Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Htc U Ultra sau BB Keyone

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Am mai deschis recent un topic de curiozitate legat de un Keyone care îmi place destul de mult.
Acum am dat si de acest HTC U ULTRA..
Cand ma întorc dim concediu am de când sa imi schimb telefonul care nu are nici măcar un an, dar are mici probleme.

Voi ce ați alege?
Nu e pentru jocuri, nu e pentru Facebook sau alte aplicații anonimate. Pur și simplu de vorbit, poze la ocazii si alte lucruri mărunte.  Merci!

#2
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Pai daca scrii mult pe el si nu te intereseaza un ecran cat mai mare pentru YT / filme / jocuri atunci KeyOne e alegerea clara. Dar totusi, trebuie accentuat faptul ca e foarte de nisa. Adica e foarte incomod sa te joci pe el si ecranul e cam mic pentru browsing si filme in conditii ok, procesorul e cam slabut.
Dar constructia e super, bateria tine o gramada, camerele sunt excelente.

#3
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Ce a zis AstroNut mai sus. Iei Keyone numai daca iti place f mult si ai nevoie constant de ce ofera el: keyboard fizic, autonomie f mare, securitate sporita. E de nisa.

Pentru marea majoritate a userilor si in scenarii normale de folosire HTC U Ultra e superior cam la toate capitolele.



#4
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Mda.. M-am hotărât sa il cumpăr pe asta când ma întorc din concediu, in cazul in care nu apare altceva..
Il iau de pe Emag dacă mai găsesc.. Abia aștept oricum sa cumpăr keyone.

Edited by Abbd, 22 June 2018 - 19:15.


#5
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Heeeelpp! Am găsit
Keyone cu un discount de 1100 de lei la PcGarage. Adică telefonul ar ajunge la 1600 lei maxim.
Cum vi se pare site-ul? Nu am comandat niciodată de aici. Vad ca nu scrie nicăieri ca e resigilat..  Daca e asa, maine imi dau comanda.. Insa aștept câteva păreri legate de site. Am auzit de el și atât. Mulțumesc

https://www.pcgarage...utm_term=stoc_m

#6
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

 Abbd, on 22 iunie 2018 - 20:28, said:

Heeeelpp! Am găsit
Keyone cu un discount de 1100 de lei la PcGarage. Adică telefonul ar ajunge la 1600 lei maxim.
Cum vi se pare site-ul? Nu am comandat niciodată de aici. Vad ca nu scrie nicăieri ca e resigilat..  Daca e asa, maine imi dau comanda.. Insa aștept câteva păreri legate de site. Am auzit de el și atât. Mulțumesc

https://www.pcgarage...utm_term=stoc_m


Pcgarage a fost cumparat de emag. E unul din cele mai mari magazine online de it. E site serios.

#7
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Mulțumesc @gykanes


#8
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014
Ce a zis gykanes. Sunt f ok din toate punctele de vedere.

#9
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Eu zic să deschizi câte un topic nou pt fiecare telefon care îți place.

#10
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Adica dai o gramada de bani pe o chestie din PRC cu procesor SN seria 600 in loc de ceva facut in Taiwan (care totusi stiu sa respecte clientul)?
Sau e doar ceva subiectiv (design, marca (mama mia, am BB proiectat in PRC), afinitati de oricare, etc)?

*** Pana si chinezii cumpara marfa facuta in alta parte decat PRC (la telefoane Apple e pe primul loc).

Edited by breitner, 24 June 2018 - 15:29.


#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

 breitner, on 24 iunie 2018 - 15:08, said:

[...]

*** Pana si chinezii cumpara marfa facuta in alta parte decat PRC (la telefoane Apple e pe primul loc).
Ai si o dovada in acest sens sau zici asa de dragul celor din taiwan....
Apple unde este facut/ansamblat?

Se pare ca mai nou telefoanele din China dau tonul....vezi modelele nou lansate...
OnePlus 6, Xiaomi Mi8, Oppo FindX, Vivo Nex.......si lista poate continua...cu Huawei, doar ca astia sunt scumpi.
Si culmea, foarte multa lume se orienteaza catre aceste modele, deoarece ofera un raport pret/calitate care respecta clientul ;)

#12
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Mai lasa-ma cu reclama la chinezarii facuta doar ca ai si tu una!
Dovezi ca si cei din PRC sunt mari amatori de Apple gasesti pe internet (daca stii vreo limba straina)!
Dar gasesti si pe acest forum (dar trebuie sa cauti).
Si una este sa fie fabricat ceva in vreun atelier din tara lor de catre niste chinezi platiti prost si alta este sa fie "proiectat" de catre aceeasi chinezi!

Edited by breitner, 24 June 2018 - 19:14.


#13
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Aia stiu ca Apple este ansamblat in China....tocmai de aia am citat replica ta  "Pana si chinezii cumpara marfa facuta in alta parte decat PRC"
Da, am si eu un telefon chinezesc de care sunt foarte multumit, de ce sa dau 1000 euro pe un telefon cand pot da doar 600 si imi ofera acelasi lucru.  Ca tie nu iti convine ca se cauta mai nou produsele chinezesti.... aia este altceva. Inainte de el am avut doar Samsung si LG incepand cu flaghship-urile lor. De suport Samsung nu cred ca este cazul sa discut, se stie bine cat de rapizi sunt la update-uri, saracul S7 Edge a primit si el Oreo...acum 2 saptamani....
Sa nu uitam cu peste 60%(daca nu mai mult) din produsele care le folosim sunt ansamblate in China, deci hai sa nu mai fim moralisti....
Sau crezi ca telefonul fabricat in Taiwan nu are nici o componenta din China?

#14
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Mie imi convine tot ce ai tu sau altii pentru ca nu ma intereseaza.
Asta nu inseamna ca nu trebuie sa-ti atrag atentia sa nu confunzi mana de lucru cu creierul (de ex. Dacia daca este fabricata in Maroc nu inseamna ca este marocana sau romaneasca)!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate