Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Șarpele, Balaurul, Fiara și Prostituata

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016
Pentru că m-am săturat ca cineva anume să tot facă ”Curva cea mare” orice biserică creștină, am decis să arăt tuturor cine și ce sunt toate cele de mai sus, de care Apocalipsa amintește. Cheia înțelegerii acestor noțiuni se află într-un verset pe lângă care mulți dintre voi au trecut nepăsători, iar unii nu au trecut deloc. Anume:


27. Acolo corabiile umbla; balaurul acesta pe care l-ai zidit, ca sa se joace in ea. (Psalmul 103 - Biblia Ortodoxă)

În traducerea Cornilescu, același verset sună destul de diferit, încât în veac protestanții să nu priceapă cine este ”balaurul”. Anume:

Psalmii 104:26 Acolo pe ea umblă corăbiile şi în ea este leviatanul acela pe care l-ai făcut să se joace în valurile ei.

După cum vedeți, din primul verset rezultă că ”balaurul” este de fapt ”corăbiile”. Ca orice balaur, separat la capete, dar unit la coadă, adică la cârmă, așa și o flotilă de corăbii are mai mulți căpitani (capetele balaurului), dar o singură ”coadă”, adică unul singur le cârmuiește pe toate. Adică analogia dintre o flotă de corăbii și un balaur este mai mult decât evidentă, chiar dacă nu ar scrie aceasta în Scriptura Ortodoxă. În plus, la fel cum un balaur, care este un șarpe, se târăște pe burta sa ca să se deplaseze, la fel și o corabie se ”târăște” cu burta pe apă, ca să se deplaseze.
O dată ce am stabilit că ”balaurul” de care vorbește Apocalipsa este o flotă de corăbii, având mai multe capete conducătoare, dar un singur cârmuitor, nu mai avem decât să căutăm, în istorie, care împărat, având ca simbol culoarea roșie, a domnit peste o flotă formată din șapte capete încoronate și a avut, în același timp, sub comanda lui,  zece armate. Când vom găsit cine este acest împărat și cine sunt acești domnitori, vom găsi și cine este ”Balaurul”.
Deasemenea, deoarece despre acest balaur se spune că este ”Șarpele cel vechi”, trebuie ca acesta să fi avut o flotă de corăbii înaintea tuturor celorlalți împărați și armate peste care a domnit. Și așa vom găsi și cine este ”Șarpele”.
Cât privește ”Fiara”, despre ea se spune că ”balaurul a dat puterea lui Fiarei”. Și abia această fiară este călărită de o prostituată. Adică o țară și un împărat care a făcut ”comerț” și ”dragoste” cu toate capetele încoronate pe care le călărește. Dar de ce ar da ”Balaurul” puterea lui unei ”Fiare”? Pentru că, în timp ce balaurul se târăște pe burtă, Fiara este un animal care pășește. Ținând cont de zbaturile vechilor vapoare, eram gata să cred că ”Fiara” este o flotă de vapoare. Însă, cu zbaturi sau cu elice, vapoarele, chiar dacă sunt mai rapide, tot pe burtă să târăsc. Ceea ce înseamnă că Fiara nu este o flotă de vapoare, ci una de... avioane. Adică Mamona, zeul comerțului, că el este Diavolul, Balaurul, Șarpele și Satana, bazat, încă de la nașterea lui pe comerțul maritim, își va muta puterea într-un comerț care nu mai implică târâtul pe burtă (adică nici cel feroviar sau rutier), și-o va muta în COMERȚUL AVIATIC. Și bineînțeles că nu se va mai mulțumi cu pământul, ci își va îndrepta atenția spre înaltul cerului și spre celelalte planete. Ceea ce se întâmplă deja...
Deci, ca să găsim Fiara va trebui să căutăm aceleași țări care formează Balaurul, cele cu șapte capete încoronate și zece armate, dar de data aceasta să avem în vedere nu flota lor maritimă, ci flota lor aviatică, ce trebuie să fie cea mai modernă din toată lumea. Și va mai trebui să găsim o țară în plus, una care le dotează pe toate celelalte cu avioane, atât cargo, cât și miltare. Mie, personal, îmi sună a SUA, dar nu vreau să mă grăbesc să trag concluzii fără dovezi.
În concluzie: ca să găsim ”Prostituata” nu vom căuta, ca nemintoșii, în grădina creștinismului, ci în grădina marilor puteri comerciale și militare, posesoare de mari flote maritime și aviatice. Amin
Iar de aici încolo, n-aveți decât să studiați istorie și să vă puneți mintea la contribuție, lăsând deoparte nebuneala de a căuta curve în copacul lui Hristos!

Edited by Dorel666, 25 June 2018 - 10:50.


#2
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Bine.

#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
asa am zis si eu.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
#partikip #rezist

#5
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 10:46, said:

Pentru că m-am săturat ca cineva anume să tot facă ”Curva cea mare” orice biserică creștină, am decis să arăt tuturor cine și ce sunt toate cele de mai sus, de care Apocalipsa amintește. Cheia înțelegerii acestor noțiuni se află într-un verset pe lângă care mulți dintre voi au trecut nepăsători, iar unii nu au trecut deloc. Anume:


27. Acolo corabiile umbla; balaurul acesta pe care l-ai zidit, ca sa se joace in ea. (Psalmul 103 - Biblia Ortodoxă)

În traducerea Cornilescu, același verset sună destul de diferit, încât în veac protestanții să nu priceapă cine este ”balaurul”. Anume:

Psalmii 104:26 Acolo pe ea umblă corăbiile şi în ea este leviatanul acela pe care l-ai făcut să se joace în valurile ei.

După cum vedeți, din primul verset rezultă că ”balaurul” este de fapt ”corăbiile”. Ca orice balaur, separat la capete, dar unit la coadă, adică la cârmă, așa și o flotilă de corăbii are mai mulți căpitani (capetele balaurului), dar o singură ”coadă”, adică unul singur le cârmuiește pe toate. Adică analogia dintre o flotă de corăbii și un balaur este mai mult decât evidentă, chiar dacă nu ar scrie aceasta în Scriptura Ortodoxă. În plus, la fel cum un balaur, care este un șarpe, se târăște pe burta sa ca să se deplaseze, la fel și o corabie se ”târăște” cu burta pe apă, ca să se deplaseze.
O dată ce am stabilit că ”balaurul” de care vorbește Apocalipsa este o flotă de corăbii, având mai multe capete conducătoare, dar un singur cârmuitor, nu mai avem decât să căutăm, în istorie, care împărat, având ca simbol culoarea roșie, a domnit peste o flotă formată din șapte capete încoronate și a avut, în același timp, sub comanda lui,  zece armate. Când vom găsit cine este acest împărat și cine sunt acești domnitori, vom găsi și cine este ”Balaurul”.
Deasemenea, deoarece despre acest balaur se spune că este ”Șarpele cel vechi”, trebuie ca acesta să fi avut o flotă de corăbii înaintea tuturor celorlalți împărați și armate peste care a domnit. Și așa vom găsi și cine este ”Șarpele”.
Cât privește ”Fiara”, despre ea se spune că ”balaurul a dat puterea lui Fiarei”. Și abia această fiară este călărită de o prostituată. Adică o țară și un împărat care a făcut ”comerț” și ”dragoste” cu toate capetele încoronate pe care le călărește. Dar de ce ar da ”Balaurul” puterea lui unei ”Fiare”? Pentru că, în timp ce balaurul se târăște pe burtă, Fiara este un animal care pășește. Ținând cont de zbaturile vechilor vapoare, eram gata să cred că ”Fiara” este o flotă de vapoare. Însă, cu zbaturi sau cu elice, vapoarele, chiar dacă sunt mai rapide, tot pe burtă să târăsc. Ceea ce înseamnă că Fiara nu este o flotă de vapoare, ci una de... avioane. Adică Mamona, zeul comerțului, că el este Diavolul, Balaurul, Șarpele și Satana, bazat, încă de la nașterea lui pe comerțul maritim, își va muta puterea într-un comerț care nu mai implică târâtul pe burtă (adică nici cel feroviar sau rutier), și-o va muta în COMERȚUL AVIATIC. Și bineînțeles că nu se va mai mulțumi cu pământul, ci își va îndrepta atenția spre înaltul cerului și spre celelalte planete. Ceea ce se întâmplă deja...
Deci, ca să găsim Fiara va trebui să căutăm aceleași țări care formează Balaurul, cele cu șapte capete încoronate și zece armate, dar de data aceasta să avem în vedere nu flota lor maritimă, ci flota lor aviatică, ce trebuie să fie cea mai modernă din toată lumea. Și va mai trebui să găsim o țară în plus, una care le dotează pe toate celelalte cu avioane, atât cargo, cât și miltare. Mie, personal, îmi sună a SUA, dar nu vreau să mă grăbesc să trag concluzii fără dovezi.
În concluzie: ca să găsim ”Prostituata” nu vom căuta, ca nemintoșii, în grădina creștinismului, ci în grădina marilor puteri comerciale și militare, posesoare de mari flote maritime și aviatice. Amin
Iar de aici încolo, n-aveți decât să studiați istorie și să vă puneți mintea la contribuție, lăsând deoparte nebuneala de a căuta curve în copacul lui Hristos!


Pe de altă parte, gândindu-mă mai bine, trenurile și vehiculele rutiere au roți, adică picioare, ceea ce înseamnă că nu se târăsc pe burtă. Și pentru că Fiara de care vorbește Apocalipsa ”semăna cu un leopard, avea labe ca de urs şi gură ca o gură de leu”, mai degrabă aș zice că ea este o simbioză a tuturor acestor ”fiare”, adică cuprinde toate aceste tipuri de transport: feroviar, aerian și rutier. Care dintre ele este ”leopardul”, care este ”labele de urs” și care ”gura de leu”, rămâne de văzut, deși la o analiză rapidă aș paria pe rutier = leopard, feroviar = labe de urs și aerian = gură de leu. De ce zic asa, analizați și singuri.

Apocalipsa 13:2 Fiara pe care am văzut-o semăna cu un leopard, avea labe ca de urs şi gură ca o gură de leu. Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie şi o stăpânire mare.

Adică trebuie să căutăm o țară, respectiv o comunitate de țări care au puternic dezvoltate toate cele trei tipuri de transporturi și dețin supremația mondială. Și nu cred că ar fi greu de găsit... Mai ales că știm că cea mai mare putere maritimă și cel mai mare imperiu maritim din toate timpurile a fost Anglia. Iar acum această țară, care nu mai poate fi mare pentru că transportul maritim nu mai deține supremația, nu mai poate decât să fie și să devină o ”curvă” care să încerce să călărească toate celelalte țări ale căror transporturi feroviare, rutiere și aeriene dețin supremația. Și Scriptura spune că va reuși. Dar și că va cădea până la urmă și va cădea urât!

Deci, căutați Prostituata, Balaurul, Fiara? Priviți cu atenție spre ”marile puteri”: Anglia, China, Japonia, Franța, Spania, Germania, Italia, Turcia, Rusia și, bineînțeles, SUA. Chiar dacă nu știm încă ce rol joacă, în această piesă, fiecare dintre ele. Dar sigur joacă un rol. Totuși, pentru că sunt zece mari puteri și considerând că fiecare cap poartă și cel puțin un corn, ajungem la concluzia că ar mai trebui să găsim încă o mare putere, care să facă legătura între toate acestea zece, ca să găsim ”Prostituata”. O mare putere care nu este aliată cu ele, totuși le călărește pe fiecare dintre ele. Și aș paria, de data aceasta pe... Elveția. Țara unde toate capetele încoronate și toți bogații își bagă banii. Și țara pe care eu, personal, aș paria că este ”Mama curvelor și prostituatelor pământului”. Amin

Edited by Dorel666, 25 June 2018 - 11:40.


#6
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 10:46, said:


27. Acolo corabiile umbla; balaurul acesta pe care l-ai zidit, ca sa se joace in ea. (Psalmul 103 - Biblia Ortodoxă)

După cum vedeți, din primul verset rezultă că ”balaurul” este de fapt ”corăbiile”. Ca orice balaur, separat la capete, dar unit la coadă, adică la cârmă, așa și o flotilă de corăbii are mai mulți căpitani (capetele balaurului), dar o singură ”coadă”, adică unul singur le cârmuiește pe toate. Adică analogia dintre o flotă de corăbii și un balaur este mai mult decât evidentă, chiar dacă nu ar scrie aceasta în Scriptura Ortodoxă. În plus, la fel cum un balaur, care este un șarpe, se târăște pe burta sa ca să se deplaseze, la fel și o corabie se ”târăște” cu burta pe apă, ca să se deplaseze.
O dată ce am stabilit că ”balaurul” de care vorbește Apocalipsa este o flotă de corăbii, având mai multe capete conducătoare, dar un singur cârmuitor, nu mai avem decât să căutăm, în istorie, care împărat, având ca simbol culoarea roșie, a domnit peste o flotă formată din șapte capete încoronate și a avut, în același timp, sub comanda lui,  zece armate. Când vom găsit cine este acest împărat și cine sunt acești domnitori, vom găsi și cine este ”Balaurul”.

Ceea ce înseamnă că Fiara nu este o flotă de vapoare, ci una de... avioane. .
Deci, ca să găsim Fiara va trebui să căutăm aceleași țări care formează Balaurul, cele cu șapte capete încoronate și zece armate, dar de data aceasta să avem în vedere nu flota lor maritimă, ci flota lor aviatică, ce trebuie să fie cea mai modernă din toată lumea. Și va mai trebui să găsim o țară în plus, una care le dotează pe toate celelalte cu avioane, atât cargo, cât și miltare. Mie, personal, îmi sună a SUA, dar nu vreau să mă grăbesc să trag concluzii fără dovezi.
În concluzie: ca să găsim ”Prostituata” nu vom căuta, ca nemintoșii, în grădina creștinismului, ci în grădina marilor puteri comerciale și militare, posesoare de mari flote maritime și aviatice.
Nu tine. Nu spun nimic de Cornilescu care a tradus aiurea biblia. De dragul discutiei sa spunem ca ai interpretat bine si se refera la vapoare. De unde ai scos culoarea rosie? De unde ai scos sapte capete incoronate si zece armate care ar fi in subordinea SUA? Nu ca nu ar avea americanii o gramada de armate... Si la capat dupa ce ai cautat si ai spus ca e vorba de corabii o intorci ca de fapt sint si avioane. De cand leul e simbolul aviatiei? Sau leopardul al transportului rutier iar ursul al celui feroviar?

#7
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014
Unii vad fiare si balauri dupa ce se imbata bine sau trag ceva pe nas...

#8
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 arsmundis, on 25 iunie 2018 - 11:45, said:

Nu tine. Nu spun nimic de Cornilescu care a tradus aiurea biblia. De dragul discutiei sa spunem ca ai interpretat bine si se refera la vapoare. De unde ai scos culoarea rosie? De unde ai scos sapte capete incoronate si zece armate care ar fi in subordinea SUA? Nu ca nu ar avea americanii o gramada de armate... Si la capat dupa ce ai cautat si ai spus ca e vorba de corabii o intorci ca de fapt sint si avioane. De cand leul e simbolul aviatiei? Sau leopardul al transportului rutier iar ursul al celui feroviar?

De fapt am spus că ”fiara” NU SE REFERĂ la vapoare. Culoarea roșie nu am scos-o eu, ci este în Scriptură și încă nu știu ce reprezintă. SUA este doar o ipoteză de lucru, dar la fel de bine m-aș îndrepta spre China, care are într-adevăr ca simbol culoarea roșie, fiind comunistă (pentru că mereu îmi zic că nu ar trebui să includ în alcătuirea Balaurului și Fiarei țări creștine). Și am spus că corăbiile sunt ”balaurul”, iar simbioza dintre avioane, trenuri și transporturi rutiere reprezintă ”fiara”. Analogia cu fiarele care alcătuiesc fiara Apocalipsei am făcut-o pentru că autovehiculele sunt agile ca un leopard, avioanele ”urlă” de parcă ar avea gură de leu și trenurile ”au labe de urs” pentru că prind în ”brațele” lor vagoanele de marfă precum prinde ursul stupul cu tot cu albine și fuge cu el.

Edited by Dorel666, 25 June 2018 - 12:20.


#9
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 11:56, said:

trenurile ”au labe de urs” pentru că prind în ”brațele” lor vagoanele de marfă precum prinde ursul stupul cu tot cu albine și fuge cu el.
De fapt locomotivele trag vagoanele nu le prind iar trenurile sint tocmai locomotiva SI vagoanele... Analogiile mi se par fortate rau. Tarile crestine sint crestine doar cu numele, intreaba oamenii care sint 10 porunci si vezi cati stiu sa raspunda, nu mai vorbesc de cati le respecta. Cel mai probabil cele cuprinse in Apocalipsa sint simboluri si nu trebuie luate literal.

#10
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 arsmundis, on 25 iunie 2018 - 12:43, said:

De fapt locomotivele trag vagoanele nu le prind iar trenurile sint tocmai locomotiva SI vagoanele... Analogiile mi se par fortate rau. Tarile crestine sint crestine doar cu numele, intreaba oamenii care sint 10 porunci si vezi cati stiu sa raspunda, nu mai vorbesc de cati le respecta. Cel mai probabil cele cuprinse in Apocalipsa sint simboluri si nu trebuie luate literal.

Cred că privești dintr-un unghi diferit și greșit. Și este problema domniei tale. Pe mine mă interesează adevărul, nu doar să am eu dreptate. Iar ”labe ca de urs” se poate referi nu neapărat la modul cum prinde ursul prada. ci și la modul cum merge sau cum aleargă. Iar dacă este să analizăm aceasta, atunci într-adevăr ursul aleargă ”tâ-gâ-dâm, tâ-gâ-dâm”, iar trenul face cam la fel. Așa că nu te lega de modul cum interpretez eu, fiindcă sunt om și pot greși, ci de modul cum prezintă Scriptura analogia.

Cât privește afirmația ”țările creștine sunt doar cu numele”, nici nu trebuie să fie altfel. Pentru că este scris:

Romani 10:9 Dacă mărturiseşti deci cu gura ta pe Isus ca Domn şi dacă crezi în inima ta că Dumnezeu L-a înviat din morţi, vei fi mântuit.

Deci, câtă vreme mărturisesc cu gura pe Hristos ca Domn, ele sunt creștine!

1 Corinteni 12:3 De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbeşte prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Şi nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decât prin Duhul Sfânt.

Edited by Dorel666, 25 June 2018 - 12:55.


#11
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018
Romani 10:9 Dacă mărturiseşti deci cu gura ta pe Isus ca Domn şi dacă crezi în inima ta că Dumnezeu L-a înviat din morţi, vei fi mântuit.
Deci, câtă vreme mărturisesc cu gura pe Hristos ca Domn, ele sunt creștine!

Nu, trebuie sa si creada din ce scrie mai sus nu doar sa marturiseasca din gura.

De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbeşte prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Şi nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decât prin Duhul Sfânt.

Daca vorbeste prin Duhul Sfant. Si daca vorbesc doar din gura cum fac concetatenii nostri azi?

#12
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Dupa titlu, credeam ca e cu Dragnea, Firea si astia, ceva prin poiana..

#13
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 10:46, said:

Pentru că m-am săturat ca cineva anume să tot facă ”Curva cea mare” orice biserică creștină, am decis să arăt tuturor...
nu Bisericile crestine sunt "Curva cea Mare", ele sunt fiicele Curvei celei Mari. :D Deci topicul e degeaba.

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 11:20, said:

Pe de altă parte, gândindu-mă mai bine, trenurile și vehiculele rutiere au roți, adică picioare, ceea ce înseamnă că nu se târăsc pe burtă. Și pentru că Fiara de care vorbește Apocalipsa ”semăna cu un leopard, avea labe ca de urs şi gură ca o gură de leu”, mai degrabă aș zice că ea este o simbioză a tuturor acestor ”fiare”, adică cuprinde toate aceste tipuri de transport: feroviar, aerian și rutier.
da...si Steaua Pelin e reteaua de cai ferate cu aburi din Rusia ...Posted Image Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 June 2018 - 08:14.


#14
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 12:51, said:

Iar ”labe ca de urs” se poate referi nu neapărat la modul cum prinde ursul prada. ci și la modul cum merge sau cum aleargă.
eronat. Ursul alearga pe diagonala.
deci, analogia cea mai fericita e cu Nebunul de pe tabla de sah, nu cu  "tâ-gâ-dâm" Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 June 2018 - 08:42.


#15
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 25 iunie 2018 - 10:46, said:

. Dar de ce ar da ”Balaurul” puterea lui unei ”Fiare”? Pentru că, în timp ce balaurul se târăște pe burtă, Fiara este un animal care pășește. Ținând cont de zbaturile vechilor vapoare, eram gata să cred că ”Fiara” este o flotă de vapoare. Însă, cu zbaturi sau cu elice, vapoarele, chiar dacă sunt mai rapide, tot pe burtă să târăsc. Ceea ce înseamnă că Fiara nu este o flotă de vapoare, ci una de... avioane.
submarine cu pedale, nimic-nimic? :D

#16
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 tybanu, on 25 iunie 2018 - 16:33, said:

Dupa titlu, credeam ca e cu Dragnea, Firea si astia, ceva prin poiana..
Eu credeam ca e cu Iohannis, Kovesi si Macovei, dar, deh, toti avem deceptii in viata :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate