucata. Daca le iei la reducere sunt superioare fata de ce găsești la Dedeman, inclusiv mobila.

#35
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Trebuie sa urmaresti Jysk ca ruleaza diferite promoti, eu sincer sa fiu am dat 30 de lei pe o pilota de 1 persoana, o pilota de vara, pilota racoroasa de nu transpiri nici daca dormi cu ea sub piept.
Desigur la oferta si pe culoarea potrivita, albastru.

#36
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

 Argent, on 09 iulie 2018 - 21:05, said:

Trebuie sa urmaresti Jysk ca ruleaza diferite promoti, eu sincer sa fiu am dat 30 de lei pe o pilota de 1 persoana, o pilota de vara, pilota racoroasa de nu transpiri nici daca dormi cu ea sub piept.
Desigur la oferta si pe culoarea potrivita, albastru.

Un link ceva... ma intereseaza si pe mine asa ceva. Mi-am luat deja țeapă cu una si caut ceva mai bun

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate