Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Setari Router Huawei & TpLink DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bertone1

bertone1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2009
Stie cineva cum sa conecteze un TP Link WDR3600 impreuna cu un Huawei HG8245H?

Fibra intra in Huawei si acum conectarea la retea (DIGI) se face prin Huawei, care da si wifi.

Avand in vedere ca TPLINK ul nu are fibra, trebuie sa l leg la Huawei. L am legat (vezi foto) si nu stiu cum trebuie sa fac setarile. Am atasat snapshots si de la interfata Huawei ului.

Attached Files



#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pai, ce te-a nemultumit la Huawei de ai luat wdr-ul?Daca e wireless-ul, pur si simplu dezactiveaza wifi-ul huawei-ului, configureaza wireless-ul tp-linkului si pe tp link dezactivezi DHCP.

#3
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
In ce judet stai de ai la userul PPPoE BB230499163? Te-ai complicat aiurea cumparand TP-LINK-ul, am avut o dracovenie dinaia de router si batea mai naspa ca echipamentul lor, tot secretul este sa-l tii undeva sa nu stea langa un perete sau intr-un spatiu inchis si o sa ai semnal mai bun decat pe tplink. Daca-l tii montat in dulapul ala n-o sa ai semnal wireless in veci bun in locatia unde stai

Edited by tico18, 04 July 2018 - 11:29.


#4
bertone1

bertone1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2009

View Postxeleron, on 04 iulie 2018 - 10:09, said:

Pai, ce te-a nemultumit la Huawei de ai luat wdr-ul?Daca e wireless-ul, pur si simplu dezactiveaza wifi-ul huawei-ului, configureaza wireless-ul tp-linkului si pe tp link dezactivezi DHCP.

Vreau sa instalez niste camere IP si HUAWEI ul nu le vede cand le conectez cu cablu in LAN. Am oprit wifi-ul Huawei-ului dar se pare ca orice conectez prin cablu nu mi apare in lista de User Device Information

Attached Files



#5
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Cred ca s-a zis de zeci de ori raspunsul la aceasta "problema". 5 min cred ca iti lua pana gaseai ceva aici sau pe aria RDS.
Huawei-ul trebuie pus in mod bridge si dupa configurezi totul pe TP-LINK.

#6
bertone1

bertone1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2009
Am sunat la DIGI si mi au activat Huawei-ul pe bridge dupa care am legat in LAN4 TPLINK-ul si am facut logarea din el. Mersi de ajutor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate