Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Dezarhivare arhiva .zip cu fisier corupt .Dimensiune prea mare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Cryston98

Cryston98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2018
Salut ! Am cautat niste cursuri si ceva exerciti practice pe net despre securitate si la una dintre probleme mi se cere sa dezarhivez o arhiva cu doua fisiere txt . Unul este intr-o conditie buna iar al doilea are o dimensiune foarte mare.Cand incerc sa dezarhivez imi zice ca fisierul este corupt si imi dezarhiveaza decat primul fisier... Intrebarea mea este cum pot sa dezarhivez aceasta arhiva ? Si ati putea sa imi recomandati niste link de unde as putea invata mai multe despre Securitate ... Multumesc si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie este prima data cand intru aici...

Link imagine arhiva :https://prnt.sc/jx72r5

Edited by Cryston98, 20 June 2018 - 16:25.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Acela nu este un fisiet txt, este un fisier redenumit ca txt.
Nu o sa vezi real un fisier txt de 4 Gb!

Depinde si pe ce partitie doresti sa dezarhivezi fisirul. Daca e Fat32, nu accepta fisiere mai mari de 4Gb.

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCryston98, on 20 iunie 2018 - 16:24, said:

Salut ! Am cautat niste cursuri si ceva exerciti practice pe net despre securitate si la una dintre probleme mi se cere sa dezarhivez o arhiva cu doua fisiere txt . Unul este intr-o conditie buna iar al doilea are o dimensiune foarte mare.Cand incerc sa dezarhivez imi zice ca fisierul este corupt si imi dezarhiveaza decat primul fisier... Intrebarea mea este cum pot sa dezarhivez aceasta arhiva ? Si ati putea sa imi recomandati niste link de unde as putea invata mai multe despre Securitate ... Multumesc si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie este prima data cand intru aici...
Link imagine arhiva :https://prnt.sc/jx72r5
E posibil sa faca asa ceva si din cauza faptului ca fisierele poate au fost arhivate cu o versiune mai noua de WinRAR si tu vrei sa dezarhivezi cu o versiune veche.
Instaleaza Winrar 5 de AICI si vezi daca se face dezarhivarea corect! De asemmenea daca nu functioneaza dezarhivarea nici asa, incearca optiunea de reparare a arhivei "Repair" (din Winrar).

Edited by stlk, 20 June 2018 - 17:13.


#4
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Cam greu să vezi fișier text de 4 GB! Poate e ceva similar cu steganography, ascunderea unor fișiere în imagini/ video. Am și eu 2 imagini png de câțiva GB, arhive criptate ”mascate”...
Dacă-i vorba de cursuri de ”securitate”, mi  se pare frumos să aibă împachetat vreun trojan, virus, exploit, rootkit...

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007

View PostCryston98, on 20 iunie 2018 - 16:24, said:

exerciti practice pe net despre securitate si la una dintre probleme

Daca e un exercitiu de securitate, evident ca ceva e "aranjat" pe acolo astfel incat sa exemplifice/sublinieze o problema de securitate...

De exemplu cum iti poti ocupa tot spatiul de pe disc (sau mai rau) daca dezarhivezi ceva provenit dintr-o sursa nesigura.

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

View Postshogun1, on 20 iunie 2018 - 19:04, said:

Cam greu să vezi fișier text de 4 GB! Poate e ceva similar cu steganography, ascunderea unor fișiere in imagini/ video. Am și eu 2 imagini png de cațiva GB, arhive criptate "mascate"...
Dacă-i vorba de cursuri de "securitate", mi  se pare frumos să aibă impachetat vreun trojan, virus, exploit, rootkit...
In 4GB? Poate un Windows infectat sau e colectia tuturor virusilor din ultimii 20 de ani...

La arhivele alea criptate - schimba .png in .tiff. E mai credibil, cel putin pina incearca unul sa le deschida. Sau foloseste VeraCrypt.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate