Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Zapp

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
costinred

costinred

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.06.2018
Mi-e dor de Zapp. Aveau semnal destul de bun. Nu stiu, la voi cum a functionat si daca ati avut probleme sau nu. Eu am avut probleme o scurta perioada, cu semnalul. Dar, nu pentru mult timp. Am avut z168. Am pastrat numarul de Zapp, portandu-l in Vodafone. Tin minte ca am incercat sa-l portez la un magazin din Ploiesti, cel mai mare magazin Vodafone. Saraca femeie angajata... Nu stia deloc, ca se pot porta numere si se umfla in pene ca ea stie mai bine.Dar, am fost la alt magazin Vodafone si am gasit o domnisoara cu adevarat, desteapta si sigura de ceea ce face. Voi ce experiente ati avut cu Zapp? Astept cu nerabdare comentariile voastre. Apropo, pagina web zapp s-a inchis.

#2
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Sa ma anuntati cand ati terminat, sa ma apuc si eu de impartit premiile. Pana acum doua bucati cu 1p si ma mai gandesc daca si suspend.

#3
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu mereu m-am intrebat de ce ar vrea lumea sa aiba Zapp care era o tehnologie invechita de atunci si in plus era si mai scump decat Connex si Dialog... Ma rog, nu poti face ceva in gusturile oamenilor.

Edited by RealThing, 23 June 2018 - 16:54.


#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Eu am avut telefon Zapp Z720i - de la firma nu personal
La serviciile de voce erau cam praf. Imi venea sa dau cu telefonul de pamant.
In schimb, la serviciile de date era chiar in regula - conexiune destul de stabila.
Conectam telefonul la un laptop Compaq Armada - tot de la firma -  si mi se parea ceva din alta lume.
Una peste alta nu mi-e dor de ei dar ... mi-ai rascolit amintirile Posted Image

#5
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Si eu am fost fan Zapp.
Am avut primul Z320i cand doar ce iesise pe piata serviciul Nopay. Ce scandal am avut cu maica-mea ca pachetul era scump, vreo 200 ron parca.
Dupa mi-au trecut pe rand prin mana: Z110, Z130, apoi modelul pe sina (negru) si apoi cel cu tastatura Querty.
Era interesanta ideea cu beep-urile daca nu ai credit. Apoi faza cu Yahoo Messenger si id-urile zappbuzz01, 02 etc. A fost o revolutie.
Ai mei au fost veterani cu Zapp...pe vremea Synertek etc.
Frumoase vremuri. Tehnologia nu prea mai era folosita, insa din cauza frecventei propagarea era foarte mare. La oras nu era rentabila... insa mai sunt multe zone in rural acum unde inca sunt goluri in acoperire. Acolo se putea face ceva, la fel cum si Romtelecom a vrut prin 2009, 2010...dar mentalitate romaneasca.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Mie nu-mi e dor deloc. Aveau telefoane mai ieftine, dar numai SF-uri. Foloseam unul pentru net, ca modem. Nu mai știu cum se numea. Ca rețea de telefonie mobilă, a fost un fel de experiment. Lumea nu a iubit Zapp, de aceea a dispărut. Benzile lor au rămas însă.

#7
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
A fost cumparat nu a disparut.

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pentru mine zapp a insemnat comunicare gratuita indiferent de destinatie.
Pe vremea cand aparuse Zapp Nopay Romtelecom oferea un serviciu VoIP si pentru testare alocau 3 euro/cont.
Cu multe conturi si apeluri catre numarul de zapp am ajuns sa am peste 100 de euro credit.
Incepand de atunci am ramas fan Zapp iar acel numar este acum numar principal portat in Digi Posted Image

Edited by danutz1, 23 June 2018 - 17:24.


#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Attached File  000Tappreclama.jpg   59.52K   91 downloads

Iata una dintre reclamele de succes ale Zapp.Posted Image

#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Am avut Zapp și aveam semnal în multe zone doar pe Zapp. Pentru net era decent la vremea aia. Era accesibil iar la voce era ceva mai ieftin ca restul fără problemele Cosmo.

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Zapp era tehnologie 450 Mhz CDMA.
A fost un experiment si a murit. De fapt, CDMA a murit peste tot.

Telefoanele erau groaznice, calitatea vocii era la limita intelegerii...
Era o noutate pe partea de date, unde GSM era inca la piciorul broastei.

#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am avut la firma telefonie de la Zapp. Nu atiu daca aveam net mobil de la ei, dar pe voce erau singurii care aveau rateuri la metrou in statiile prin care umblam (Crangasi-Timpuri Noi-Romana).

Stiu ca erau singurii fără sim si pe 450MHz, dar nu stiu daca asta era problema.

#13
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
Sincer, eu am fost mulțumit de serviciile lor!


#14
Alexandru7250

Alexandru7250

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.09.2017
Site-ul zapp poate fii inca accesat la urmatorul link: https://web.archive....://www.zapp.ro/‚ Singurul inconvenient este ca nu mai puteti descarca nimic. In rest il puteti vedea incepand din anul 2000.

Edited by Alexandru7250, 03 July 2018 - 19:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate