Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Au existat Apostolii?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
422 replies to this topic

#19
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 29 iunie 2018 - 17:51, said:

Troll. Si inca unul slabut de tot. Plictiseala. Uitati-va ce teme  atacat pana acuma si cat de "doct" s-a dovedit a fi.
Nu sunt troll deloc Posted Image
Inseamna ca daca nu cred bazaconiile alea sunt troll ?
Eu nu inteleg treaba aia care scrie in biblie, Simeon Haddarsen, fol. 56-D: ”Când vine mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi.” si Nidrasch Talpioth, p 225-L: ”Iehova a creat ne-evreii în formă umană pentru ca evreul să nu fie servit de fiare. Prin urmare, ne-evreul este un animal în formă umană și osândit să îl servească pe evreu zi și noapte.”.
De ce sa cred intr-o religie care a fost creata sa te faca sa fii usor manipulat de catre biserica ?, mai repede pagan/gentil decat "sclav".
Citeste aici pentru mai multe informatii:  https://bit.ly/2tRaG8W

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 18:37.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu ma refeream la tine, scuze daca asta s-a inteles. Era referire la "onorabilu´ initiator"!

Edited by myshyk, 29 June 2018 - 19:53.


#21
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 18:27, said:

Iar și-a băgat dracul coada în Biblia ta? Posted Image
Tu chiar crezi aberatiile din biblie ?
"Dracul" de fapt sunt zeii precrestini, mai exact: zamolxe,zeus,odin,marte,jupiter,enki etc care au fost inlocuiti treptat/fortat in timpul inchizitiei.

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 21:30.


#22
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 21:27, said:

Tu chiar crezi aberatiile din biblie ?
"Dracul" de fapt sunt zeii precrestini, mai exact: zamolxe,zeus,odin,marte,jupiter,enki etc care au fost inlocuiti treptat/fortat in timpul inchizitiei.
De unde știi asta?

#23
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 21:33, said:

De unde știi asta?
https://ro.wikipedia...chiziÄŒ›ie
https://bit.ly/2kW37d2

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 21:36.


#24
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 21:35, said:

Ăsta se vrea un argument??? :huh:
Nu mă miră că sunteți atei, sunteți astfel din ignoranță, să știi.

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 21:35, said:

Dacă de pe site-uri obscure te informezi și înghiți pe nemestecate toate gogoșile turnate de unul sau de altul, ce rost mai are un dialog atunci, pe aria asta?

#25
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 21:44, said:

Ăsta se vrea un argument??? Posted Image
Nu mă miră că sunteți atei, sunteți astfel din ignoranță, să știi.


Dacă de pe site-uri obscure te informezi și înghiți pe nemestecate toate gogoșile turnate de unul sau de altul, ce rost mai are un dialog atunci, pe aria asta?
Nu sunt ateu Posted Image , sunt pagan, cred in vechii zei :D, in creator Posted Image
Iar despre situri obscure, citeste biblia si ai sa vezi ca ce scrie in situl ala obscur are un sambure de adevar Posted Image

#26
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 21:49, said:

Nu sunt ateu Posted Image , sunt pagan, cred in vechii zei Posted Image, in creator Posted Image
Aha, și ai o problemă cu Inchiziția, din câte observ. Ți-a persecutat familia?

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 21:49, said:

Iar despre situri obscure, citeste biblia si ai sa vezi ca ce scrie in situl ala obscur are un sambure de adevar Posted Image
Are, pentru unul care nu pricepe nici cât negru sub unghie, sigur că are. Nu am de gând să îți argumentez la aiurelile scrise acolo, în niciun caz. Sunt scrise de niște indivizi care nu au habar de creștinism, nu au citit absolut nimic despre el, dar se consideră extrem de inteligenți.

Edited by mario_bril, 29 June 2018 - 22:04.


#27
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 21:54, said:

Aha, și ai o problemă cu Inchiziția, din câte observ. Ți-a persecutat familia?
Nu Posted Image

#28
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:02, said:

Nu
Atunci te-ai trezit vorbind, nu-i așa? Nicio problemă, sunt obișnuit cu astfel de manifestări caraghioase.

#29
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 22:03, said:

Atunci te-ai trezit vorbind, nu-i așa? Nicio problemă, sunt obișnuit cu astfel de manifestări caraghioase.
Adica ?
Totusi nu ii inteleg pe aia care cred toate bazaconiile Posted Image

#30
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:05, said:

Adica ?
Te-am întrebat de unde ști mata' că "Dracul" de fapt sunt zeii precrestini, mai exact: zamolxe,zeus,odin,marte,jupiter,enki etc care au fost inlocuiti treptat/fortat in timpul inchizitiei.

Și mata' m i-ai dat un link de pe Wikipedia despre Inchiziție, care nu avea nici în clin și nici în mânecă cu afirmațiile făcute de dumneata. Uite așa, te-ai trezit vorbind, făcând afirmații năucitoare, fără ca măcar să ai habar despre ce vorbești.

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:05, said:

Totusi nu ii inteleg pe aia care cred toate bazaconiile
Nici nu ai cum, câtă vreme habar nu ai de creștinism. E ca și când aș afirma eu că nu-i înțeleg pe cei care studiază creșterea melcilor, câtă vreme eu habar nu am despre asta.

Edited by mario_bril, 29 June 2018 - 22:12.


#31
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 22:13, said:

Te-am întrebat de unde ști mata' că "Dracul" de fapt sunt zeii precrestini, mai exact: zamolxe,zeus,odin,marte,jupiter,enki etc care au fost inlocuiti treptat/fortat in timpul inchizitiei.

Și mata' m i-ai dat un link de pe Wikipedia despre Inchiziție, care nu avea nici în clin și nici în mânecă cu afirmațiile făcute de dumneata. Uite așa, te-ai trezit vorbind, făcând afirmații năucitoare, fără ca măcar să ai habar despre ce vorbești.


Nici nu ai cum, câtă vreme habar nu ai de creștinism. E ca și când aș afirma eu că nu-i înțeleg pe cei care studiază creșterea melcilor, câtă vreme eu habar nu am despre asta.
Nu te-am jignit, daca eram batran intelegeam sa ma numesti "mata' "
Uite aici ceva: https://bit.ly/2lH0KLH

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 22:16.


#32
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:15, said:

Nu te-am jignit, daca eram batran intelegeam sa ma numesti "mata' "
Uite aici ceva: https://bit.ly/2lH0KLH
Foarte interesant, dar și mai interesant, citind pe site-ul cu pricina, am dat de articole ca de exemplu: Combinarea tehnologiei avansate și a hipnozei (cu sau fără tehnologie avansată) utilizându-te de rune, fără a te folosi de sistemul angelic de magie.
Să înțeleg că mata' nu crezi în Dumnezeu, dar crezi în magie, în rune, în chestii din astea?

Edited by mario_bril, 29 June 2018 - 22:19.


#33
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 22:19, said:

Foarte interesant, dar și mai interesant, citind pe site-ul cu pricina, am dat de articole ca de exemplu: Combinarea tehnologiei avansate și a hipnozei (cu sau fără tehnologie avansată) utilizându-te de rune, fără a te folosi de sistemul angelic de magie.
Să înțeleg că mata' nu crezi în Dumnezeu, dar crezi în magie, în rune, în chestii din astea?
Magia si runele tine de paganism Posted Image , oricum eu sunt genu care cred dupa ce vad cu ochii mei, nu am incercat sa fac magie si sa ma joc cu runele inca Posted Image, eu mai mult cred in meditatii/yoga kundalini Posted Image, despre meditatie/yoga kundalini pot spune ca functioneaza 100% Posted Image

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 22:23.


#34
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:20, said:

Magia si runele tine de paganism Posted Image , oricum eu sunt genu care cred dupa ce vad cu ochii mei, nu am incercat sa fac magie si sa ma joc cu runele inca Posted Image, eu mai mult cred in meditatii Posted Image

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:05, said:

Totusi nu ii inteleg pe aia care cred toate bazaconiile


#35
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmario_bril, on 29 iunie 2018 - 22:22, said:

La bazaconii ma refeream la: pastori care invie morti, icoane care plang, lumina sfanta, moaste etc.

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 22:27.


#36
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 22:26, said:

La bazaconii ma refeream la: pastori care invie morti, icoane care plang, lumina sfanta, moaste etc.
Dar magia și chestiile alea cu runele și tarotul sau mai știu eu ce, nu intră tot la categoria bazaconii? Astea sunt serioase, nu-i așa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate