Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Placa de bază telefon scapat in apă

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Internautul

Internautul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.02.2018
Salut, am o placa de baza de samsung trend scapata in apa, am inchis imediat telefonul si am pus placa in orez pentru cateva zile, s-a uscat, dar a ramas cu niste pete pe ea, credeti ca are rost sa dau cu soluție de contacte sau cu izopropanol(spray electronic) . S-a stricat definitiv sau merge folosită?
Nu are rost sa imi ziceti sa o probez ca am rupt banda flex de la display din greseala cand l-am desfacut.

Attached Files



#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Atunci, sa nu o probezi :D

#3
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostInternautul, on 21 iunie 2018 - 02:15, said:

Salut, am o placa de baza de samsung trend scapata in apa, am inchis imediat telefonul si am pus placa in orez pentru cateva zile, s-a uscat, dar a ramas cu niste pete pe ea, credeti ca are rost sa dau cu soluție de contacte sau cu izopropanol(spray electronic) . S-a stricat definitiv sau merge folosită?
Nu are rost sa imi ziceti sa o probez ca am rupt banda flex de la display din greseala cand l-am desfacut.
De tomberon ai auzit?

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Asta ne trolleaza, mai are un subiect inept, de tzaran pus pe mistouri :D

Mai bine imi vedeam de treaba, acum vad ce tip de postari are colegul :)

Attached Files


Edited by crisstonne, 21 June 2018 - 03:45.


#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostInternautul, on 21 iunie 2018 - 03:31, said:

N-am chef de caterinca voastră ieftină,  eu chiar caut o soluție  decentă, nu mistouri de la țărani care abia o descoperit un forum si vor sa faca si ei posturi cat mai multe,  rog sa va abtineti daca nu aveti cunostiinte necesare de electronică.
Ti-a dat Tehnicianul, cu peste 2000 de postari, cea mai decenta solutie de-a nu fi taran  care-a descoperit un forum dupa 30 de postari.
Cat despre "cunostinte necesare de electronica", arata-mi si mie manualul de electronica din care ai invatat chestia cu orezu´, ca sa dovedesti aprofundatele tale cunostinte necesare in electronica.

#6
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009
Refolosita...cum? Pe olx, aparand ca putin utilizata intr-un telefon al unei batrane ce il folosea duminica sa discute cu vecinele cand nu mergea la piata cu masinile puse acolo?

Nu, nu merge refolosita, merge perfect la cosul de gunoi.

#7
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
https://www.click.ro...salveaza-orezul

Din putul gandirii Internetului.. personal folosesc orezul doar la diaree.. acolo functioneaza( dupa primul telefon spalat+ mers 3 sevice cu acelasi raspuns=tomberon sau reparatie incerta dar costisitoare, R.I.P.)

Edited by danb1961, 21 June 2018 - 07:42.


#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Panarama de telefon, iei altu cu 100 de lei, tomberon.

#9
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Tu pe ce pui mana strici/arzi! Este? Mai ai aici un topic cu stricaciuni! Calculatorul/laptopul cand il bubui?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate