Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Recorder - jurnalism

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
168 replies to this topic

#127
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006
Frate, astia sunt sanatosi la cap ? I-auzi de ce i-a facut plagere penala:

                                   "imaginile cu arborii tăiați i-au produs „o stare de temere care au avut drept repercusiuni desfășurarea deficitară a vieții de familie”.

                                    Doamneeee, in ce tara traim...Este absolut inimaginabil ce se intampla in tarisoara care este. Stau si ma intreb: pe omul de rand, omul care nu apartine mafiei politice, cine il mai pazeste in tara asta ?

#128
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Nu-i chiar asa. Procurorul rectifica si zice ca frecventa mesajelor i-a provocat aluia temeri. S-a gasit portita cu hartuirea si se trage tare de ea. Nici nu trebuie castigat procesul ca scopul a fost aproape indeplinit:


Câteva ore mai târziu, Ilie Bucșă ne-a anunțat că tocmai a primit o primă factură, de 1.500 de lei, de la avocatul care îl va apăra în instanță. Ne spune descumpănit că se gândește să nu mai reclame furturile de lemn din zonă, pentru că a avut parte numai de necazuri: „Cam vreau să mă retrag din tot. Am prea mult de plătit și nu se merită. De asta ei presează pe procese…”.


E o intreaga mafie, oameni care fac ilegalitati, oameni care ii acopera pe respectivii, altii care ii apara de legi.

#129
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,816
  • Înscris: 01.09.2006
Ia uite si primarele de Sinaia ce rechin imobiliar era ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vj3_IrkS99k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#130
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 gabicen, on 15 ianuarie 2023 - 23:36, said:

Altă mizerie prezentată de Recorder:

"Culmea justiției: trimis în judecată pentru că a sesizat tăieri ilegale de arbori".

https://recorder.ro/...gale-de-arbori/

As zice "Mizerie marca Recorder". :)

Încă un articol scris in bunul stil șmecheresc Recorder.

L-aș întreba pe marele jurnalist Nedea doar un singur lucru: unde se reclamă furturile/orice furt?

Ce treabă are omul ăla de la ocolul silvic cu cioatele din pădure? Daca boul ăla de Ilie sau cum îl cheamă, care plânge acum că omul de la ocol l-a dat în judecată, făcea plângere si sesiza pe cine trebuia cu siguranță acum nu i-ar mai fi pus în situația pe marii jurnaliști de la Recorder de a scrie un junghi de articol manipulator.

Edited by Bucifon, 26 January 2023 - 23:25.


#131
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006
"Romania sub inaltul patronaj al epoletilor" (superb titlu si conform cu trista realitate din tarisoara care este), inca o investigatie tare de tot, marca "Recorder", in legatura cu recentul scandal al mastilor de protectie neconforme in care si-ar fi bagat coada si nea Piti, alias Satana. Te doare mintea cu securistii si coruptii din asa-zisa politica romaneasca. Te doare mintea, fratioare, cum niste loaze ordinare isi bat joc de milioane de romani.

  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sa75-5lAgbs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#132
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Podcast tipic recorder, Necula ăla îmi aduce aminte de ăla de la Ape care plângea cu sughițuri că nu mai ii director la Ape și că nu mai vorbea nevasta-sa cu el din cauza asta :)))

Așa și Necula ăsta, el era cel care a primit și instalat echipamentele dar el îi cel care se plânge că nu mergea treaba. De fapt el a auzit un zvon ca va fi schimbat din funcție și nu avea niciun interes sa se producă măștile respective.

Iar ca să-ți dau un indiciu despre calitatea jurnalistică, daca unu (un individ care are ceva interese în spate) spune că echipamentele erau cvasi ruginite, marii jurnaliști recorder au luat aia că un adevăr incontestabil. Doamne ce manipulare...

#133
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,420
  • Înscris: 08.12.2006

 Bucifon, on 03 februarie 2023 - 16:28, said:


Iar ca să-ți dau un indiciu despre calitatea jurnalistică, daca unu (un individ care are ceva interese în spate) spune că echipamentele erau cvasi ruginite, marii jurnaliști recorder au luat aia că un adevăr incontestabil. Doamne ce manipulare...
 filmat cineva utilajul ruginit? Nu am văzut reportajul, nici nu intenționez...

#134
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 antinari, on 03 februarie 2023 - 19:42, said:

 filmat cineva utilajul ruginit? Nu am văzut reportajul, nici nu intenționez...

E podcast. Doar povești. Ai oricum am impresia că vorbim de genul de reporteri cărora daca le ceri dovezi pun mâna pe brișcă

#135
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
E impresia ta. Un jurnalist de investigație pe teren nu poate vorbi ca Fuego cu invitații lui.

Quote

Iar ca să-ți dau un indiciu despre calitatea jurnalistică, daca unu (un individ care are ceva interese în spate) spune că echipamentele erau cvasi ruginite, marii jurnaliști recorder au luat aia că un adevăr incontestabil. Doamne ce manipulare...
A ieșit cineva cu poze care arată că sclipeau în soare?

#136
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,420
  • Înscris: 08.12.2006

 althea, on 04 februarie 2023 - 05:58, said:

A ieșit cineva cu poze care arată că sclipeau în soare?
Ai pus întrebarea invers. Normal era sa întrebi dacă a pus cineva poze care arata ca erau ruginite.

#137
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nu îmi pun întrebări când nu am motive să mă îndoiesc. Omul a vorbit despre lucruri verificabile cu ochiul liber de oricine și despre care nu știe doar el. Dacă nu era adevărat, cine are interes să se dezvinovățească spunea asta în secunda doi.

 antinari, on 03 februarie 2023 - 19:42, said:

 filmat cineva utilajul ruginit? Nu am văzut reportajul, nici nu intenționez...
Nu zic să taci dacă nu l-ai văzut, dar dacă nu știi ce a vorbit omul cum de te-a convins Bucifon cu o simplă propoziție?

Edited by althea, 04 February 2023 - 09:42.


#138
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,420
  • Înscris: 08.12.2006

 althea, on 04 februarie 2023 - 09:41, said:

Nu zic să taci dacă nu l-ai văzut, dar dacă nu știi ce a vorbit omul cum de te-a convins Bucifon cu o simplă propoziție?
Nu m-a convins nimeni de nimic. Am întrebat. Și nu sunt fanul dovedirii nevinovăției. De regula când apare o acuzație e bine sa fie și probe.

#139
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nu e o acuzație, e o afirmație care putea fi pusă jos cu mare ușurință. Nu minte nimeni în halul ăsta. Dacă ai timp n-ar fi rău să vezi reportajul :)

#140
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,420
  • Înscris: 08.12.2006

 althea, on 04 februarie 2023 - 10:01, said:

Dacă ai timp n-ar fi rău să vezi reportajul :)
Ai intuit exact motivul. O sa încerc să-mi fac.
OK, mulțumesc, o sa revin după aceea.

#141
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006

 Bucifon, on 03 februarie 2023 - 21:05, said:

E podcast. Doar povești.

                                         Sigur, sigur...Si o musca e mai credibila decat politicienii lui peste prajit, oricare ar fi ei, asa ca prefer sa ascult povesti de la un reporter de investigatii, decat de la un ordinar corupt din politica.

#142
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 antinari, on 04 februarie 2023 - 10:04, said:

Ai intuit exact motivul. O sa încerc să-mi fac.
Poate sună exagerat, dar chiar mă bucur. Ar fi grozav dacă ai reuși să te uiți ca și cum nu știi nimic despre recorder - nici de bine, nici de rău.

Edited by althea, 04 February 2023 - 13:35.


#143
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Draga mea, atâta timp cât acea sursă (fostul director de fabrica) pentru acele informații prezentate ca 100% reale în podcast ar avea un motiv subiectiv in a împrăștia o poveste posibil denaturată sau chiar inventată legată de presupuse defecte ale echipamentelor, pentru motivul că a fost dat afară, plus lipsa dovezilor (unde sunt pozele cu echipamentul ruginit) face ca acea povestea prezentată în podcast ca o mare realizare sa aibă picioare de grisine.

De fapt ca aproape toate documentarele Recorder, daca te uiți puțin la ele mai atent vezi că pe ici pe colo unele lucruri logice nu se pupă.

Daca ai chef de puțină lectură

https://mainnews.ro/...ajelor-angajat/

#144
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,420
  • Înscris: 08.12.2006

 althea, on 04 februarie 2023 - 10:11, said:

Poate sună exagerat, dar chiar mă bucur. Ar fi grozav dacă ai reuși să te uiți ca și cum nu știi nimic despre recorder - nici de bine, nici de rău.
Interesant. Nu am urmărit tot, nu mi-am format încă o opinie definitivă. Am reluat de mai multe ori ca să fiu sigur că am auzit bine. O să revin după ce parcurg tot materialul cu atenţie, sunt 34 de minute. Merită o atenţie aparte.

 Bucifon, on 04 februarie 2023 - 16:58, said:

plus lipsa dovezilor (unde sunt pozele cu echipamentul ruginit)
[ https://www.riseproject.ro/wp-content/uploads/2020/12/Echipamente_Ruginte_Romarm_02.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.riseproject.ro/wp-content/uploads/2020/12/Echipamente_Ruginte_Romarm_03.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.riseproject.ro/wp-content/uploads/2020/12/Echipamente_Ruginte_Romarm_04.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.riseproject.ro/wp-content/uploads/2020/12/Echipamente_Ruginte_Romarm_01.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinari, 04 February 2023 - 17:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate