Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Recorder - jurnalism

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
168 replies to this topic

#73
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
Foarte graitoare cele 2 reportaje de la mitiguri. PSD a facut mitingu' la tara cu popi, primari, mici si bere, in timp ce USR l-a facut in cel mai dezvoltat oras de provincie al tarii cu niste muzica rock si cam atat. Mi se pare normal, fiecare partid cu publicu' sau. Ce m-aa infuriat in schimb a fost behaiala preacufuritului de Dambovita care a tinut un discurs absolut mizerabil si instigator, ca un adevarat anticrist tocmai in Sfanta Biserica.

#74
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017
Reportajul Recorder de la mitingul lui dragnea de la Iasi:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gcn6EK-ma8M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zartdato1-0, 12 May 2019 - 09:41.


#75
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Tocmai am vazut reportajul.
Foarte bine facut.

Nu cred ca mai este mult pana la "lupte" de strada. :(

Nu o sa cedeze asa usor psd.

#76
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Din fericire, PSD are ca supusi loiali doar cateva mii de infractori care mor fara ce fura Partidul. Restul sunt imbecili carora le-ar fi mult mai bine fara infractori in guvern. Incet, incet, realizeaza si ei treaba asta :)

#77
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007
Am vazut reportajul.

De la minutul 11, de la bosorogu` ala cu "legea lui Ohmn" si " marele summit de la Iasi " deja nu am mai putut sa ma uit

Ce plm summit, cretinilor ?!

`ai da pwla mea cati analfabeti si IQ sub mediocru, demn de Africa mai exista in tara asta !

#78
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postxymzar, on 12 mai 2019 - 12:17, said:

Nu cred ca mai este mult pana la "lupte" de strada

O sa si-o ia inutilimea in mod brutal si intelectualii principiali vor sta sa planga despre cum am ajuns si cum nu se face asa ceva, principiile, valorile!

#79
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017
Priviti diferentele de preturi in proiectele cu bani europeni si proiectele desfasurate prin PNDL!  Proiectele prin PNDL costa mai mult decat cele cu bani europeni.

Sau cum sunt furati banii romanior de catre Pesede!

O noua investigatie Recorder.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G1CDMekM1fc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zartdato1-0, 22 May 2019 - 17:49.


#80
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 17:38, said:

Priviti diferentele de preturi in proiectele cu bani europeni si proiectele desfasurate prin PNDL

Stai ca acuma vin priceputii partidului si ne zic ca asa e normal si ca nu stim noi si ca etc.
Aia responsabili pentru lucrarile alea ar trebui executati sau trimisi pe la ceva mina de uraniu. Da' n-o sa vedem noi dreptate adevarata p-aici prea curand.

Edited by shefu_de_combinat, 22 May 2019 - 17:52.


#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fwtu-le morții și vii de șpăgari. Ăștia ar merita toți să înfunde pușcăriile zeci de ani

#82
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostMembruAnonim, on 22 mai 2019 - 18:00, said:

Ăștia ar merita toți să înfunde pușcăriile zeci de ani

In puscarie stau geaba.
Munca silnica sau glont.
Da' dupa tot pe noi ne-ar sanctiona ue, ca aia in prostia lor cosmica nu vor realiza niciodata ca-s chestii mult mai importante decat "drepturi si libertati" eterne si vesnice pentru toate jegurile care tin tari intregi pe loc.

Aia ar trebui implementat EU-wide: pedeapsa capitala pentru coruptie si deturnare de fonduri. China style.

Edited by shefu_de_combinat, 22 May 2019 - 18:03.


#83
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017
Eheee, "FARA HOTIE AJUNGEM DEPARTE" nu e doar un slogan de campanie, este realitatea.

#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vai de pana mea, deci nu mai pot sa ma uit la reportajele alea, imi vine sa-i injur pe toti. Avem o tara in care ar trebui impuscati multi. Si multi prosti d-astia spalati pe creier... Sa ramanem dracu 5-6 milioane daca altfel nu se poate

#85
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009

View Postzartdato1-0, on 22 mai 2019 - 17:38, said:

Priviti diferentele de preturi in proiectele cu bani europeni si proiectele desfasurate prin PNDL!  Proiectele prin PNDL costa mai mult decat cele cu bani europeni.

Sau cum sunt furati banii romanior de catre Pesede!

O noua investigatie Recorder.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G1CDMekM1fc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
daca mai era nevoie de dovezi unde s-au dus miliardele de euro din pndl. In tzepe de partid, in furturi, in amante, vile la fortaleza, in masini smechere, in petreceri extravagante. Si dupa aia urla pesedeii ca statul paralel ii vaneaza si ei is nevinovati. desi 10 miliarde de euro au disparut in.. drumuri de rahat, pline de gropi in care si tancu poate ramane fara senile si in alte proiecte care is facute la misto, cu gandul principal: cum sa furam cat mai mult din acei bani..

mwuie pesede si multumim recorder pentru inca o mostra de jurnalism de calitate

#86
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postvanitty, on 22 mai 2019 - 18:26, said:

10 miliarde de euro au disparut in.. drumuri de rahat

10 miliarde de euro holly motherfucking shit numa' cand stai sa te gandesti ti-o ia mintea pe ulei...

10 miliarde de euro sunt cam...

8 magistrale de metrou complet echipate, incluzand trenuri, depouri, statii, automatizari, absolut tot. Turnkey projects. Practic tot ce ar mai fi fost necesar la metroul bucurestean de acum si pana peste 100 de ani dpdv al capacitatii.

sau

O retea completa de S-Bahn cu statii subterane, inclusiv o statie subterana la Piata Unirii legata direct la metrou + extinderea, modernizarea si retehnologizarea integrala a intregului sistem de transport de suprafata

sau

Modernizarea, dublarea si electrificarea tuturor liniilor importante de cale ferata din tara + modernizarea garilor + construirea de gari noi + inlocuirea completa a parcului existent de locomotive + completarea parcului de vagoane + retehnologizarea depourilor + cam tot ce ar fi necesar pentru a aduce CFR Calatori la un nivel la care nu a fost niciodata in istoria lui (in sensul pozitiv, ca in sens contrar este in prezent)

sau

O centrala nucleara echipata cu 2 reactoare de cca 1000MW fiecare

sau

Un combinat siderurgic cu flux integrat, cu o capacitate anuala de cca 5-6 milioane t laminate finite

---------------

Mi se pare extrem de important atunci cand se discuta de multe miliarde futute aiurea-n vant sa avem o imagine accesibila tuturor despre ce se putea face cu banii aia. Ca asa cand doar auzi enspemiliardedeeuro...meh ca majoritatea populatiei n-a vazut o hartie de 500E in viata ei.

Si cine sustine ca n-avem nevoie de chestiile listate mai sus ar ajunge si el la sapat tuneluri in munti intr-un regim competent.

Edited by shefu_de_combinat, 22 May 2019 - 20:00.


#87
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009

View Postshefu_de_combinat, on 22 mai 2019 - 19:59, said:

10 miliarde de euro holly motherfucking shit numa' cand stai sa te gandesti ti-o ia mintea pe ulei...

10 miliarde de euro sunt cam...

8 magistrale de metrou complet echipate, incluzand trenuri, depouri, statii, automatizari, absolut tot. Turnkey projects. Practic tot ce ar mai fi fost necesar la metroul bucurestean de acum si pana peste 100 de ani dpdv al capacitatii.

sau

O retea completa de S-Bahn cu statii subterane, inclusiv o statie subterana la Piata Unirii legata direct la metrou + extinderea, modernizarea si retehnologizarea integrala a intregului sistem de transport de suprafata

sau

Modernizarea, dublarea si electrificarea tuturor liniilor importante de cale ferata din tara + modernizarea garilor + construirea de gari noi + inlocuirea completa a parcului existent de locomotive + completarea parcului de vagoane + retehnologizarea depourilor + cam tot ce ar fi necesar pentru a aduce CFR Calatori la un nivel la care nu a fost niciodata in istoria lui (in sensul pozitiv, ca in sens contrar este in prezent)

sau

O centrala nucleara echipata cu 2 reactoare de cca 1000MW fiecare

sau

Un combinat siderurgic cu flux integrat, cu o capacitate anuala de cca 5-6 milioane t laminate finite

---------------

Mi se pare extrem de important atunci cand se discuta de multe miliarde futute aiurea-n vant sa avem o imagine accesibila tuturor despre ce se putea face cu banii aia. Ca asa cand doar auzi enspemiliardedeeuro...meh ca majoritatea populatiei n-a vazut o hartie de 500E in viata ei.

Si cine sustine ca n-avem nevoie de chestiile listate mai sus ar ajunge si el la sapat tuneluri in munti intr-un regim competent.
si in loc sa avem astea avem drumuri de rahat si politicieni si afaceristi  de rahat ultrabogati din banii furati de la stat

#88
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postvanitty, on 22 mai 2019 - 20:03, said:

si in loc sa avem astea avem drumuri de rahat si politicieni si afaceristi  de rahat ultrabogati din banii furati de la stat

Absurdul micismului este dat de faptul ca daca nu furi sa zicem 5-10 ani poti sa faci exponential mai multi bani lucrand pe bune la astfel de proiecte adevarate decat poti sa ciupesti de la asfaltat peste pamant la Glodenii de Vale. Asa, ai facut o ciupeala, esti realizat, da' dupa tot moare ma-ta cu zile in spital sau fi-tu cand intra cu 100 in curu unei carute nesemnalizate lasate pe drum. Unii oameni nu se deosebesc cu absolut nimic de lacuste.

Edited by shefu_de_combinat, 22 May 2019 - 20:12.


#89
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,241
  • Înscris: 31.08.2006

View Postvanitty, on 22 mai 2019 - 20:03, said:

si in loc sa avem astea avem drumuri de rahat si politicieni si afaceristi  de rahat ultrabogati din banii furati de la stat

Spunea Radu Banciu aseara, apropo de furtururile apocaliptice din Romania, ca cine voteaza, voteaza de fapt doar pentru prosperitatea politicienilor. Pot eu saa nu-i dau dreptate ?

#90
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
Oare ce dovezi le-ar mai trebui procurorilor ca sa inceapa niste anchete? Totu-i atat de evident incat nu imi dau seama ce le-ar trebui in plus...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate