Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

lexia3 clona diagbox

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
sorin86

sorin86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 16.12.2012
Buna ziua,
Ma puteti ajuta va rog cu un sfat despre Lexia3 clona cumparata de pe aliexpress?

1. Instalarea este mai ok pe windows xp decat pe windows 7?
2. Imi da eroare cand bag codul de activare "scary01"
3. Nu pot sa updatez de la versiunea 7.02 la 7.44 specificata in folder
4. A reusit cineva sa faca acest diagbox sa functioneze pe Peugeot 307, mie nu mi-a mers.

Multumesc

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De unde sa ghicim noi ce ai cumparat tu de pe ali??? Unele clone sunt mai reusite, altele nu, merg doar pe masini vechi, Unele versiuni de soft merg doar pe xp, altele si pe win7/32 biti.

#3
sorin86

sorin86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 16.12.2012
Salut,

Am pus mai jos linkul aliexpress

2017 Newest Lexia3 with 921815C Firmware lexia PP2000 V48/V25 Lexia 3 Diagbox scan Lexia-3 obd2 diagnostic tool -Real Factory !

https://www.aliexpre....27424c4dRvW1HK

#4
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 01.02.2009
Diagbox software only be installed in win 7 system 32 bit.
When installing software, pls close your anti-virus software and firewall. otherwise anti-virus software and firewall will destroy software and your pc system

Edited by varu_alin, 25 June 2018 - 18:50.


#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ai citit descrierea completa a produsului? Acolo scrie si cum se instaleaza, pe win7/32biti, si pe ce masini merge, desi fiind o clona, nu se specifica clar, omul vrea sa vanda cat mai mult. Am vazut destule la care scrie ca merge pe orice masina, dar defapt doar pe unele, cu anumite motorizari, doar partial, etc. incearca totusi o instalare corecta, asa cum scrie acolo ca se procedeaza.

#6
sorin86

sorin86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 16.12.2012
Am incercat dar no luck :(( e ok.. am dat dispute.
multumesc pentru raspunsuri

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si ce moiv ai bagat? Chinezul e de vina ca tu nu stii instala un soft? Din cate am inteles, tu cu asta ai probleme, nu cu interfata in sine. Unele sieuri chinezesti, gen banggood, nu trimit cd cu soft, pe motiv ca exista riscul sa se deterioreze pe drum, iti dau un link pe pagina produsului, de unde poti descarca softul. Incearca, poate gasesti ceva functional.
Bunul simt trebuia sa-ti indice ca inainte de disputa, sa intrebi chinezul care ar putea fi problema, poate te putea ajuta.

#8
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010

 sorin86, on 26 iunie 2018 - 11:14, said:

Am incercat dar no luck Posted Image( e ok.. am dat dispute.
multumesc pentru raspunsuri
Tu ai vazut ca scrie software update NO?

La clone e regula de principiu, NU SE FACE UPDATE!!!

Prin update prajesti clona

Edited by paznicmare, 26 June 2018 - 11:43.


#9
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu cred ca a prajit ceva, nu a apucat sa ajunga la faza aia, nu a reusit sa instaleze softul. Cum a primit jucaria, a bagat urgent cd-ul si a tot dat yes, yes, fara sa citeasca. Probabil antivirusul e buba, de obicei softurile astea au un patch pe care antivirusul il vede ca virus. De multe ori, degeaba opresti antivirusul, el tot mai lucreaza in fundal si actioneaza cand vede ceva dubios. Ar trebui dezinstalat, cu uninstalerul sau, dupa asta instalat softul. Nu stiu cum e cu softul asta, nici ce antivirus are omul, vorbesc in general.

#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Recomandat win 7/32.
Pe 64 n-o sa-ti mearga modelele vechi, de exemplu 307 pe van ...pana in 2004.
Am vazut la altii instalat pe virtual...mergea destul de bine.
Lexia e denumirea veche a programului pentru Citroen, acum e inclus in DiagBox, oricum interfata nu era deloc "user friendly", se foloseste pentru Citroen modele mai vechi.
Pentru 307 nu-ti trebuie niciun update.

Poti gasi softul si din alte surse...pe "mhh" daca ai cont.

Mai e si Psa-com....nu m-am jucat cu el dar unii il lauda.

Ai grija ca poti sa-ti faci masina varza din 2 click-uri daca nu stii exact ce faci.

Edited by alexa32, 28 June 2018 - 21:54.


#11
71cristian

71cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 26.12.2019
Aceeasi problema  am si eu . Am o interfata Peugeot si Citroen 9780.Z5 de 4 ani . Am utilizato cam 1,5 ani de la cumparare unde am primit si asistenta de la distanta pentru activarea drive-relor pe laptop . Dupa aceea nu a mai functionat si am dat si o reinitializare de windows la laptop . Acum as vrea sa o fac functionala dar ma inpotmolesc la instalarea driverelor pe laptop . Ar fi cineva binedispus sa ma ajute ???

#12
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,194
  • Înscris: 08.01.2021
Problema asta am avut-o si eu.  A trebuit sa pastez in functionare o vechitura de laptop cu win7 pe 32 biti, special pentru asta,  altfel nu am reusit sa o conving sa mearga pe nimic altceva. De functionat a functionat, pe mai multe cazane (eu am folosit-o pe un Citroen C1, pentru diagnoza de baza si joaca).

Atentie, nu trebuie facute update-uri de soft (de obicei se precizeaza asta in cate un fisier cu instructiuni de instalare).

Edited by KiloW, 17 January 2022 - 12:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate