Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Analiza pe un chestionar Google

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
LoveAtFirstBite

LoveAtFirstBite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 09.04.2009
Buna! Am facut un chestionar cu ajutorul Google cu intrebari de tipul In ce masura sunteti de acord cu afirmatia, Cat de des donati spre o anumita organizatie, Ce varsta aveti, etc... , iar acum ar trebui sa analizez cumva informatiile obtinute. Mi s-a sugerat programul SPSS, dar chiar nu mai am timp si energie acum sa il invat de la zero, nu l-am mai folosit niciodata... Aveti idee de alte variante de analiza care sa fie de ajutor pentru astfel de chestionare? :( Mersi!

Edited by LoveAtFirstBite, 20 June 2018 - 18:35.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Stii statistica? Stii ce vrei sa obtii?

#3
LoveAtFirstBite

LoveAtFirstBite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 09.04.2009
Pai nu prea, tocmai de aceea e cam tarziu acum sa invat un astfel de program si sa scriu si lucrarea, incerc sa caut o alternativa de analiza pt genul asta de chestionar, poate ca exista si alte modalitati si nu am aflat eu... :( Probabil ca ar trebui sa fac corelatii intre varsta, studiile, etc ale respondentilor (intrebarile demografice) si diversele intrebari din chestionar, ca sa vad anumite legaturi, dar nu stiu cum... :(

Edited by LoveAtFirstBite, 20 June 2018 - 18:51.


#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Fara sa stii ce vrei, ce trebuie, cum trebuie, de ce trebuie, n-ai cum sa faci lucrarea asta. Daca tu nu stii raspunsurile la intrebarile astea, noi nici atata. Doar daca te ajuta cineva, altfel e cam greu. Trebuie introduse datele, facute analize pe ce date vrei, corelatii, trase concluzii, etc...

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ori faci meditatie repede la statistica. Si incepi sa inveti repede SPSS...

https://www.google.r...1.0.fc7BI8uOSho

Ori platesti un coleg sa iti faca lucrarea...

Nu te stresa ca oricum e inutil...

Cum ar zice francezu : It's too late.

#6
LoveAtFirstBite

LoveAtFirstBite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 09.04.2009

 exceswater, on 20 iunie 2018 - 19:47, said:

Ori faci meditatie repede la statistica. Si incepi sa inveti repede SPSS...

https://www.google.r...1.0.fc7BI8uOSho

Ori platesti un coleg sa iti faca lucrarea...

Nu te stresa ca oricum e inutil...

Cum ar zice francezu : It's too late.

Mie-mi spui ca e inutil?! 😂😂😂 Stiu prea bine, doar ca n-am ce sa fac, mai am maxim o saptamana... Am incercat sa citesc despre prog asta, dar mai rau ma streseaza, de aia ma gandeam daca nu se poate si altfel. 😒 Daca am invatat ceva in anii astia, e ca intotdeauna exista o varianta mai usoara decat ce se spune si se pretinde de fatada, doar ca dureaza pana dai de ea. 🙄🙄

Edited by LoveAtFirstBite, 20 June 2018 - 20:04.


#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Se poate si cu programe gen Excel, dar sa stii ce vrei sa calculezi... (si cum).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate