Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfaturi in a incepe constructia casei

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
lestad_25

lestad_25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 28.07.2010
Dezmembrarea o sa dureze 21 de zile, daca nu e cu taxa de urgenta.
- plan de situatie  intocmit de  topograf (posibil sa faci cu acelasi topograf care a facut dezmebrarea) , mai usor  are deja datele  . Face planul de situatie pentru obtinere certificat de urbanism , cand iese C.U,  o copie a ajunge la topograf pentru obtinerea planului de situatie cu viza OCPI, si in acelasi timp  se pot obtine avizele pentru documentatie. de obtinere A.C. Cam fortat dar e posibiil.
Pfai tot nu stiu ce bransament au facut vecini mei de au adunat 18 oameni pe o strada si taxeaza lumea cu 2500 de lei la conducta si mai vor si 6500 de lei la  bransament Posted Image

#74
Gybernat91

Gybernat91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2018
Multumesc pentru informatii! In legatura cu costul bransamentului cica au prins o oferta de la eon gaz care ajuta cu 50% din investitie. Bransarea costa 3800lei.

#75
Gybernat91

Gybernat91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2018
Buna ziua. Revin cu informatii si intrebarii. Am cumpart terenul 630mp, astept sa vina CF pe numele meu.  Gazul a ajuns la 60metri de mine pana la urma(sunt multumit si cu distanta asta). Acuma incepe distractia cu energia electrica si apa. In momentul de fata lumina si apa se afla la 300metri de mine, vestea buna(sper) este ca in aceas situatie se afla si altii(6parcele) cu care vrem sa facem extindere de retea! Stie cineva la ce costuri se ajunge cu extindere si care sunt demersurile? Ma refer la faptul ca vrem toti 6 sa ne implicam(financiar) in toata extinderea?

Rog un moderator sa mute topicul daca se poate la jurnale deoarece acest topic va deveni unul de constructie

#76
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,255
  • Înscris: 17.03.2009
Daca reteaua nu are disponibil de putere suficient este posibil ca extinderea sa impuna post de transformare,citeste aici https://forum.softpe.../#entry23801363 ,citeste si ord 114 si 141.

Edited by anaki, 16 November 2018 - 13:38.


#77
Gybernat91

Gybernat91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2018
Multumesc pentru raspuns. Eu sper ca nu va fi nevoie de transformator deoarece stalpul face legatura cu o localitate si ma gandesc ca mai are ceva rezerva de putere. In momentul de fata strada este privata si cred ca primaria nu o va "lua" deoarce are doar 6 metri latime. In sistem privat fara ajutorul primariei am inteles ca va dura o vesnicie extinderea. Asa este?

#78
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,255
  • Înscris: 17.03.2009
Depinde de solutie,depuneti actele si din raspunsul lor veti vedea care e situatia din teren.

#79
Gybernat91

Gybernat91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2018
Ce acte am nevoie? In momentul de fata o sa am doar CF!

#80
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,255
  • Înscris: 17.03.2009
Citeste

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate