Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Schimbă Vodafone după cumpărarea UPC ,prețurile in euro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016
Eu cred că Vodafone schimbă prețurile din lei in euro după preluarea UPC România...voi ce credeți ? Oricum pt ei este un avantaj în plus ,fiindcă euro nu a mai scăzut de ani de zile,chiar niciodată....

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai degraba ar trebui sa ne punem intrebarea daca vor trece la FTTH sau raman tot la coaxial... :D

#3
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016
Eu cred că vor face investiții importante ,că altfel pierd teren....

#4
Mr_Gadget

Mr_Gadget

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.06.2018
Bine ca am renuntat la UPC.

#5
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMr_Gadget, on 27 iunie 2018 - 19:28, said:

Bine ca am renuntat la UPC.

Adevarul e ca daca toti sunt orbi in familie, nu conteaza prea mult ca la alti provideri se vede mai muci imaginea de la compresia digitala de neam prost...
Poate doar cand se mai opreste semnalul - mai des la alti provideri, ca nu mai auzi aiurelile de la TV - asta poti sa zici ca e de bine daca vrei...

Edited by loock, 27 June 2018 - 19:42.


#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Hai sa asteptam ai deccizia Consiliului Concurentei (desi cred ca e doar formal).

Preturile vor fi sigur schimbate. La fiecare peluare sau modificare valutara de referință, tarifele se modifică. Cel mai probabil vor fi trecute la euro si rotunjite in sus, apoi vor "copia" ce face orange: Oferte la greu pentru partea fixa.

#7
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Pot sa le schimbe si in franci, că tu ca om ce trăiești în această țară (în care leul este monedă națională) vei putea plăti mereu în LEI... Mi se pare că ce spui n-are relevanță...

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View PostPololica, on 27 iunie 2018 - 20:37, said:

Hai sa asteptam ai deccizia Consiliului Concurentei (desi cred ca e doar formal).

Preturile vor fi sigur schimbate. La fiecare peluare sau modificare valutara de referință, tarifele se modifică. Cel mai probabil vor fi trecute la euro si rotunjite in sus, apoi vor "copia" ce face orange: Oferte la greu pentru partea fixa.

Ar fi o mare eroare, pt. ca cei de la Orange - care mai nou e si provider de cablu TV si internet, incearca si acum sa agate clientii UPC ca sa treaca la ei, si ii aburesc ca e gratis la ei ( probabil temporar dar uita sa precizeze...), si mai sunt clienti care nu discern - vezi mai sus...
Deci au o problema si la preturile de acum, iar daca le scumpesc o sa fie exod in masa...

Edited by loock, 27 June 2018 - 21:41.


#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
de vazut ce vor face cu focusul

#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCOS_TUG, on 27 iunie 2018 - 20:57, said:

Pot sa le schimbe si in franci, că tu ca om ce trăiești în această țară (în care leul este monedă națională) vei putea plăti mereu în LEI... Mi se pare că ce spui n-are relevanță...
A vrut sa spuna ca preturile abonamentelor etc o sa fie in Euro (nu o sa mai fie preturi fixe in lei), adica clientii UPC o sa plateasca in lei dar la cursul valutar Euro! Cu siguranta asa o sa se intample!

Edited by stlk, 27 June 2018 - 23:16.


#11
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postloock, on 27 iunie 2018 - 19:42, said:

Adevarul e ca daca toti sunt orbi in familie, nu conteaza prea mult ca la alti provideri se vede mai muci imaginea de la compresia digitala de neam prost...
Poate doar cand se mai opreste semnalul - mai des la alti provideri, ca nu mai auzi aiurelile de la TV - asta poti sa zici ca e de bine daca vrei...
De parca UPC e doar TV.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate