Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Televiziunea germană VIVA s-a închis (31.12.2018)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#37
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostFlat, on 22 iunie 2018 - 08:27, said:

astazi canalele de muzica nu mai au muzica ci reality show-uri cretine pt a atrage adolescentii

extrem de cretine! pentru generatia de spalati pe creiere

Edited by sonnydellmarco, 22 June 2018 - 13:56.


#38
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,545
  • Înscris: 13.06.2004
"Din cultura televizată,
Eşti o fiinţă complexată".
Paraziţii

Pe Bd. G-ral Vasile Milea (fost Str. Ho şi Min), cum mergi dinspre Bd. Timişoara (fost Str. Emil Bodnăraş) către Drm. Taberei, pe partea dreaptă sunt nişte blocuri care în vestibulul de la intrarea în bloc au nişte decupaje triunghiulare care uneori formează cuvântul VIVA.   :rolleyes:   Poze nu am decoamdată.

#39
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postdjl, on 22 iunie 2018 - 14:06, said:

"Din cultura televizată,
Eşti o fiinţă complexată".
Paraziţii

Pe Bd. G-ral Vasile Milea (fost Str. Ho şi Min), cum mergi dinspre Bd. Timişoara (fost Str. Emil Bodnăraş) către Drm. Taberei, pe partea dreaptă sunt nişte blocuri care în vestibulul de la intrarea în bloc au nişte decupaje triunghiulare care uneori formează cuvântul VIVA.   Posted Image   Poze nu am decoamdată.
intra pe google street

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,545
  • Înscris: 13.06.2004
M-am uitat, dar nu se vede din cauza frunzelor.

#41
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postdjl, on 22 iunie 2018 - 14:40, said:

M-am uitat, dar nu se vede din cauza frunzelor.
pai da-le la o parte, ce naiba :))))

#42
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Pun pariu ca acele ∆ nici nu au legatura cu Viva...

#43
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postsonnydellmarco, on 22 iunie 2018 - 13:53, said:

extrem de cretine! pentru generatia de spalati pe creiere
Țin minte când MTV difuza talk-showuri penibile gen ”16 and Pregnant” sau ”Teen Mom” .

De la ei s-au inspirat și cei de la fostul sport.ro în a da chestii de genul la TV, gen ”Fear Factor”, ”1000 Ways To Die” sau ”Marea Țăcăneală” .

#44
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
Țin minte ca atunci când emiteau în analogic prin '92-'94 ca să vezi VIVA îți trebuia o parabolica de cel puțin 2,2M dacă nu mai mult...
Și chiar și așa pe la miezul zilei, transmisiunea se umplea de pureci, dar tot îl urmăream...
Toată muzica eurodance a anilor '90 se vedea pe VIVA, de la Dj Bobo la Scooter, de la Jam &Spoon la E-rotic,C-block,Nana,Pharao, etc, etc...
Ce vremuri,la operatorul local de cablu din 15 canale emise (da,15,ați citit bine...) 3 erau :VIVA, MTV EUROPE și CMT+ cele 3 canale Mediaset :I1/C5/R4 șamd...
Atunci nu era cu upece, recese sau teleko etc,mai degrabă când au venit ăștia s-au stricat grilele...

#45
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,545
  • Înscris: 13.06.2004
La un moment dat Tele 7ABC difuza un top VIVA.

#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdaniel1976, on 25 iunie 2018 - 15:08, said:

Țin minte ca atunci când emiteau în analogic prin '92-'94 ca să vezi VIVA îți trebuia o parabolica de cel puțin 2,2M dacă nu mai mult...
Și chiar și așa pe la miezul zilei, transmisiunea se umplea de pureci, dar tot îl urmăream...
Toată muzica eurodance a anilor '90 se vedea pe VIVA, de la Dj Bobo la Scooter, de la Jam &Spoon la E-rotic,C-block,Nana,Pharao, etc, etc...
Ce vremuri,la operatorul local de cablu din 15 canale emise (da,15,ați citit bine...) 3 erau :VIVA, MTV EUROPE și CMT+ cele 3 canale Mediaset :I1/C5/R4 șamd...
Atunci nu era cu upece, recese sau teleko etc,mai degrabă când au venit ăștia s-au stricat grilele...
Exact. După orele 17 deja ere destul de greu de vizionat. :D Au emis în analogic până la 31.12.2011. (pe satelit).

#47
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

View Postdaniel1976, on 25 iunie 2018 - 15:08, said:

Ce vremuri,la operatorul local de cablu din 15 canale emise (da,15,ați citit bine...) 3 erau :VIVA, MTV EUROPE și CMT+ cele 3 canale Mediaset :I1/C5/R4 șamd...
Atunci nu era cu upece, recese sau teleko etc,mai degrabă când au venit ăștia s-au stricat grilele...
Defapt s-a stricat in '96 cand a venit legea drepturilore de autor si posturile Mediaset au refuzat sa mai fie transmise pe cablu. Ala a fost inceputul sfarsitului.

On: eu am pus cablu in '94 si nuc red sa fi avut Viva de la inceput, cred ca a fost bagat mai tarziu si a rezistat pana spre 2000. Dar preferam sa ma uit pe MTV, parca dadeau muzica mai variata si intelegeam si limba.

#48
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Este trist ca dispare definitiv VIVA.
Il urmaream zilnic in anii 90-00, insa treptat a pierdut trendul si l-am scos din lista de preferinte.
Un alt canal preferat care s-a stins a fost Onyx, tot german, insa avea un profil asemanator cu VH 1 Classic.

#49
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Canalele Viva nu mai erau ce au fost candva, anul acesta daca nu ma insel au inchis si celelalte versiuni europene (UK, Polonia si Ungaria). Viva UK a fost o mizerie inca de la lansare, la fel cum devenise si canalul mama al nemtilor insa versiunile pentru Ungaria si Polonia stiu ca aveau program predominant muzical ceea ce e de apreciat, avand in vedere tendinta trustului de a indobitoci poporul cu tot felul de emisiuni de "divertisment".

#50
laurentiu_73

laurentiu_73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.07.2009

View Postvladul_care_este, on 08 iulie 2018 - 17:38, said:

Canalele Viva nu mai erau ce au fost candva, anul acesta daca nu ma insel au inchis si celelalte versiuni europene (UK, Polonia si Ungaria). Viva UK a fost o mizerie inca de la lansare, la fel cum devenise si canalul mama al nemtilor insa versiunile pentru Ungaria si Polonia stiu ca aveau program predominant muzical ceea ce e de apreciat, avand in vedere tendinta trustului de a indobitoci poporul cu tot felul de emisiuni de "divertisment".
Ca si MTV-ul

#51
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010
Viva Tv ruleaza in aceste ultime zile de existență afișând cele 4 logo-uri pe care le-a avut de-a lungul ani.
În ultima zi de emisie, 31.12.2018, va difuza incepand cu ora 07.00 emisiunea Viva Forever.

Attached Files



#52
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

View Postclaudiupop_bm, on 21 decembrie 2018 - 04:46, said:

Viva Tv ruleaza in aceste ultime zile de existență afișând cele 4 logo-uri pe care le-a avut de-a lungul ani.
În ultima zi de emisie, 31.12.2018, va difuza incepand cu ora 07.00 emisiunea Viva Forever.

Eram un privilegiat in '93-'94-'95 cand urmaream Viva, eram un copil inca in scoala generala, apoi a aparut si VIVA 2 care stiu ca nu a tinut extraordinar de mult, intr-adevar tot Eurodance-ul erau pe Viva: Alexia, Ice MC, DJ Bobo, Pharao, Corona, 2Unlimited, Culture Beat, Maxx, Dr. Alban, Real McCoy, C-Block, Masterboy, MoDo (Eins, Zwei, Polizei), etc . Aveam un offset de 2,0m x 1,8m luat de la Devasat si stiu ca dupa ora 20 devenea practic imposibil sa mai prind Viva. La fel si Viva 2 si Onyx. Tin minte ca m-am uitat la acest canal din prima zi de aparitie, deoarece aveam abonament la revista TV Satelit a lui Dan Comsa de la Cluj si acolo a fost publicata stirea cu lansarea Viva cu data, ora si frecventa.

Pacat ca s-a dus un brand asa frumos, rahatii astia de la Viacom au distrus tot farmecul canalelor muzicale din Europa. Cel putin pe piata TV mie imi este scarba de atata corporatism, parca altceva cu fiecare tara avea o diversitate de canale, era ca un fel de identitate, era un spectacol al acestei arte care este televiziunea, singurii care mai sunt cu adevarat altfel sunt cei de la Canal France si poate cei de la Sky UK in rest corporatism la greu, ne baga pe gat la greu mizeriile de canale Discovery, ma uit la grila UPC si in fara de canalele locale este la fel in fiecare tara, aceleasi mizerii de canale si acuma vad ca si cei de la RCS-RDS au luat-o razna de scot BBC Earth si baga mizeriile de la Discovery, niste cretini.

Edited by serpiko33, 21 December 2018 - 05:55.


#53
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010

View Postserpiko33, on 21 decembrie 2018 - 05:54, said:



Eram un privilegiat in '93-'94-'95 cand urmaream Viva, eram un copil inca in scoala generala, apoi a aparut si VIVA 2 care stiu ca nu a tinut extraordinar de mult, intr-adevar tot Eurodance-ul erau pe Viva: Alexia, Ice MC, DJ Bobo, Pharao, Corona, 2Unlimited, Culture Beat, Maxx, Dr. Alban, Real McCoy, C-Block, Masterboy, MoDo (Eins, Zwei, Polizei), etc . Aveam un offset de 2,0m x 1,8m luat de la Devasat si stiu ca dupa ora 20 devenea practic imposibil sa mai prind Viva. La fel si Viva 2 si Onyx. Tin minte ca m-am uitat la acest canal din prima zi de aparitie, deoarece aveam abonament la revista TV Satelit a lui Dan Comsa de la Cluj si acolo a fost publicata stirea cu lansarea Viva cu data, ora si frecventa.

Pacat ca s-a dus un brand asa frumos, rahatii astia de la Viacom au distrus tot farmecul canalelor muzicale din Europa. Cel putin pe piata TV mie imi este scarba de atata corporatism, parca altceva cu fiecare tara avea o diversitate de canale, era ca un fel de identitate, era un spectacol al acestei arte care este televiziunea, singurii care mai sunt cu adevarat altfel sunt cei de la Canal France si poate cei de la Sky UK in rest corporatism la greu, ne baga pe gat la greu mizeriile de canale Discovery, ma uit la grila UPC si in fara de canalele locale este la fel in fiecare tara, aceleasi mizerii de canale si acuma vad ca si cei de la RCS-RDS au luat-o razna de scot BBC Earth si baga mizeriile de la Discovery, niste cretini.

In prezent, singurul canal muzical care merită menționat este VH1 Classic.
Pe 31 decembrie, e de privit Viva.

#54
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View Postclaudiupop_bm, on 21 decembrie 2018 - 08:29, said:



In prezent, singurul canal muzical care merită menționat este VH1 Classic.
Pe 31 decembrie, e de privit Viva.
Canale bune muzicale sunt destule dar pe satelit,poloneze,turcesti,etc.
Vh1 Classic este foarte departe la playlist fata de exz:Stars tv-ul polonez.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate