Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Știe cineva povesti de viata?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostNaijax, on 30 iunie 2018 - 14:38, said:

Elvis Presley - A foat concediat de primul manager care i-a spus; „Nu o sa ajungi nicaieri, fiule. Mai bine fa-te sofer de camion.” Nu a condus camioane
Nu, dar a condus camioane de bani...

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015
Eu stiu.
Povestea mea.\Din pacate nu am timp s-o povestesc, dar e misto si funny

#21
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Ceausescu.

#22
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

View PostTsunnnami, on 30 iunie 2018 - 15:13, said:

Eu stiu.
Povestea mea.\Din pacate nu am timp s-o povestesc, dar e misto si funny

Ai o parere foarte buna despre tine.

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015
Nu despre mine, despre povestea mea, doar

#24
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007
Prin tinerețea mea am lucrat lângă un șantier. Și stăteam cu muncitorii de pe acolo cam toată tura. Am auzit atâtea povesti de viata încât am învățat niște lucruri
-toți avem niște șanse în viata
-trebuie un efort Minim sa le și concretizam dar majoritatea oamenilor nu pot face asta


#25
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018
ON TOPIC: Jordan Belfort, The Wolf Of Wall Street

Edited by althea, 02 July 2018 - 07:27.
eliminare citat + răspuns la mesaj sters


#26
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1z48ioAkl7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image DIOS Bendiga siempre a ESPAÑA Nuestra Madre PatriaPosted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 01 July 2018 - 18:39.


#27
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015
Stiu ca multi sunt deranjati de faptul ca imi place de mine.
Ghini, d-aia si scriu, :lol:
Stiti ce trebuie?
Un tel si tenacitate. Atat. Poate oricine, nu sunt zeu.
Dar perna e mai calda si berea mai rece cand o primim atunci cand ne-o da viata, cand nu ne-o da, e mai greu sa muncim pentru a ne-o cumpara.

Narcisism?
Poate, transpiratia mea miroase ca o narcisa, muah!

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
https://www.theplaye...e-things-to-say

#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdon_dannielo, on 14 iulie 2018 - 06:36, said:


Fantastica poveste, iti dau lacrimile.
Ma uit in urma si nu vad mari diferente in viata mea, dar la mine nu sunt emotiv, nu sunt impresionat, nu stiu de ce, dar chiar nu sunt
Poate ca ma simt iar in pielea aia in care intru in arena si trebuie sa stiu ca lupt si castig pentru a trai inca o zi, si, da, asta m-a facut ceea ce sunt azi.
Da, asta e, ma muit in urma si nu mai sunt impresionat de ceea ce am facut si de deciziile mele.
Poate d-aia nici ni scriu tot.

Si cand vad acum ca pustii de varsta mea la care am inceput sa muncesc sa invat ce inseamna banul si viata, vor totul acum, Gixxer de 1000, M5, terase, femei vulgare, vacante la mare in Romania in baldachin, sa se simta invidiati, telefonul ultimul racnet e asa de neimportant ca nici nu-l mai mentionez... mi se face sila.
Sila de sezatiile traite de pusti si pitzipoance.

Narcisism?
Nu condamn pe nimeni daca ma acuza de asa ceva, aratati-mi insa ceva mai bun, incat sa ma las pe mine, un exemplu. Uite Simona Halep. Aia da exemplu. Tenacitate, gladiatorism...

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,448
  • Înscris: 15.06.2007
Am vazut un documentar despre niste evrei din Budapesta care urmau sa fie deportati in lagarele de exterminare. Nu mai retin cum se numea persoana, dar tatal sau a adus o valiza de bani, si aur, si au mituit pe cineva de la SS, si au reusit sa scape doar tatal si fiul, pentru mama fiind prea tarziu.  Au ajuns peste ocean, si dupa o viata, everul acum batran era proprietarul unei importante mine de aur din Canada, practic miliardar, desi plecase din Budapesta doar cu hainele de pe el.

#31
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

View PostTsunnnami, on 14 iulie 2018 - 20:08, said:



Fantastica poveste, iti dau lacrimile.
Ma uit in urma si nu vad mari diferente in viata mea, dar la mine nu sunt emotiv, nu sunt impresionat, nu stiu de ce, dar chiar nu sunt
Poate ca ma simt iar in pielea aia in care intru in arena si trebuie sa stiu ca lupt si castig pentru a trai inca o zi, si, da, asta m-a facut ceea ce sunt azi.
Da, asta e, ma muit in urma si nu mai sunt impresionat de ceea ce am facut si de deciziile mele.
Poate d-aia nici ni scriu tot.

Si cand vad acum ca pustii de varsta mea la care am inceput sa muncesc sa invat ce inseamna banul si viata, vor totul acum, Gixxer de 1000, M5, terase, femei vulgare, vacante la mare in Romania in baldachin, sa se simta invidiati, telefonul ultimul racnet e asa de neimportant ca nici nu-l mai mentionez... mi se face sila.
Sila de sezatiile traite de pusti si pitzipoance.

Narcisism?
Nu condamn pe nimeni daca ma acuza de asa ceva, aratati-mi insa ceva mai bun, incat sa ma las pe mine, un exemplu. Uite Simona Halep. Aia da exemplu. Tenacitate, gladiatorism...

Carnați. N-ai facut altceva sa dai un sens mesianic unor frustrari si obsesii personale  pana la urma ce ai realizat tu, a cam realizat mai toata lumea, iar pe langa asta unii si-au mai trait si viata.

#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDormi_Hete, on 15 iulie 2018 - 07:32, said:

ce ai realizat tu, a cam realizat mai toata lumea,

Super, asta spun si eu ca se poate sa fii de succes, trebuie numai sa vrei, tu, vad ca ai invatat. Ceea ce fac eu poate face toata lumea.

#33
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostTsunnnami, on 15 iulie 2018 - 08:37, said:


Super, asta spun si eu ca se poate sa fii de succes, trebuie numai sa vrei, tu, vad ca ai invatat. Ceea ce fac eu poate face toata lumea.

ce ai realizat si cati ani ai :)... conteaza si varsta;)

#34
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostTsunnnami, on 15 iulie 2018 - 08:37, said:

Super, asta spun si eu ca se poate sa fii de succes, trebuie numai sa vrei, tu, vad ca ai invatat. Ceea ce fac eu poate face toata lumea.

A deschis un topic cum ca s-a intors la Bacau si ca n-are apa, nu stiu daca a facut chiar acelasi lucru. :D

#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,788
  • Înscris: 20.10.2015

View Postjimi91, on 15 iulie 2018 - 09:36, said:


ce ai realizat si cati ani ai Posted Image... conteaza si varsta;)

Nu conteaza CANTITATEA de realizari, conteaza drumul catre realizare, tenacitatea cu care o faci, maturitatea, seriozitatea, conteaza sa stii ca esti pe drumul bun, progresul, asta-ti da atitudinea

#36
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018

View Postdon_dannielo, on 15 iulie 2018 - 09:55, said:



A deschis un topic cum ca s-a intors la Bacau si ca n-are apa, nu stiu daca a facut chiar acelasi lucru. :D

Sa inteleg ca daca se intorcea Tsunami in Bacau, rezolva el singur problema apei. Probabil in stil Chuck Norris

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate