Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Eckstein Kovacs Peter a demisionat din UDMR,nemulțumit de poziția formațiunii față de legile justiției.

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
349 replies to this topic

#1
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
,,Demisie cu răsunet în UDMR. Fostul senator Eckstein Kovacs Peter demisionează din uniune după 28 de ani: S-a umplut paharul


Fostul senator Eckstein Kovacs Peter a anunţat, sâmbătă seara, la protestul care se desfăşoară în Piaţa Unirii din Cluj-Napoca pentru a cincea zi consecutiv, că demisionează din calitatea de membru al UDMR după 28 de ani, nemulţumit de poziţia formaţiunii faţă de legile justiţiei.

Eckstein Kovacs Peter a declarat, sâmbătă seara, în faţa celor peste 400 de protestatari din Piaţa Uniiri că modificările la legile justiţiei au trecut cu voturile UDMR.
„Piaţa Libertăţii, aşa cum s-a numit mai demult Piaţa Unirii, este un loc important, şi anunţ aici demisia mea din calitatea de membru al UDMR. Nu sunt de acord cu multe lucruri, dar ceea ce a umplut paharul este poziţia UDMR faţă de legile justiţiei. Modificările la Codul de procedură penală au trecut cu voturile UDMR. De asemenea, a contat în această decizie a mea şi cârdăşia cu PSD, este un lucru inacceptabil pentru mine. După 28 de ani de când am devenit membru al UDMR s-a umplut paharul”, a spus Eckstein.
Anunţul acestuia a fost întâmpinat cu aplauze de protestatarii prezenţi.
Eckstein Kovacs Peter a fost senator din partea UDMR până în anul 2008, iar între anii 2009 - 2011 a fost consilierul fostului preşedinte Traian Băsescu. Eckstein este unul dintre membii fondatori ai UDMR şi a condus platforma liberală din cadrul Uniunii.''
http://www.mediafax....aharul-17291820

Un gest de onoare din partea unui om de calitate.Doar oamenii de calitate sunt capabili de asa ceva.
Prin plecarea acestui om din cadrul UDMR, formatiunea politica maghiara a pierdut un om de calitate.
Sunt ferm convins ca foarte multi cetateni romani de etnie maghiara, inclusiv din cadrul UDMR unde detin functii marginale, au aceeasi opinie pe acest subiect.
Daca acest om ar candida in circumscriptia mea electorala, i-as acorda votul.

Edited by max_01, 23 June 2018 - 21:04.


#2
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,111
  • Înscris: 03.07.2008
Daca nu ma-nseala memoria tipul asta a mai criticat si in trecut statutul de carpa pesedeului a udmr.

Cinste lui!

#3
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017
Parca era el un fel de dizident in UDMR, dar e totusi o veste buna.
Poate vom primi mai multe detalii de la Hunor --- colegul nostru forumist, bineinteles. :)

#4
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016
Din pacate, ceilalti, udemeristii ca hunor, continua sa sustina penalii pesedisti...

Edited by Malus_Dacus, 23 June 2018 - 20:53.


#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 Malus_Dacus, on 23 iunie 2018 - 20:52, said:

Din pacate, ceilalti, udemeristii ca hunor, continua sa sustina penalii pesedisti...

Eh, pana vine memoriu' de la sediu.

#6
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Imperathor, on 23 iunie 2018 - 20:51, said:

Daca nu ma-nseala memoria tipul asta a mai criticat si in trecut statutul de carpa pesedeului a udmr.

Cinste lui!
Da.Este o persoana consecventa si bine intentionata, ca marea majoritate a maghiarilor din Romania interesati ca toti ceilalti, sa traiasca cat mai bine si civilizat.Din pacate, acest gen de om nu este apreciat in cadrul UDMR.Daca apartii anturajului unui mare sef UDMR, esti alunecos, nationalist si sovin, atunci esti ok pentru conducerea UDMR.

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
cutremurător! cine-i tipul?

#8
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 2015Dan, on 23 iunie 2018 - 20:51, said:

Parca era el un fel de dizident in UDMR, dar e totusi o veste buna.
Poate vom primi mai multe detalii de la Hunor --- colegul nostru forumist, bineinteles. Posted Image
Da.De mai multi ani era un dizident in cadrul UDMR.
Cu siguranta ca vom primi mai multe detalii de la Hunor despre acest om.Sper sa nu fie detalii facute cu foarte mult subiectivism, cu aspect negativ.De regula acest gen de om este blamat si denigrat de cei apropiati conducerii care il vor numi un frustrat, samd.

#9
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Sustinerea UDMR are cu totul alt scop decit sustinerea PSD-ului corupt si pe penali.
Din pacate alesii UDMR profita si fac ce le taie capul

#10
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016
Punctual, udmr a sustinut pesedeul corupt si penal.
au ajutat la trecerea legilor justitiei prin parlament.
au votat cot la cot cu coruptii si penalii zeci si sute de amendamente pe repede inainte...cred ca nici nu apucau sa fie citite ca deja erau votate.
Ca au si alte interese...asta e clar.
Dar ptr. acele interese au votat alaturi si pentru  corupti si penali.
Cine se aseamana se aduna...

Edited by Malus_Dacus, 23 June 2018 - 21:03.


#11
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 WestPoint, on 23 iunie 2018 - 20:59, said:

Sustinerea UDMR are cu totul alt scop decit sustinerea PSD-ului corupt si pe penali.
Din pacate alesii UDMR profita si fac ce le taie capul
Banuiesc de ce UDMR a sustinut aceste modificari legislative.
Sa stii ca foarte multi etnici maghiari sunt nemultumiti de imoralitatea liderilor si parlamentarilor UDMR.Interesele a marii majoritatii a etnicilor maghiari din Romania coincid cu ale celorlalti locuitori din aceasta tara.

Edited by max_01, 23 June 2018 - 21:08.


#12
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,072
  • Înscris: 24.02.2011
Am fost mai demult de câteva ori în casã la el (cred) unde avea amenajat un club de internet plin de unguri. Întotdeauna am fost tratat corect, deși acolo se vorbea numai maghiarã.Posted Image

#13
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 WestPoint, on 23 iunie 2018 - 20:59, said:

Sustinerea UDMR are cu totul alt scop decit sustinerea PSD-ului corupt si pe penali.

Scopu' ii sustinerea oricui ii la guvernare. Chiar si al PSD-ului corupt si pe penali. Nu conteaza, au stomac rezistent!

#14
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,447
  • Înscris: 02.09.2016

 sandel1, on 23 iunie 2018 - 21:06, said:

Am fost mai demult de câteva ori în casã la el (cred) unde avea amenajat un club de internet plin de unguri. Întotdeauna am fost tratat corect, deși acolo se vorbea numai maghiarã.Posted Image
...numa crezi ? si numa unguri erau pa acolo ? in ungaria  ?

#15
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,256
  • Înscris: 06.01.2007
Gestul lui Kovacs este unul salutar. Poate cu ocazia asta se creeaza si precedentul ca un ungur sa existe ca si membru al altei formatiuni politice, nu doar in cadrul partidului etnic.
Dar chiar si fara asta, eu nu cred ca etnicii maghiari sunt de acord cu apasarea pedalei pro-infractori anti-procurori in conditiile in care traim intr-o tara plina de coruptie.
E ca si cum ai apasa pe acceleratie cand te indrepti spre vagauna.

#16
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 edy_wheazel, on 23 iunie 2018 - 21:08, said:

Scopu' ii sustinerea oricui ii la guvernare. Chiar si al PSD-ului corupt si pe penali. Nu conteaza, au stomac rezistent!
Ai dreptate, insa este singura posibilitate de a mai avea reprezentati in parlament. Asta-i tragedia.
Votul meu si a multora maghiari nu l-au avut oricum niciodata.

@maccip
Bineinteles ca nu sint de acord insa nevoia de supravietuire este mai mare.

Edited by WestPoint, 23 June 2018 - 21:19.


#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 WestPoint, on 23 iunie 2018 - 21:17, said:

Ai dreptate, insa este singura posibilitate de a mai avea reprezentati in parlament. Asta-i tragedia.

Se numeste prostitutie. Si e o tragedie.

#18
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
De acord, insa este o optiune foarte raspindita de a supravietuii
La fel ca si romanii in cazul PSD, maghiarii nu sint in stare sa faca curatenie in UDMR.

Edited by WestPoint, 23 June 2018 - 21:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate