Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Condor/ Thomas Cook

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
A zburat cineva cu ei pe Longhaul? Vad ca zboara cu A332

Baiul ii ca am citit review-uri si nu-s prea bune...
Au prize? Posted Image

Din cate vad, au intarzieri dese.

Plus ca de ex inca o chestie dubioasa, ar mai fi un zbor FlyBe. Dar asta e scurt.

Edited by Lex404, 03 July 2018 - 12:35.


#2
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 07.08.2015
Condor foloseste pe longhaul B676-300. A 332 (A330-200) nici nu au in flota, numai A 320/321-200 si le au pe short/medium-haul.

Am zburat de mai multe ori Condor pe longhaul, ultimul zbor anul trecut Frankfurt-Mahe direct, B 676-300. Am avut priza (USB) integrat la Monitor, dar asta la premium clas. Conform HP-ul lor au si la economy pe longhaul aceleasi monitoare de 9inch.
https://www.condor.c...haul-routes.jsp

Intarzieri poti avea cu orice Airline. Fra-Mahe a ajuns vreo 30min mai devreme. In rest, este un (holiday)charter ordinar, deci la economy ai minim de confort, nu se compara cu o Airline premium. Avantajul ptr mine este care are multe zboruri directe, iar la premium clas confortul este okay.

Edited by Passenger001, 03 July 2018 - 13:33.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Înseamnă ca Thomas Cook is cu A331, dar știam ca ăștia și Condor is împreuna.
Eu nu vreau USB. Vreau priza adevarata sub scaun :lol:

Chestia ar fi ca dacă nu prind promo la Airfrance (pe care am pierdut-o) nu am de ales decât dintre Thomas și TUI Belgium.
Avantaje nu prea văd, pentru ca indiferent dacă zbor din Amsterdam/ Bruxelles/ Paris tot trebuie sa ajung pana acolo + o escala in Paris (bine, și varianta ieftină la AF era cu plecare din Bruxelles și escala in amsterdam și Paris)

Mai văd. Vânez dar opțiunile sunt putine. Alea cele mai ieftine is via U.S. și-am renunțat la ideea de a aplica acum pentru viza



#4
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 07.08.2015
Priza normala ptr Laptop&Co au numai la Business class.
"And if you also want to use your laptop or tablet above the clouds: Each seat is equipped with a power outlet for operating your devices."

Thomas Cook = Condor

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
No apai atunci mai astept oferte la AF, am vazut ca au mai scazut preturile cu 200 EUR azi, joia is si mai ieftine... ca tot asa sar la ei, intre 500 si 1100, joia cel mai ieftin. In cel mai rau caz Condor/ Thomas sau TUI si aia e.

Inteleg ideea de lowcosturi, dar la chartere ar trebui sa dea o priza pe long haul... nu pot dormi pe zboruri. Stau, manc pringles, ma uit pe geam si apas la candy crush. Asa pe laptop macar bag un gta, un film, ceva mai de duamne ajuta

O chestie ciudata la Condor. Pe zborurile lor vad ca bagajul e inclus. Eu ce-am gasit, aveam primul tronson cu FlyBe la care bagajul se plateste. Insa daca sunt impreuna, imi da bagajul inclus pe toate zborurile? Posted Image

Edited by Lex404, 03 July 2018 - 17:11.


#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Am gasit (mult) mai ieftin la Air France (primul direct si retur cu Copa + AF).
Stupize stupize, nici astia nu au prize pe B777-200 la cusca de saraci, au doar la business si premium. Ce naspa Posted Image Asa ceva vezi pe la liniile bananiere si lowcosturi :( Pana amu la toate aveam prize. Asta e.

Am cont pe Flying Blue si un zbor activ anul asta cu Tarom :lol: , poate imi fac un upgrade ca am ochii albasri.

#7
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 Lex404, on 03 iulie 2018 - 12:31, said:

A zburat cineva cu ei pe Longhaul? Vad ca zboara cu A332

Baiul ii ca am citit review-uri si nu-s prea bune...
Au prize? Posted Image

Din cate vad, au intarzieri dese.

Plus ca de ex inca o chestie dubioasa, ar mai fi un zbor FlyBe. Dar asta e scurt.
La mine nu a avut intarziere!De cele mai multe ori nu se poate face check in online. Nu au prize. Nici wi-fi contra cost. Nici t.v.Nici casti. Patura la cerere. Ofera o cafea/ceai/suc..daca mai vrei este contra cost.Mancarea nu mi-a placut.
P.s Daca suni call centerul este in Ro.

 Lex404, on 03 iulie 2018 - 17:10, said:

... joia is si mai ieftine... ca tot asa sar la ei, intre 500 si 1100, joia cel mai ieftin. In cel mai rau caz Condor/ Thomas sau TUI si aia e.Eu ce-am gasit, aveam primul tronson cu FlyBe la care bagajul se plateste. Insa daca sunt impreuna, imi da bagajul inclus pe toate zborurile? Posted Image
Miercuri dupa 10 noaptea sunt ieftine zborurile. La bagaj daca trebuie sa ie-i bagajul si sa faci iara check in posibil sa platesti iar, poti suna sa ii intrebi, eu am avut long haul zbor direct. O prietena a zburat cu norvegienii pe long haul din Sua, apoi a avut conexiunea cu Ryaniar, a platit bagajul doar o data si bilet dus-intors cu 350$.

Edited by Whitefairy, 30 August 2018 - 09:52.


#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Bun de stiut, poate trimit niste oameni cu ei...

Eu pana la urma mi-am luat la AirFrance la 500 EUR cu retur si totul inclus. La Condor/ ThomasCook gaseam pe la 450 dar nu aveam chef sa merg prin Manchester si sa fac foamea in avion. Nici la AF nu au prize la zona de saraci cel putin nu pe B777 cu care ma duc, ca ma intorc cu B787

La AF au si acum preturi bune, de fapt, au ofertele de toamna. 400 EUR Delhi, Beijing, 500 Rio, etc.

La AF chiar joia era ieftin in Iulie :lol: Doar joia. Nu miercuri seara. Si nu pe siteul AF ci pe siteul KLM

Edited by Lex404, 30 August 2018 - 09:54.


#9
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

 Lex404, on 30 august 2018 - 09:53, said:

Bun de stiut, poate trimit niste oameni cu ei...

Eu pana la urma mi-am luat la AirFrance la 500 EUR cu retur si totul inclus. La Condor/ ThomasCook gaseam pe la 450 dar nu aveam chef sa merg prin Manchester si sa fac foamea in avion. Nici la AF nu au prize la zona de saraci cel putin nu pe B777 cu care ma duc, ca ma intorc cu B787

La AF au si acum preturi bune, de fapt, au ofertele de toamna. 400 EUR Delhi, Beijing, 500 Rio, etc.

La AF chiar joia era ieftin in Iulie Posted Image Doar joia. Nu miercuri seara. Si nu pe siteul AF ci pe siteul KLM
Nu merita cu Thomas Cook pe long haul.Pe lista neagra mai e Air Canada(intarziere de peste 8 ore, si la dus si la intoarcere, si au dat un voucher de 10$, in aeroport un sandwich costa 12 sau 14$). Turkish Airlines s-a anulat zborul si mi-au spus daca vreau banii inapoi sa merg in aeroport sa ii i-auPosted Image .Platisem peste 1500 biletul si aveam de condus 3 ore dus. Le-am spus bine dar eu cand am platit v-am spus cumva sa veniti acasa sa va dau banii? Nu te puteai intelege cu ei, am lasat pe cei de la Visa sa se descurce cu ei!
Delta, Air France, British, Air Lingus sunt mai ok!

Edited by Whitefairy, 31 August 2018 - 00:51.


#10
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005

 Lex404, on 30 august 2018 - 09:53, said:

Nici la AF nu au prize la zona de saraci cel putin nu pe B777 cu care ma duc, ca ma intorc cu B787


iti cumperi si tu un prelungitor cu cablu mai lung si te conectezi de la zona de bogati/ business Posted Image Posted Image

Edited by mccrya, 06 September 2018 - 08:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate