Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

„Na, înjunghie-o!"

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

"Na, înjunghie-o !"

Nu vă amăgiți: Dumnezeu nu Se lasă batjocorit; căci ce va semăna omul, aceea va și secera. (Galateni. 6:7)

La sfârșitul anului 1970, o doamnă tânără și-a adus fetița de cinci ani, care era bolnavă. Mama a început să-i povestească starețului despre boala fiicei. Părintele a cerut unei surori să-i aducă din bucătărie cuțitul mare. Luând cuțitul i l-a dat femeii zicând: „Na, înjunghie-o!". Fiind speriată și uitându-se la stareț, ea și-a strâns copilul în brațe. Părintele Iosif i-a poruncit din nou: „înjunghie-o, ți-am zis!". Femeia și-a strâns copilul și mai tare în brațe și de frică a strigat. Atunci minunatul doctor a întrebat-o: „De cei pe care i-ai ucis în pântece, de ceilalți, nu ți-a fost milă? Și mai frumoși ar fi fost! Pentru păcatul tău se chinuie acum copilul!".


(Sfântul Amfilohie de la Poceaev, Viața și minunile - Editura Sophia)



#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce povesti lacrimogene dom'le Posted Image

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si daca il asculta, a cui era vina?
Sau nu era panica, reinvia el dupa 40 zile?

Cu cat se mai pedepseste instigarea la omor? Sau ca preot ai +90 imunitate la ea?

Edited by gumball3000, 01 July 2018 - 20:33.


#4
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
De unde naiba tot scoateti astea ?

#5
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Daca respectiva doamna a avut o fetita bolnava de ce a dus-o la popa si nu la doctor?

#6
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Dar staretul nu trebuie sa plateasca pentru cei ce i-a omorat in palma sa ?

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,471
  • Înscris: 17.04.2006

 un-simplu-om, on 01 iulie 2018 - 20:04, said:

Pentru păcatul tău se chinuie acum copilul!



Smart ass god!
Eu tot pacatuiesc sperand sa sufere altcineva, nu prea merge.

#8
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Cica ortodoxia e dreapta credinta. E plina de dezaxati .

#9
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
Attached File  6087_pacatosii-vor-fi-mancati.jpg   54.52K   87 downloads
ps. la prima vedere am citit - na, inghite-o! Posted Image

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Pilda e chiar pe linie biblica, poate in 200 de ani o va integra BOR ca sa mai infrumuseteze povestea.

Insa e asa, pe VT, caci insinueaza ca Dumnezeu ar face copiii sa plateasca pentru pacatele parintilor.

#11
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 01.10.2010
in realitate femeia a injunghiat-o si dupa aia a mai luat un cutit, si-a pus bocanci si o bandana pe cap si a zis "io sunt brusli si va tai pe totz" si filmul a avut incasari de 20 de milioane de dolari. Posted Image
end of story.

#12
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Nu ați înțeles nimic. Starețul era văzător pur și simplu a vrut să o sperie pentru avorturile făcute. Preoții ortodocși adevărați ii ceartă pe cei care aleg să avorteze copiii. Unii chiar știu câte avorturi a făcut o femeie și chiar vad și sufletele celor nenascuti.

#13
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
se difuzeaza pe netflix?

presupun ca este ceva horror cu crime si preoti satanisti?

#14
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De cand s-a bagat internet la balaceanca, apar pe forum pacientii pe banda rulanta. Dorel666 ce mai face? Sunteti in acelasi salon? Cam cat de spalat pe creier trebuie sa fii, sa crezi asememea pilde cretine? Cineva, undeva candva, a facut ceva, dar popa stia tot!

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006

 notrust, on 01 iulie 2018 - 20:50, said:

Nu ați înțeles nimic. Starețul era văzător pur și simplu a vrut să o sperie pentru avorturile făcute. Preoții ortodocși adevărați ii ceartă pe cei care aleg să avorteze copiii. Unii chiar știu câte avorturi a făcut o femeie și chiar vad și sufletele celor nenascuti.
Amfilohie a murit in 1971, si cum nu existau metode contraceptive pe vremea aia in Romania, shit happened. Si eu am fost asa, la un pas de a fi avortat, dar asa era pe atunci.

Probabil i-a zis femeia ca a avut avorturi, sau si-a incercat si el norocul, avand sanse mari sa o nimereasca.

#16
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Povestiri din cripta ortodoxiei.
Pacatele copiilor platite de parinti...

Omul o sa ajunga pe alte planete, dar va duce dupa el prostia.

#17
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Ce ți-e și cu viața asta...
Domnul din topicul ăsta instigă la omor calificat și ajunge sfânt, se pare.
Domnul de la Tanacu, in schimb, doar pentru că a legat victima și a lăsat-o să moară de sete, încasează 14 ani!

Noroc cu celebra justiție română, că e liber după doar 6 ani de pușcărie.

PS Vai, dar ce am găsit despre sfânt e fabulos! Citiți, vă rog:

Din anul 1965 parintele Amfilohie s-a mutat la o nepoata asa, care locuia tot in satul natal. In curtea acesteia parintele a ridicat un mic paraclis inaintea caruia facea rugaciuni si sfintea apa. Langa acesta a pus o masa lunga pentru pelerini, caci pe toti cei ce-i calcau pragul, ii poftea sa guste din binecuvatata sa masa.

Sfantul Amfilohie, a trait 77 de ani. Dupa mai multe tentative de omor asupra sa, a murit otravit prin mancare pe 1 ianuarie 1971.

Deci hâtrul asta pildos bănuia că o să moară otrăvit (aparatul de detectat avorturi nu putea vedea clar și otrăvirea, se pare...), așa că punea fraierii să guste mâncarea?! Că mie cam așa îmi miroase...
Îmi imaginez cum poftea pelerinii să guste, apoi urmau momentele de încordare, când îi sfredelea cu privirea, așteptând sa vadă dacă dau ochii peste cap.

Sursa
https://m.crestinort...eaev-99558.html

Edited by Sabinatu, 01 July 2018 - 21:52.


#18
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Și preot, și doctor, și sfânt.

 notrust, on 01 iulie 2018 - 20:50, said:

Nu ați înțeles nimic. Starețul era văzător pur și simplu a vrut să o sperie pentru avorturile făcute. Preoții ortodocși adevărați ii ceartă pe cei care aleg să avorteze copiii. Unii chiar știu câte avorturi a făcut o femeie și chiar vad și sufletele celor nenascuti.
Măi, dar cum văd ei direct în... curu oamenilor. Foarte ciudat. Altundeva nu îi interesează să se uite?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate