Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Un telefon care nu mai soseste...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Hider141, on 21 iunie 2018 - 09:45, said:

Stai linistit ca ajunge...in maxim 2-3 luni.
Sa vezi distractie daca incerci sa anulezi comanda si sa-ti primesti banii inapoi...
Mergi frumos la banca si depui un formular pentru refuz la plata, ca, cu siguranta au decontat banii pentru un produs nelivrat, ceea ce nu e OK!

 tigerheart, on 21 iunie 2018 - 09:58, said:

Mda, pot confirma asta. Am luat lunile trecute ceva de la ei si avea sigiliul din fabrica rupt si peste era pus un sigiliu de la QM. Cand le-am zis de asta nu prea au vrut sa recunoasca si apoi au zis ca cica ei "verifica" produsele inainte sa le trimita. Vai, ce frumos din partea lor. Posted Image Iar ca sa discuti cu ei e o adevarata placere sa astepti si o ora si ceva la telefon si apoi dintr-o data sa se inchida apelul si iar sa trebuiasca sa suni.
Eu asa am patit cu un s7 edge de la emag, vandut de emag, sigiliul taiat si altul, original Samsung, peste el, si scame de praf sub folia de fabrica…

#20
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 easy90rider, on 21 iunie 2018 - 11:07, said:

Mergi frumos la banca si depui un formular pentru refuz la plata, ca, cu siguranta au decontat banii pentru un produs nelivrat, ceea ce nu e OK!

Ce refuz la plata, ai platit ca ai vrut tu sa platesti, s-a efectuat plata. Nu ti-a spart nimeni contul, nu e o tranzactie de care n-ai auzit nimic - tu ai platit banii, ca ulterior nu iti place ce ai primit sau n-ai primit depinde de contractul cu furnizorul respectiv, banca nu e judecator, executor sau escrow service sa stea intre tine si comerciant.

Exista credit carduri cu diverse asigurari suplimentare (cu costuri suplimentare sau incluse in faptul ca-i cardul "gold", "black" sau alte prostii) ce ar putea sa-ti dea bani inapoi in situatii de-astea doar ca nu cred ca-s prea comune in Romania. Sau servicii care ofera asta, cel mai notabil paypal. Dar sa te duci la banca si sa dai refuz ca nu te multumeste ce a livrat sau nu comerciantul nu cred ca duce la nimic bun.

#21
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 easy90rider, on 21 iunie 2018 - 11:07, said:

Mergi frumos la banca si depui un formular pentru refuz la plata, ca, cu siguranta au decontat banii pentru un produs nelivrat, ceea ce nu e OK!

 f300, on 21 iunie 2018 - 11:17, said:

Ce refuz la plata, ai platit ca ai vrut tu sa platesti, s-a efectuat plata. Nu ti-a spart nimeni contul, nu e o tranzactie de care n-ai auzit nimic - tu ai platit banii, ca ulterior nu iti place ce ai primit sau n-ai primit depinde de contractul cu furnizorul respectiv, banca nu e judecator, executor sau escrow service sa stea intre tine si comerciant.
Vezi ca habar nu ai ce e ala refuz de plata.
Exact pentru cazurile astea a fost inventat, cand platesti ceva si nu ti se livreaza.

Sau tu ce spui aici, ca daca cineva iti da o teapa trebuie sa inghiti in sec si sa spui asta e, daca a fost ala smecher si eu fraier ca i-am dat banii in avans...
Vezi baietii aia de la Constanta, au luat condamnare de 20 de ani ca au vandut oamenilor apartamente pe care nu le-au livrat... o nedreptate probabil o sa spui, pai ce, aia tepuiti n-au dat banii de bunavoie?

Edited by lexis1, 21 June 2018 - 11:37.


#22
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 f300, on 21 iunie 2018 - 11:17, said:

Sau servicii care ofera asta, cel mai notabil paypal.
Oare cati comercianti accepta paypal? Putini spre 0 as zice..

#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 lexis1, on 21 iunie 2018 - 11:36, said:

Vezi baietii aia de la Constanta, au luat condamnare de 20 de ani ca au vandut oamenilor apartamente pe care nu le-au livrat... o nedreptate probabil o sa spui, pai ce, aia tepuiti n-au dat banii de bunavoie?

Asa si tu vrei sa spui ca au facut "refuz de plata" si au primit integral de la banca inapoi banii si s-a rezolvat problema? Ca despre asta era vorba, nu daca-i drept sau strimb sa platesti si sa nu primesti.

 YourFan, on 21 iunie 2018 - 12:07, said:

Oare cati comercianti accepta paypal? Putini spre 0 as zice..

Depinde la ce multime te referi. Daca ii iei de pe olx sau price.ro cam zero. Daca ii iei de pe ebay cam 99%.

#24
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 andrei2998, on 21 iunie 2018 - 09:36, said:

Salut. Am comandat luni de la Quickmobile un Huawei P20 Lite și am platit cu cardul in avans. Acolo scria "Disponibil la furnizor" "Livrare in 7 zile" . Întrebarea mea este : in 7 zile ajunge in tara sau in 7 zile ajunge la mine efectiv .
A mai comandat cineva de la ei și să fie la furnizor?

Si cine te-a pus sa platesti in avans cand puteai sa platesti ramburs?

#25
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Si cine te-a pus sa cumperi de QM?

#26
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Cand cumperi de la slowmobile sau de oriunde nu mai plati inainte. Iti sta rau cu banii in buzunar pina pui mana pe produs ?

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

 razvan_u, on 22 iunie 2018 - 13:44, said:

Si cine te-a pus sa cumperi de QM?

Pe mine nevoia.
Din aprilie 2017,am un om fericit langa mine.Pe soata mea Posted Image

#28
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Știu că nu ajută în speța de față, dar eu am cumpărat cu plata in avans in decembrie și livrarea a decurs ok. Însă apărea în stoc magazin, nu furnizor. In plus softul nu era 100% original, fiind un meizu care poate nu avea versiune globală.

#29
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Pai daca initiatorul a comandat luni (18.06.2018) si i sa spus livrare in 7 zile (probabil lucratoare), nu inteleg deschiderea topicului dupa doar 3 zile de asteptare.

#30
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Până la urmă, a sosit sau nu telefonul? Merităm un răspuns, dacă tot ai deschis un topic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate