Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

De ce isi vand rochiile de mireasa?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMembruAnonim, on 28 iunie 2018 - 22:58, said:


Ai pastrat si altele de la bunica? Buchetul, ciorapii, pantofii...si deci viitoarea ta sotie trebuie sa aiba corpul (statura, diametrul, balcoanele) strabunicii tale. Posted Image

la ce noroc am in ultima vreme cu gagicile, cred una din asta o sa am :|...macar economissc bani la rochie :), sa nu fiti gelosi  acum:))

#20
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
- Scumpa mea, rochia de mireasa nu este o problema! Mamica mea insista sa porti rochia bunicii! Intr-adevar, este galbena, pute ca dracu, ii demodata si putin roasa de molii. Doar putin. Probabil nu-ti vine marimea, da' mamica insista sa o porti deoarece a pastrat-o atatia ani special pentru tine!

#21
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postedy_wheazel, on 28 iunie 2018 - 23:12, said:

- Scumpa mea, rochia de mireasa nu este o problema! Mamica mea insista sa porti rochia bunicii! Intr-adevar, este galbena, pute ca dracu, ii demodata si putin roasa de molii. Doar putin. Probabil nu-ti vine marimea, da' mamica insista sa o porti deoarece a pastrat-o atatia ani special pentru tine!

ar fi frumos sa aiba si ea un costum de ginerica , al lui stra-stra-stra-bunicu:))))

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postjimi91, on 28 iunie 2018 - 23:20, said:


ar fi frumos sa aiba si ea un costum de ginerica , al lui stra-stra-stra-bunicu:))))

Aici ii mai greu. Probabil stra-stra-bunicu' ii ingropat cu el.

#23
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View Postbelogerer, on 28 iunie 2018 - 22:33, said:

e singura data cand realizeaza tutele pe ce inutilitati arunca banii
Corect!

View Postedy_wheazel, on 28 iunie 2018 - 23:12, said:

- Scumpa mea, rochia de mireasa nu este o problema! Mamica mea insista sa porti rochia bunicii! Intr-adevar, este galbena, pute ca dracu, ii demodata si putin roasa de molii. Doar putin. Probabil nu-ti vine marimea, da' mamica insista sa o porti deoarece a pastrat-o atatia ani special pentru tine!
Dar e gratis...!

View Postandreic, on 28 iunie 2018 - 22:34, said:

Foame.
Si asta e un motiv...

#24
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Își dau seama că, la ceva timp după nuntă, nu mai încap în rochia respectivă, modificându-și proporțiile.
Sau... cum să poarte la o a doua nuntă aceeași rochie?

#25
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postpui, on 29 iunie 2018 - 04:54, said:

Sau... cum să poarte la o a doua nuntă aceeași rochie?

Eh, o poarta prin casa, prin curte...

#26
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
De mici copii fetele sunt influentate de societate si media sa devina mirese imaculate, asa ca aceasta indoctrinare are ca finalitate maritisul in rochie alba (ce simbolizeaza puritatea/virginitatea).
Dupa acest climax, intr-o rochie care a costat o caruta de banet, iti dai seama ca nu mai ai ce face cu rochia, deci normal ar fi sa o pui la vanzare, doar ca putine cumetre accepta SH (in Romania).

Eu am tinut-o amintire 2 ani, apoi i-am dat-o cadou unei fete ~ de statura mea.

#27
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
am intrat pe olx sa vad cat mai e o rochie de mireasa (curiozitatea si subiectu) si un anunt m-a "dat pe spate" dintr-e atatea rochii scumpe si de firma
ps. de ce la pus la sectiunea respectiva, ce-o fi vrut sa insinueze ce el Posted Image ... dumnezeu stie!
Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by STARTREK1, 29 June 2018 - 07:03.


#28
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postjimi91, on 28 iunie 2018 - 23:20, said:


ar fi frumos sa aiba si ea un costum de ginerica , al lui stra-stra-stra-bunicu:))))

Daca pe viitoarea mireasa o cheama Agaton,Gheorghe sau Vasalie,gaseste la randul ei de inchiriat.

#29
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018
In orice caz snobismul sta la baza achizitiei. Acum la baza vanzarii...pentru mine e mai greu de procesat...

#30
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005

View Postjimi91, on 28 iunie 2018 - 22:45, said:

traditie, asa e frumos...eu am o rochie de mireasa de la bunica, abia astep sa i-o dau viitoarei neveste Posted Image..e de designer, facuta de strabunica, nimeni nu mai  are asa ceva
Cata munca!
De fiecare data cand crezi ca ai gasit aleasa trebuie sa sapi dupa buni ca sa-i iei rochita ...Posted Image

Edited by gelublabla, 29 June 2018 - 07:47.


#31
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postmarga32, on 28 iunie 2018 - 22:13, said:

Tot gasesc pe internet anunturi cu rochii de mireasa. Dintre care unele foarte scumpe, ce depasesc 2 salarii pe economie. Si sunt vandute la preturi derizorii, tinand cont de pretul initial.

Lasand la o parte faptul ca se specifica faptul ca au fost purtate o singura data (nah, teoretic te mariti o data), ce le determina sa isi vanda imbracaminte pe care au purtat-o o data, in Acea noapte?

PS: imi cer scuze ca am postat pe aria nepotrivita. Posted Image  Ma gandeam la rochii albe si am postat in alta parte. Posted Image Trebuia pe aria aceasta.
saracia

#32
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Numai noi barbatii pastram si purtam costumul de ginerica chiar si in sicriu cand dam ortul popii. :lol:

#33
deea_mche

deea_mche

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.05.2018
Si eu sunt de parere ca ar trebui pastrata... Dar daca ai nevoie de bani sau ai investit in rochie mai mult decat iti permiti, mi se pare normal sa o vinzi.

#34
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Well... Tinand cont ca e o chestie pe care o faci in viata, nu mi se mai pare la fel de important. Posted Image Posted Image Posted Image Pentru ca o poti face si a doua oara.Posted Image

Edited by marga32, 03 September 2019 - 20:57.


#35
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdeea_mche, on 08 august 2019 - 16:49, said:

Si eu sunt de parere ca ar trebui pastrata... Dar daca ai nevoie de bani sau ai investit in rochie mai mult decat iti permiti, mi se pare normal sa o vinzi.
ete bre, nu doar ca a costat o caruta de bani, acum mai ocupa si spatiu precum un bibelou si avut grija sa nu prinda praf.
Eu sunt de parere ca societatea moderna in care divorturile sunt destul de frecvente stie mai bine decat sa investeasca intr-o zi, si nu intr-o viata.

#36
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Chiar azi ma gandeam ca unele din ele au divortat. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate