Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Nu cumpărați acest Ford focus 2

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.04.2010
https://www.facebook...396855760540884

Acesta este anunțul pe un grup pe Facebook ,pe scurt a fost mașina mea ,am suferit un accident in care mașina a suferit numeroase avarii :ambele airbaguri sărite ,lonjeron dreapta îndoit ,radiatoare, etc,motorul nu a fost afectat .
MAsina a fost scoasa la licitație de către firma de asig și am vanduto către un parc de dezmembrări din Constanta,pt a fi dezmembrată,din cate se vede mașina a fost reparată și acum este la vânzare la prețul de 4300 euro,după părerea mea mașina nu mai este în mintiile ei .

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001
Pune o foto cu certificatul de inmatriculare sau cu constatarea daunei ca sa fi credibil.

#3
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Părerea ta , sau oftica ? RARul decide .

Edited by 86-APP, 25 June 2018 - 07:03.


#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Baga VIN-ul masinii! Cand ai vandut-o la dezmembrari nu s-a radiat numarul din circulatie? De unde stii ca e masina ta, are acelasi numar iar sau cum, seamana cu a ta?

Edited by arab, 25 June 2018 - 07:18.


#5
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postbalhas, on 25 iunie 2018 - 06:47, said:

Nu-i asa ca te oftici rau?

#6
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.04.2010


Care e treaba cu oftica că nu înțeleg ,am vanduto unui parc de dezmembrări ,am făcut contract de vânzare cumpărare pt că nu am vrut sa o repar ,eu  am vrut doar sa expun că mașina în cauză a fost dauna totala,dacă vreți să o cumpărați nu aveți decât,și da numerele de înmatriculare au ramas aceleasi.o sa modific și titlul în "cumpărați acest Ford focus 2 dauna totala"...

Edited by balhas, 25 June 2018 - 07:37.


#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbalhas, on 25 iunie 2018 - 06:47, said:

https://www.facebook...396855760540884
Acesta este anunțul pe un grup pe Facebook ,pe scurt a fost mașina mea ,am suferit un accident in care mașina a suferit numeroase avarii :ambele airbaguri sărite ,lonjeron dreapta îndoit ,radiatoare, etc,motorul nu a fost afectat .
MAsina a fost scoasa la licitație de către firma de asig și am vanduto către un parc de dezmembrări din Constanta,pt a fi dezmembrată,din cate se vede mașina a fost reparată și acum este la vânzare la prețul de 4300 euro,după părerea mea mașina nu mai este în mintiile ei .
Si de unde ti-ai dat seama ca ar fi fosta ta masina? Ai vandut-o cu tot cu numere?
Ca nu vad niciunde trecut VIN-ul in anunt, si nu apare nici in poze.

#8
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu ai procedat corect, trebuia cu bonul de la dezmembrari sa o radiezi din circulatie. Nu mai primea aceleasi numar in caz de reparatie si reinscriere. Nu se face V-C cu dezmembrarile.  La impozite esti radiat?

Ne dai VIN-ul sau nu?

Edited by arab, 25 June 2018 - 07:39.


#9
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.04.2010
Mașina a fost dauna totala,asiguratorul a scos mașina la licitație,parcul de dezmembrări a ofertato pe un site de licitații,după care au luat legătura cu mine am făcut actele și am vânduțo,am scos mașina  de la fisc de pe numele meu ,mai departe nu mai depinde de mine ,nu incerc sa conving pe nimeni ,credeți ce vreti.Cine vrea poze cu talonul sau constatarea sa mi de-a adresa de email,nu as vrea că datele mele să apară pe forum.

#10
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu se leaga! Ai procedat gresit oricum. Trebuiau sa iti dea banii pe masina asigurata si tu o duceai la dezmembrari si devenea epava, pentru piese doar. Tu crezi ca fiecare masina de la dezmembrari se baga iar in circulatie?

Edited by arab, 25 June 2018 - 07:48.


#11
balhas

balhas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.04.2010
Asiguratorul a venit doar cu oferta,eu am vanduto,aveam si posibilitatea puteam sa opresc epava

#12
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu e legal sa vinzi o masina dauna totala, cu numere pe ea, cred! O predai la dezmembrari si o radiai la politie. Aia nu prea mai puteau sa o reinmatriculeze, ca treceau pe la RAR intai pentru asta!

Cat ai luat despagubire de la asigurator? Care e asiguratorul ala?

Pune VIN-ul ala, se gaseste cineva, sa sune la aia, pe FB, ca sa confrunte datele.

Concluzie: ai gresit procedand asa! Acum iti pasa de viitorul proprietar nefericit? Esti autorul matrapazlicului asta.

Edited by arab, 25 June 2018 - 07:56.


#13
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Asa se procedeaza mai nou cu masinile luate in lizing care ajung sa aiba dauna totala. Sint scoase la licitatie de catre asigurator si le cumpara cine poate, la bani putini, dupa care le reapara si le vinde pe bani multi. Nu-i prima si nici ultima masina cu dauna totala care este reaparata in ro si revinduta pe post de masina "aproape noua" cu "kilometri putini la bord". Este o afacere profitabila pentru uni care sau prins de jmecherie.

#14
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Masina vad  ca e ok daca a fost inmatriculata in Constanta, itp-ul la fel, facut in iunie acum, deci baiatul a dat spaga bine sau a fost reparata ok.

#15
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postflorin71_skoda, on 25 iunie 2018 - 07:52, said:

Asa se procedeaza mai nou cu masinile luate in lizing care ajung sa aiba dauna totala. Sint scoase la licitatie de catre asigurator si le cumpara cine poate, la bani putini, dupa care le reapara si le vinde pe bani multi. Nu-i prima si nici ultima masina cu dauna totala care este reaparata in ro si revinduta pe post de masina "aproape noua" cu "kilometri putini la bord". Este o afacere profitabila pentru uni care sau prins de jmecherie.
Aia nu era in leasing sigur. E vorba de masina in proprietatea omului nostru cu asigurare RCA si CASCO.

Edited by arab, 25 June 2018 - 08:01.


#16
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Da, asa este, cred ca nu are nici o legatura lizingul cu afacerea asta si de fapt este vorba de casco si firma asiguratoare, ca astia vind de fapt epava.

In fine, cert este ca se practica treaba cu revindut epave reparate. Din cite stiu eu, a aparut si o "mesereie" nou: "samsar de epave". Stiu cazuri in care cumparatorul epavei se grabea sa o ridice ca a revindut-o deja si noul proprietar astepata sa o primeasca.

Edited by florin71_skoda, 25 June 2018 - 08:13.


#17
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 16.04.2007
.... sau povestea nu este tocmai ce se vrea a fi.

#18
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Daca firma de asigurari vinde epava, dupa ce despagubeste, de ce zice omul nostru ca el a vandut-o la firma de dezmembrari?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate