Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Ajung 60W pentru un party in camera de camin!?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Alex_-_Alex

Alex_-_Alex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 10.07.2017

 edigee, on 29 iunie 2018 - 19:34, said:

Intensitatea sonora ,"taria" sunetului nu prea are treaba cu watii. Depinde mult mai mult de sensibilitatea boxelor. In cazul tau vei putea gasi un sistem cu amplificare de 60W care sa faca galagie mult mai mare decat unul de 150 W ,sa zicem ,sau 20 W sa sune mult mai tare decat cei 60 W mentionati de tine.

https://altex.ro/box...helium-600-2-1/ sunt de la Genesis, cred ca-si pot face treaba Posted Image)

Edited by Alex_-_Alex, 29 June 2018 - 20:04.


#20
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
wrong link!
In orice caz ,daca e vorba de un sistem gen boxe pc nu faci fata cand incepeti sa vorbiti toti tare ,plus alte zgomote datorate factrtului bahic

#21
Alex_-_Alex

Alex_-_Alex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 10.07.2017

 edigee, on 29 iunie 2018 - 20:03, said:

wrong link!
In orice caz ,daca e vorba de un sistem gen boxe pc nu faci fata cand incepeti sa vorbiti toti tare ,plus alte zgomote datorate factrtului bahic
e vorba de asta        https://altex.ro/box...helium-600-2-1/

#22
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
La o petrecere linistita unde toti stati cuminti ajunge. La o petrecere adevarata de studenti e bun abia de un zgomot de fundal.
Edit. Grija ca astfel de ragalii tinute mai mult timp la volum inalt cedeaza usor nervos!

Edited by edigee, 29 June 2018 - 20:10.


#23
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
La 2.1 de 60 de Wati te faci de kakao in camin. Scoate altu de pe palier boxe 2x100 si statie ca pe vremuri si nu te mai auzi in camera ta de muzica altuia. Cauta ceva SH mai puternic pe OLX, neaparat stereo nu kkturi de sisteme x.1. Alea sunt pentru acasa sa te uiti la un film sau sa mai bagi boala in vecini din cand in cand. Apropo nu merita sa iei cine stie ce calitate sau noi pentru ca sansele ca dupa o petrecere sa ai bere, scrum sau voma in boxa sunt foarte mari: sfat de la un om care la aniversarea de 20 de ani a varuit camera cu mult mai multa sampanie decat au apucat invitatii. :)

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002
cred ca asa ceva ar fi mai nimerit, avand in vedere ca la petreceri sunt putini audiofili si alora dupa doua pahare le trece... Posted Image

Edited by Fane, 29 June 2018 - 21:18.


#25
Alex_-_Alex

Alex_-_Alex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 10.07.2017

 Fane, on 29 iunie 2018 - 21:18, said:

cred ca asa ceva ar fi mai nimerit, avand in vedere ca la petreceri sunt putini audiofili si alora dupa doua pahare le trece... Posted Image

Sunt constient, dar trebuie sa se incadreze in bugetul unui student :))

#26
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002
pai am incercat sa fiu milos cu bugetul din acelasi considerente. :)

#27
trilogy

trilogy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.06.2009
Akai ala are sensibilitate 45db 😕, nu stiu ce party dai tu cu ele.

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002
la ce se refera acea sensibilitate? la semnalul de intrare? ca in cazul asta majoritatea surselor de semnal sunt deja preamplificate.

#29
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
E vorba de sensibilitatea boxelor ,masurata in dB la 1m distanta. Un fel de randament. Adevarata caracteristica care da masura intensitatii sonore vis a vis de puterea bagata. Watti aia vanturati peste tot nu inseamna mai nimic in aceasta ecuatie.

#30
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002
aha. am inteles. cred ca trebuie sa-i cautam baiatului niste bass reflex-uri. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate