Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

De ce tot mai multe mărci feminine de cosmetice au game dedicate bărbaților?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdiegodanny, on 22 iunie 2018 - 20:02, said:

ele ne da cadoul in fiecare seara Posted Image
Aia e doar un anestezic ca sa nu te trezesti din coma.

#20
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postpasilla, on 22 iunie 2018 - 20:04, said:

Aia e doar un anestezic ca sa nu te trezesti din coma.
Adica ?
Esti chinuit de femei sau ce ? Posted Image

Edited by diegodanny, 22 June 2018 - 20:08.


#21
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008

View PostKoal, on 22 iunie 2018 - 19:46, said:

Cum să fii bărbat și să folosești Dove când Dove a avut zeci de campanii adresate doar femeilor?
Cum să folosești Fa Men când și Eminescu dacă ar trăi ar fi împotriva acestui nume?
Nu văd care e problema cu produsele astea. Dacă mă dau cu Dove la ouă crezi că imi cad?

Quote

„Voi sunteți urmașii Romei? Niște răi și niște fameni!
I-e rușine omenirii să vă zică vouă oameni!”
(Mihai Eminescu, Scrisoarea III)


- Tu eşti Mircea?
- Nu.

#22
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008

View Postpasilla, on 22 iunie 2018 - 19:59, said:

Nu e vorba despre economisirea banilor, ci despre marirea pietei pentru brandul respectiv.

Problemele complexe dau uneori soluții ingenioase, ai auzit de „brandul inimă”?
Dar de brandurile de detergenți poziționate ca brand economic?

Dacă ții cu tot dinadinsul să raportezi vânzările unor produse ca o sumă a vânzărilor mai multor branduri ai acum la dispoziție mai multe strategii.

Spre exemplu în portofoliul Unilever brandurile HB/Eskimo/Algida și mai nou Napoca corespund acelorași produse și sunt toate grupate sub brandul umbrelă „brand inimă” sau „heart brand”.
La fel margarinele Flora/Becel. Sau detergenții Surf/Dero/Omo (există o variantă a lui Omo similară lui Dero 2 în 1).

Același lucru ar putea fi făcut și în cazul deodorantelor, dedicând un brand separat fiecărei game de parfumuri masculine și raportând un brand umbrelă ca responsabil de acele vânzări.

#23
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010
Şamponul e - de regulă - unisex? Habar n-am! La bărbierit le am „ pe ale mele” dar la duş... ce găsesc! M-aţi făcut curios şi m-am dus să citesc pe şamponul cu care m-am spălat astăzi pe puţinul păr pe care îl mai am: „Dove Radiance Revival”. Nevasta le cumpără, am procedat corect sau nu?

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostKoal, on 22 iunie 2018 - 19:46, said:

Gerovital (Farmec)

Old Spice - ușor de remarcat între atâtea negrituri,
Eu folosesc doar Gerovital  și Old Spice.
Vreo supărare?

#25
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
De cand cu "pizdificarea" barbatilor... si producatorii de parfumuri si alte articole cosmetice au inceput sa fabrice si pentru sexul masculin.
Nu vedeti,femeile poarta blugi perforarti,taiati sexy.... barbatii au inceput sa poarte la fel.S-au deschis centre de infrumusetare care barbieresc si parul din kour la barbati.Nu va mai mirati... toti producatorii vor bani si acum produc pentru ambele sexe,asta este!

Edited by Tehnicianul1970, 22 June 2018 - 20:29.


#26
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Dar Ampulenkur cui se adreseaza? Barbatilor sau femeilor ?

#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pentru asa- numitele "curve masculine", care se inmultesc pe zi ce  trece.Posted Image Posted Image

Edited by myshyk, 22 June 2018 - 20:42.


#28
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 22 iunie 2018 - 20:42, said:

Pentru asa- numitele "curve masculine", care se inmultesc pe zi ce  trece.Posted Image Posted Image
Lasa ca este mai bine, ca noua, barbatilor adevarati ne raman mai multe femei Posted Image

Edited by diegodanny, 22 June 2018 - 20:48.


#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostKoal, on 22 iunie 2018 - 19:46, said:


Este cert că și cosmeticele astea contribuie la feminizarea bărbatului.

Adica barbatii aveau deja koaye dar.. de cand s-au dat cu Dove pe sub brat.. s-a terminat, nu?... a inceput feminizarea accelerata.
Personal cred ca geneza homosexualilor a inceput mai deverme si are alti factori determinanti...
In rest.. brandurile vor sa vanda.. baga milioane de euro in patratelele de pe abdomen ale lui Ronaldo astfel incat fiecare fraier care se da cu Nivea Men sa creada ca are ceva din Ronaldo in pantaloni.

Dar... observatia ca extinderea gamei de produse la tot felul de creme de intretinere pentru barbati (din alea cu care te dai pe picioare sau prin alte locuri ca sa fii catifelat precum o femeie) ar putea avea o legatura cu efeminarea (adica pizdificarea, mai corect spus) barbatului are ceva elemente de adevar la baza.

#30
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Probabil ca lucreaza pe stocprecum industria ceausista, cu atatia machisti adepti ai puritatii necosmetizate a barbatului nu pot decat sa cred ca nu exista cerere pentru asa ceva.

Edited by iulian_k, 22 June 2018 - 21:01.


#31
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008

View PostSidorin, on 22 iunie 2018 - 20:23, said:

Şamponul e - de regulă - unisex? Habar n-am! La bărbierit le am „ pe ale mele” dar la duş... ce găsesc! M-aţi făcut curios şi m-am dus să citesc pe şamponul cu care m-am spălat astăzi pe puţinul păr pe care îl mai am: „Dove Radiance Revival”. Nevasta le cumpără, am procedat corect sau nu?

Ar fi o idee să goliți conținutul recipientului Dove într-o sticlă de plastic fără etichetă, preferabil de același volum cu recipientul golit, la care să atașați și o pompiță.

View PostDormi_Hete, on 22 iunie 2018 - 20:35, said:

Dar Ampulenkur cui se adreseaza? Barbatilor sau femeilor ?

Cei de la Henkel cu Fa Men era cât de cât mai cu bucă.
Drogerie Markt cu Balea Ampulenkur nu au nicio rușine.
Ambele firme sunt germane.

Eu cred că trebuie să te adresezi firmei producătoare pentru mai multe detalii.

Apropo și Vaseline de la Unilever are variantă pentru bărbați.

deodorant.jpg

Attached Files



#32
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Piata pentru barbati e in general diferita . De obicei exista tipuri de ten diferite , conteaza si parfumurile continute de cosmetice , barbatii prefera arome mai fresh si efecte mai strong .

Edited by Supermax, 22 June 2018 - 21:44.


#33
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Moam, cita filozofie se poate face pentru nimic ! :yawn:

Edited by crisstonne, 22 June 2018 - 22:45.


#34
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
@crisstonne
Și mai avem multe de discutat.
De fapt ce este pentru unii nimic, pentru alții este o diferență consistentă de bani încasați.

@Supermax articulații
Și eu sunt de acord că un produs conceput special pentru bărbați este diferit atât ca aromă cât și ca intensitate a parfumului și chiar un pic mai bazic decât cel pentru femei, dar eu vorbeam aici de brand. Eu cred că este mai bine pentru piață să se folosească denumiri diferite pentru produsele destinate bărbaților, chiar și atunci când este subliniată apartenența produsului la aceeași familie. Spre exemplu brandurile Sure și Rexona sunt în aceeași familie, au aceeași siglă, ar putea fi folosită o denumire pentru aromele masculine și o alta pentru cele feminine.

#35
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
,,Bani incasati " !
Wow.
Credeam ca se vorbește despre ,,cu ce ne dăm ", si daca sintem ,,cul ".

Nu că# cum isi organizeaza unii afacerile :) de succes, care nu sint ale noastre.

Edited by crisstonne, 22 June 2018 - 23:10.


#36
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
De cand Rexona, Nivea si 8x4 sunt marci pentru femei? Ele sunt universale de cand se stiu. Nu stiu sa existe sapun pentru barbati si sapun pentru femei iar diferentierea deodorantelor e de data relativ recenta (2-3 decenii). Cat despre Old Spice, era maica-mea in al noualea cer in perioada comunista cand primea asa ceva cadou, era innebunita de mirosul lui. Pot sa pariez ca si cei care il faceau cadou habar nu aveau ca e brand pentru barbati.

View PostSidorin, on 22 iunie 2018 - 20:23, said:

Şamponul e - de regulă - unisex? Habar n-am!
Pe vremuri era. Sau era diferentiat de genul "pentru par uscat", "pentru par normal", "pentru par gras".
Gamele standard pentru femei sunt "par normal", pentru barbati "par gras". Cele pentru par gras au mai multa substanta tensioactiva (detergent) in ele fata de cele pentru par normal. Mai sunt cateva mici diferente neesentiale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate