Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Livrare Hyundai i30 2022 cu DCT

Brother Eroare scanare A9

Achizitie auto
 Procedura Preschimbare nr verzi p...

Copiii si obezitatea

Reglare greutate doza Unitra GS-431

Potrivire jante ?
 instant sau dus electric?

Microfon extern pentru ML/DSLR

Schimbare parbriz

Costuri achiziție garsoniera.
 Pensii publice - Venit total asig...

Solutie (lichid pulverizat) pentr...

Backup calling

Ce placa video recomandati si car...

Toyota lansează camry pe piața europeană

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

• Grup: Moderators
Asta ne omoara, normele si mania cu ecologia.

Toyota au TSS pe toata gama proprie, exceptie fiind modelele facute in alianta precum Aygo si ceva dubite/utilitare.

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

Ultima versiune de lista de preturi pentru Camry MY2020.

Attached File  Preturi_Toyota_Camry_2020_V11_tcm-3040-1739735.pdf   988.04K   96 downloads

Nu am tinut o evidenta a preturilor de la lansare pana in prezent, dar pare sensibil mai ieftin.

kegpr

kegpr

Member

• Grup: Members
Vine facelift-ul , hence the prices.

La ce bani scoti varianta Exclusive, este senzationala. Si fara concurent, in acest moment (la acele dotari).

In ce priveste motorizarea...am impresia ca multi din cei ce comenteaza nu au facut si test drive. Asa-i? :)

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

Este o masina foarte faina, nu am mers cu asta noua, dar am avut Lexus IS 2013 si exceptand puntea motrica, senzatia este pe acolo. Le vad prin trafic, dar la noi vor mai trece ani pana ce vor renunta la ideea ca Passat-ul si Superb-ul sunt masina ideala.

kegpr

kegpr

Member

Am mers eu. Si cu ea, si cu Superb 2020 si cu Passat. Superb este efectiv o caruta, cost cutting la greu. Passat e ok, si acolo se vad "taieri", dar nu asa de rau. Doar ca Passat echipat ca sa fie la acelasi nivel de dotari cu ce ofera Camry exclusive costa cu aprox 4-5000 euro peste. Si vorbim de diesel 150, nu de plug-in hibrid.. Despre fiabilitate sper ca nu avem dezbateri, nu? :)

Si personal, camry arata pe dinafara cel mai misto. Aici, frumusetea e in ochii privitorului, cati ochi, atatea pareri.

csi1

csi1

Senior Member

• Grup: Senior Members
E ridicol sa vorbesti de fiabilitate la o masina noua. Toate merg fara probleme pana la 150-200 mii km.

kegpr

kegpr

Member

Serios? Am avut 4 ani Passat B6. Think again :)

csi1

csi1

Senior Member

Asa am si eu in familie RAV 4 luat nou cu cutie schimbata la 50 mii. Astea fac parte din cele 5-10 % de masini cu probleme prezente la toate marcile. Ca la o marca is 5 iar la cealalta 10 tine mai mult de noroc .

kegpr

kegpr

Member

Tu esti probabil o exceptie. Forumurile VAG gem de patiti. Eu, patit pe propria piele cu B6. Dar, lasand fiabilitatea deoparte, varianta Exclusive este imbatabila , mai ales ca se acorda si reduceri acum. Si din nou, mie mi se pare mai frumoasa, mai aparte decat passat/ superb. M-oi fi saturat sa le tot vad.

Review-urile pe afara sunt impartite...unii zic ca e masina de taxi (fiabila, consum mic urban), sau de uber. E. Atata s-a putut :)

bani002

bani002

Member

Este o mașină foarte bună raportata la preț. Marea ei problema este ca nu e si în varianta break!

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

Da, lipsa variantei combi o penalizeaza pe pietele vestice unde sunt mai cautate decat sedanurile.

Imi place ca devin din ce in ce mai des intalnite in trafic, o pata de culoare in marea de masini europene.

bobalex18

bobalex18

Guru Member

Aveți dreptate cu break. Daca nu greșesc, verificam la un moment mașini sub 2 ani între diferite caroserii și la modelele germane era 1,5 berlina din 10 (restul avant). Per total erau 2,7 berline din 10. E clar că în vest se cumpără avant.

kegpr

kegpr

Member

Gata cu diesel ul.

Nu contest avantajele VW la infotainment, dar la 32k euro cu tot cu tva, ca experienta relaxanta de condus și dotări, nu exista rival.

Este varianta Exclusiv. Consumul mediu din showroom pana acasa, prin trafic bara la bara, 7.2. Adică 1h de târât.

Attached Files

bani002

bani002

Member

Arata tare bine!
S-o stăpânești sanatos!

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

S-o porti sanatos! Un pui de Lexus IS, mai dosmesticit.

kegpr

kegpr

Member

După 100km, nici nu imi imaginez cum am putut sa iau in calcul vw

ericmario

ericmario

Fenomembru

Or fi obsedați de ceasul ăla preistoric?
Că nu-mi explic de ce și la Prius au acolo.
Ai ditamai navigația, nu or găsit loc și pentru ceas? Trebuia să aibă locul lui special?
Parcă fac intenționat chestiile astea, ăștia cu ceasul, ăia de la Hyundai/Kia cu semnalizările în bara spate...

Apropo, ceasul ăla are bateria lui? AG3, AAA, sau CR2025?

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

Este o traditie. Ceasul este alimentat din "hot bus 12V" si "acc bus 12V" si la modelele cu navi este legat la GPS cu corectie de fus orar.

Mie imi place ceasul ala, este foarte util si usor de citit.

Edited by connectorxp, 13 February 2021 - 15:48.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate