Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Exteagere melodie in aufio de la o nunta (video)

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Salutare, vreau sa extrag cateva melodii care nu le gasesc separat, de la o nunta. Ea e filmare si eu vreau sa tai melodiile si sa estrag audio. Ms

#2
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015

View Postionutsb, on 04 iulie 2018 - 05:53, said:

Salutare, vreau sa extrag cateva melodii care nu le gasesc separat, de la o nunta. Ea e filmare si eu vreau sa tai melodiile si sa estrag audio. Ms

Incearca sa formulezi o intrebare corecta sa ne putem da seama. Eu  practic nu inteleg ce vrei sa spui

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
"Ea e filmare si eu vreau sa tai melodiile si sa estrag audio."
Citeste cu voce tare in fata unei oglinzi si dupa 5 minute poate iti dai seama ce ai spus.
Daca tai melodia , adica audio ce mai ramane ? tu vrei sa auzi ce spuneau oamenii cat timp dansau - cauta un cititor pe buze ce iesi mai ieftin.

#4
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Greseala mea , scuze. E vorba inregistrare la nunta (practica "cd-urile" de la nunta) . Din toata nunta vreau sa extrag cateva melodii si se le transform in mp3, ele fiind video . Cum pot face toata etapa asta ? Mersi

View Postionutsb, on 04 iulie 2018 - 05:53, said:

Salutare, vreau sa extrag cateva melodii care nu le gasesc separat, de la o nunta. Ea e filmare si eu vreau sa tai melodiile si sa extrag  doar partea audio. Ms


#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Parca are sens intrebarea acum !

Eu cunosc doua moduri:
1) cu niste programe (gratuite sau cu licenta);
2) a] tai din clip partea care vrei sa o extragi;
b] urci pe youtube;
c] pui link-ul in site-uri de convertire video in mp3, cum e onlinevideoconverter:
https://www.onlinevideoconverter.com/
https://online-video-cutter.com/
https://mp3cut.net/
d] sau urci direct clipul din care vrei sa extragi melodia de la nunta !

#6
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Mersi fain.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
El vrea să ia muzica. E o filmare de la o nuntă, are și el nuntă, și ia empetreiuri de pe net să puie muzică la nuntă.

Ce vrei tu se numește extragere audio din video.

Uite și cum se face

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M81gXTdjHF4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Muzica pentru nuntă ți-ai luat-o cu ajutorul forumului.
Costumația ți-ai luat-o tot pe forum.
Sfaturi pentru poze dacă plouă tot pe forum.

Ne simțim onorați de participarea involuntară.
Să fie într-un ceas bun amigo.

E plin netul de muzică de tot felul. De ce faci ripuieli din ăstea care se vor auzi prost ?

Edited by exceswater, 04 July 2018 - 08:19.


#8
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postexceswater, on 04 iulie 2018 - 08:18, said:

El vrea să ia muzica. E o filmare de la o nuntă, are și el nuntă, și ia empetreiuri de pe net să puie muzică la nuntă.

Ce vrei tu se numește extragere audio din video.

Uite și cum se face

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M81gXTdjHF4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Muzica pentru nuntă ți-ai luat-o cu ajutorul forumului.
Costumația ți-ai luat-o tot pe forum.
Sfaturi pentru poze dacă plouă tot pe forum.

Ne simțim onorați de participarea involuntară.
Să fie Ă®ntr-un ceas bun amigo.

E plin netul de muzică de tot felul. De ce faci ripuieli din ăstea care se vor auzi prost ?
Deaia e grupul, sa ceri informatii, sa ajuti si sa fii ajutat. Nu cred ca am dat in cap la nimeni, poate e de ajutor si pentru alte persoane. Mersi de urare.

Si de ajutor.

Rog moderatorii sa stearga postarile daca nu au fost pe placul vostru.

#9
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Intreb si eu , pe youtube gasesti miliarde de melodi, o melodie are refren care in 90% din cazuri reprezinta titlul melodiei - ar fi primul caz ca sa descoperi originalul si doi - prieteni , multi cunosc melodia doar dupa 2-3 acorduri si imediat gasesti . O melodie data jos de pe site e de sute de ori mai clara decat ce vei reusi tu sa scoti cu softul . doar nu crezi ca cei de la nunti compun , a, ca e cantata live de cineva aia da, dar cu siguranta e preluata din repertoriul international sau zonal .

#10
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postldpe, on 04 iulie 2018 - 08:28, said:

Intreb si eu , pe youtube gasesti miliarde de melodi, o melodie are refren care in 90% din cazuri reprezinta titlul melodiei - ar fi primul caz ca sa descoperi originalul si doi - prieteni , multi cunosc melodia doar dupa 2-3 acorduri si imediat gasesti . O melodie data jos de pe site e de sute de ori mai clara decat ce vei reusi tu sa scoti cu softul . doar nu crezi ca cei de la nunti compun , a, ca e cantata live de cineva aia da, dar cu siguranta e preluata din repertoriul international sau zonal .
Caut melodii de muzica populara, se gasesc mai greu si daca le gasesti sunt preluate videoclipuri de pe la nunti. In original nu gasesti melodiile .

Si daca o gasesc in original si interpretul nu o canta cum vreau,nu ma ajuta.

#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Folosesti AVIdemux.
Incarci video, derulezi cu sagetile de jos, selectezi exact bucata respectiva folosind butoanele A B de jos.
Mergi in stinga la Audio  > selectezi mp3 (lame) > filters > remix > stereo
Apoi mergi la meniul Audio > save audio > salvezi mp3.

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postionutsb, on 04 iulie 2018 - 08:26, said:

Deaia e grupul, sa ceri informatii, sa ajuti si sa fii ajutat. Nu cred ca am dat in cap la nimeni, poate e de ajutor si pentru alte persoane. Mersi de urare.
Si de ajutor.
Rog moderatorii sa stearga postarile daca nu au fost pe placul vostru.
Ardelene ești de-a meu. (dacă ghicesc bine ce-i cu SB la nickul tău.)
Am glumit, ți-am urat de bine.
Nu te-a criticat nimeni.
Bravo că pui tu muzică nu dai câteva mii de euro la un interpret din ăsta care să zghiere la microfon.

Era spirit de glumă nu o critică.
De curios așa câți bani o cerut pozaru ?

#13
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postexceswater, on 04 iulie 2018 - 09:19, said:


Ardelene ești de-a meu. (dacă ghicesc bine ce-i cu SB la nickul tău.)
Am glumit, ți-am urat de bine.
Nu te-a criticat nimeni.
Bravo că pui tu muzică nu dai câteva mii de euro la un interpret din ăsta care să zghiere la microfon.

Era spirit de glumă nu o critică.
De curios așa câți bani o cerut pozaru ?
Foto + vide + muzica + aranjat sala+ lumini + fum  si ce o mai fi . 6200 lei. Pe langa o formatie care te duce la 10000-12000 lei si dupaia mai dai 4000 lei pentru foto video.. eu zic ca e ok. Nu aveam de unde recupera suma aia la 110 invitati, deaia caut totusi sa fie muzica buna pentru invitati, sa stiu ca se distreaza, ca bautura e cat cuprinde, si mancare.

#14
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Sa fie clar eu nu particip la nunta la el. Nu am chef sa ascult muzica proasta

#15
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postjames_tont89, on 04 iulie 2018 - 13:58, said:

Sa fie clar eu nu particip la nunta la el. Nu am chef sa ascult muzica proasta
Fara tine nu cred ca o sa mai fac nunta :)

#16
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017

View Postionutsb, on 04 iulie 2018 - 11:03, said:

Nu aveam de unde recupera suma aia la 110 invitati,
Vine 200 de cap de vaca furajata numai sa platesti ce ai spus mai sus , muzica, foto, sala .
Mai punem mancarea si bautura care aproape dubleaza suma , cam 400 ca sa-si acopere locul , ce e in plus e al tau ...
Un Akai SX 10 si poze cu telefonul plus filmare , poti pune direct de pe stick sau Bt plus microfon karaoke, dupa 2-3 deti de palinca toti stiu sa cante, 220 mil ...cumperi 4 boxe dinale , quadrofonic faci.

Edited by ldpe, 04 July 2018 - 18:09.


#17
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Nici chiar asa :)

#18
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012
Freemake Video Converter, Incarci filmarea , selectezi bucata de inregistrare pe care vrei sa o salvezi ,taind restul , convertesti in MP3 sau ce format  vrei tu  si salvezi , simplu si usor de folosit !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate