Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Honda CR-V

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 09.01.2008
Eu povesteam de modelul anterior.
Despre actualul vorbesc cei doi detinatori de mai jos.

http://www.hondafan....tanium-Metallic
http://www.hondafan....tanium-Metallic

#20
Victorciurtin

Victorciurtin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.09.2016
Mersi de linkuri! O intrebare mai am, sa astept modelul nou ce apare in toamna sau sa il iau pe cel actual?

#21
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 09.01.2008
Toata lumea spune ca nu merita banii. Citeste 2 nopti forumul ala si iei decizia singur.

#22
horean

horean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 19.01.2007
@camsonat poti sa imi dai un exemplu din ce spui mai sus? Nu de alta, dar acelasi model l-am luat recent (inca e la dealer ce-i drept) si am citit mai bine de doua nopti dar nu am gasit nimic din ce zici tu. Vorbim de motorul 2.0 benzina,AT, pe o masina de 1,6 tone, nu cred ca e vreo surpriza consumul. Au fost mentionate si consumuri de 40% sunt surprins ca nu le-ai adus in discutie, asa cum nu ai adus in discutie si faptul ca acele consumuri de 14-16% au devenit o medie de 9-10%.....in Bucuresti. Masina isi face treaba pentru care a fost gandita, sa fie comfortabila, sigura si de ce nu fiabila.

Referitor daca isi merita banii....fiecare isi face singur calculele. La 32k poate nu merita, la 26k poate e un best buy.

Edited by horean, 13 July 2018 - 21:32.


#23
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 09.01.2008
Pai eu nu am zis ca acolo scrie de rau despre masina, am spus ca citirea amanuntita ajuta la decizie. Si da, la 26.000 e afacere.

#24
korn24

korn24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.03.2006

 camsonat, on 13 iulie 2018 - 21:06, said:

Toata lumea spune ca nu merita banii. Citeste 2 nopti forumul ala si iei decizia singur.
chiar nu merita !

#25
korn24

korn24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.03.2006

 camsonat, on 13 iulie 2018 - 21:06, said:

Toata lumea spune ca nu merita banii. Citeste 2 nopti forumul ala si iei decizia singur.
daca vrei dureri de cap ia-ti un CR-V si sa vezi distractie cu erori:
de exemplu, eroare ACC si filtru de particule in acelasi timp.
Ti-as scrie in detaliu de ce SA NU cumperi Honda dar daca tu vrei sa fi masochist si sa-ti provoci nervi, sa consumi timp si bani ia-te dupa review-urile de pe youtube. Dupa cateva luni cand vezi ca frumusetea de interior se transforma intr-un rahat o sa-ti para rau. Exemplu in poza atasata, huse piele (vinilin de cea mai proasta calitate) la modelul executive. Tot ce este la interior este plastic sau vinilin de proasta calitate. Erorile se rezolva in stilul " hai sa vedem ce iese" adica fac ceva la masina dar nu e sigur ca nu mai apare. In poza dreapta fata, daca s-a suit nevasta de 50 de ori e mult se crapa pur si simplu.
La cat costa modelul executive, o sa-ti para rau dupa bani.

Attached Files



#26
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 09.01.2008
Eu am avut, nu mai vreau. Sper ca si colegul care dorea a luat decizia corecta.

Edited by camsonat, 27 March 2019 - 07:27.


#27
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 korn24, on 27 martie 2019 - 00:10, said:

daca vrei dureri de cap ia-ti un CR-V si sa vezi distractie cu erori:
de exemplu, eroare ACC si filtru de particule in acelasi timp.
Ti-as scrie in detaliu de ce SA NU cumperi Honda dar daca tu vrei sa fi masochist si sa-ti provoci nervi, sa consumi timp si bani ia-te dupa review-urile de pe youtube. Dupa cateva luni cand vezi ca frumusetea de interior se transforma intr-un rahat o sa-ti para rau. Exemplu in poza atasata, huse piele (vinilin de cea mai proasta calitate) la modelul executive. Tot ce este la interior este plastic sau vinilin de proasta calitate. Erorile se rezolva in stilul " hai sa vedem ce iese" adica fac ceva la masina dar nu e sigur ca nu mai apare. In poza dreapta fata, daca s-a suit nevasta de 50 de ori e mult se crapa pur si simplu.
La cat costa modelul executive, o sa-ti para rau dupa bani.
fuckkkkkkkkkkk...ok, e o problemă, dar să nu o rezolve?! asta e bătaie de joc.

#28
FCHRISTEA

FCHRISTEA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 16.07.2005

View Posthorean, on 13 iulie 2018 - 21:30, said:

Vorbim de motorul 2.0 benzina,AT, pe o masina de 1,6 tone, nu cred ca e vreo surpriza consumul. Au fost mentionate si consumuri de 40% sunt surprins ca nu le-ai adus in discutie, asa cum nu ai adus in discutie si faptul ca acele consumuri de 14-16% au devenit o medie de 9-10%.
Consumul la motorul de 2.0 benzina vtec a fost este si va fi mare (K20A4). Eu am un CRV'06 ..de noua ...nu m'a iertat la consumul in oras...12%..14%...17% cate o data si mai mult. Afara in functie de cum bagi piciorul..poti merge si cu 9%..dar poti ajunge si la fara numar, la viteze peste 170km -180km.... 20%..30%.
Daca sunt bani indicat ar fi sa ne uitam spre alte marci nu neaparat Honda
Trendul este electric sau hibrid..in scumpa noastra patrie trebuie bani sa o cumperi, statii de incarcare...sosele...mai putin praf..sunt masini sensibile.
Eu va spun sincer inca o Honda nu as mai cumpara....e drept are 13 ani si motorul merge impecabil ..trage fuge. Dar ce te faci cand mai pica cate ceva....costa cat masina....Posted Image .
Si cum zice cineva pe aici daca vreti sa va dumiriti si ca sa aflati pareri intrati pe Honda Fan....Posted Image

#29
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 22.03.2007
Eu cred ca asta se intampla la toate marcile auto.

O masina mai scumpa nu este neaparat mai fiabila. Stim cu totii ca sunt foarte multe cazuri de Mercedesuri sau BMW de zeci de mii de euro care au avut probleme foarte mari in exploatare care au necesitat reparatii foarte costisitoare. Cum se explica acest fapt?

E foarte simplu. Cine doreste sa cumpere un produs scump (auto in mod special) isi permite sa sustina si eventualele reparatii. Adica, daca iti cumperi o masina de 10.000 de euro, te astepti la niste reparatii de 2000 de euro in timp, sa zicem. Dar daca iei una de 100.000, atunci esti constient ca reparatiile care vor surveni nu vor fi tot de 2000 de euro, pentru ca ai ales un produs de lux si trebuie sa.ti permiti sa platesti pentru luxul asta! In Vest, nimeni nu.si face credit pe 10 ani pentru un produs care se devalorizeaza cu 50% in 3 ani si apoi ramane fara bani de paine sau alimenteaza cu 10 euro ca sa mearga de 2x pe saptamana la market. Si faptul ca platesti x0.000 de euro pe o masina inseamna ca primesti mai mult confort, dotari sau ca investesti in imaginea ta, nu neaparat ca primesti o calitate mai buna decat ala care si.a luat un Clio.  

Domnia si prostia se platesc!

Edited by takis, 17 May 2019 - 18:32.


#30
FCHRISTEA

FCHRISTEA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 16.07.2005
@takis. "Reparatiile" pe care le-am facut eu de-a lungul celor 13 ani nu au fost cine stie ce....o bucsa...un pivot...chestii d'astea. Mai "valoros" a fost ambreiajul. Piesele OEM sunt scumpe , dar exista solutii. Nu as mai cumpara o Honda pentru ca modelele de acum sunt f scumpe nu neaparat din cauza costurilor de intretinere sau ca nu e o masina fiabila. Oricum banii dati pe CRV'06 sunt acoperiti...nici o data nu m-a lasat in drum....si slava domnului am facut drumuri lungi...unele chiar "grele". Nu am luat-o pentru imagine..nu am nevoie....Posted Image . Iar consumul ..asta e...Posted Image .

#31
Jimmy76

Jimmy76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.12.2016

 Victorciurtin, on 04 iulie 2018 - 11:10, said:

Salut! As vrea sa imi cumpăr o Honda CR-V nouă și vreau să citesc parerile proprietarilor sau ale celor ce se pricep mai bine in domeniul auto ca mine.
Care sunt avantajele și dezavantajele acestei mașini?


#32
Cornel_b

Cornel_b

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2022
are pana acum cineva ceva impresii despre noile modele hibride Honda ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate