Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

De astazi, proteste masive impotriva legilor care incurajeaza hotia si impotriva suspendarii Presedintelui

* * * - - 15 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1481 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
USR, Dacian Ciolos, membrii ai Platformei Romania 100, Moise Guran, grupurile civice CoruptiaUcide, Rezistenta si Initiativa Romania indeamna oamenii sa iasa astazi la protest in toate marile orase ale tarii.
Protestele incep de la ora 14.00, nu am idee de ce au ales ora aceasta, mai ales ca e si zi lucratoare.

Nici locul pt proteste nu e batut in cuie, depinde cum bate vantul, daca e suspendat astazi presedintele, se protesteaza la Parlament, altfel in locul deja devenit obisnuit, in fata Guvernului.

Cam tarziu apelul de mobilizare si prea din scurt.
De la Ciolos, oricum am incetat sa am pretentii, ala oricum se trazeste doar la spartul "petrecerilor", dar si restul au intarziat cu anuntul.

Quote

Un protest este anunţat să aibă loc miercuri, în faţa Parlamentului, sub sloganul "Ultimatum pentru Dragnea”, manifestaţia fiind anunţată pe Facebook după ce în spaţiul public au apărut informaţii că ar putea fi începută procedura de suspendare a preşedintelui. Tot miercuri, după ora 18.00, sunt programate proteste în mai multe oraşe, după ce Camera Deputaţilor a adoptat proiectul de modificare a Codului de Procedură Penală.

„ULTIMATUM pentru DRAGNEA! PSD, luaţi aminte, dacă începeţi procedura de supendare a preşedintelui, nu o să mai aveţi unde să vă ascundeţi de poporul român! V-am auzit pe toţi că mergeţi până la capăt, de data asta poporul spune #pânălacapăt. Noi avem ultimul cuvânt! Pe 20 iunie, venim la CASA POPORULUI!”, se arată în descrierea evenimentului de pe Facebook.

Protestul ar urma să aibă loc în faţa Parlamentului, de la ora 12.00. Manifestaţia a fost anunţată pe Facebook după ce în spaţiul public au apărut informaţii conform cărora în 20 iunie ar urma să se discute în şedinţa comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului despre suspendarea preşedintelui Klaus Iohannis. Şedinţa de plen a fost deja convocată la solicitarea premierului Viorica Dăncilă, care va prezenta în faţa parlamentarilor stadiul pregătirilor pentru preluarea de către România a Preşedinţiei semestriale a Consiliului Uniunii Europene în ianuarie 2019.

Tot miercuri, de la ora 18.00 ar urma să aibă loc alte proteste în mai multe oraşe din ţară, după ce Camera Deputaţilor a adoptat luni seară proiectul de modificare a Codului de Procedură Penală.
Astfel, sunt anunţate proteste la Suceava (în faţa prefecturii), la Iaşi (Piaţa Unirii), la Galaţi (prefectură), la Sibiu (Piaţa Mare), la Baia Mare (prefectură), la Satu Mare (prefectură), la Braşov (prefectură), la Brăila (prefectură), la Ploieşti (prefectură), la Alba Iulia (prefectură), Constanţa (prefectură), Miercurea Ciuc (prefectură), Călăraşi (prefectură), Focşani (Piaţa Unirii), Piatra Neamţ (prefectură), Tulcea (Piaţa Civică), Craiova (prefectură), Piteşti (prefectură), Buzău (prefectură), Târgu Jiu (prefectură), Oradea (prefectură), Botoşani (prefectură), Bacău (prefectură), Vaslui, Târgovişte (prefectură), Arad (prefectură) şi Timişoara (Piaţa Victoriei).
News.ro

USR pare ca va transmite live cu ceea ce se va intampla in presupusa sedinta de supendare a presedintelui:
https://www.facebook.com/USRNational/


Surse:
„Iesim in strada sa aparam Romania de praduitori”. Dacian Ciolos si zeci de mii de membri ai Platformei Romania 100 se alatura protestatarilor
Protest azi în București: La Guvern sau la Parlament dacă președintele e suspendat
News.ro - Protest anunţat astăzi, în faţa Parlamentului, sub sloganul "Ultimatum pentru Dragnea”. Sunt programate proteste şi în alte oraşe

Edited by gumball3000, 20 June 2018 - 11:36.


#2
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
lucrez, n-am timp de prostii, ca niciunul de mai sus nu-mi plateste facturile

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Corect, dar nici pensia nu va mai avea niciunul din cei de mai sus cum sa ti-o plateasca daca se vor cara din tara. Sau poate ca termenul corect ar fi "daca vor fi alungati din tara".




Participa si USR:

Quote

Ne alăturăm protestelor și chemăm cetățenii să-și apere drepturile la o justiție imparțială și la o viață în siguranță.
Azi, Liviu Dragnea ar mai putea să dea două lovituri care să desăvârșească dictatura penalilor. Vă chemăm să fiți cu ochii pe ei și să ieșiți în stradă!
Suspendarea președintelui. Azi este convocată o ședință comună cu un pretext derizoriu: Viorica Dăncilă ar urma să prezinte stadiul pregătirilor pentru președinția Uniunii Europene. Dar o ședință inopinată a Birourilor Permanente reunite ale Parlamentului ar putea suplimenta ordinea de zi cu suspendarea președintelui României. Acolo vom fi noi, ne vom opune și vă vom anunța.
O nouă OUG 13. În ședința de Guvern ar putea să fie adoptate prin ordonanță de urgență codurile penal și de procedură penală. Ar putea desființa infracțiunea pentru care este judecat Liviu Dragnea în procesul în care așteptăm joi o sentință. Dacă Liviu Dragnea își va pune în aplicare planul, joi judecătorii nu vor mai avea decât să constate că infracțunea nu mai există și șeful penalilor să fie achitat.
USR va opune #rezistenta plenului lui Liviu Dragnea. În aceste momente forțele binelui trebuie să fie unite pentru a opri mașinăria infernală a PSD.
Semnați#farapenali
Ieșiți la proteste!
https://www.facebook.com/USRNational/

Edited by gumball3000, 20 June 2018 - 11:37.


#4
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,975
  • Înscris: 14.03.2013
Pai am inteles ca se protesteaza pentru caderea guvernului cand problema ar trebui sa fie dizolvarea parlamentului, acolo e toata problema. Orice guvern am pune tot de parlament se va lovi care va vota dupa interes. Cand nu le va conveni guvernul, il dau jos dupa interes (cum au facut deja cu doua puse chiar de ei).

Edited by jm2010, 20 June 2018 - 11:10.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 jm2010, on 20 iunie 2018 - 11:10, said:

Pai am inteles ca se protesteaza pentru caderea guvernului cand problema ar trebui sa fie dizolvarea parlamentului, acolo e toata problema. Orice guvern am pune tot de parlament se va lovi care va vota dupa interes.
De fapt tot de votantul clasic PSD se va lovi.

#6
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
si daca ies la protest o sa am pensia asigurata?

#7
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 16.05.2015
Din cate vad, o parte din cei care indeamna oamenii sa iasa la protest, sunt dintre cei care ard gazul degeaba in Romania. Moise Guran e un exemplu.

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,414
  • Înscris: 01.08.2006
La Cluj au inceput de ieri, si se pare ca o sa continue cam in fiecare zi.
E bine ca facem si vara proteste. Ca de iesit iarna la proteste m-am cam saturat Posted Image)

Edited by bai3tzash, 20 June 2018 - 11:12.


#9
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,975
  • Înscris: 14.03.2013

 borhot, on 20 iunie 2018 - 11:12, said:

Din cate vad, o parte din cei care indeamna oamenii sa iasa la protest, sunt dintre cei care ard gazul degeaba in Romania. Moise Guran e un exemplu.
Pai cineva trebuie sa ia atitudine daca aia "ocupati" nu au vreme.

#10
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 borhot, on 20 iunie 2018 - 11:12, said:

Din cate vad, o parte din cei care indeamna oamenii sa iasa la protest, sunt dintre cei care ard gazul degeaba in Romania. Moise Guran e un exemplu.

sau care se incalzesc pe margine pentru acces la praduiala

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 borhot, on 20 iunie 2018 - 11:12, said:

Din cate vad, o parte din cei care indeamna oamenii sa iasa la protest, sunt dintre cei care ard gazul degeaba in Romania. Moise Guran e un exemplu.
Da, asa am auzit si eu, ca asta e un asistat social, e unul dintr-aia pt care muncesc cu limba zilnic Gadea si Mircea Badea.

Edited by gumball3000, 20 June 2018 - 11:14.


#12
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Iar o sa asistam la manipularea tinerilor dependenti de facebook? Iar tactici fake news, aplicate in domeniul manipularii populatiei?

Ia sa ne uitam noi mai indeaproape care ONG face propaganda pe facebook si de unde vin banii.

Ia hai sa fim putin inteligenti.


La cealalta gasca de hoti, protestul a fost macar legal si declarat si asumat, stim de unde vine raul.

La astia rezistentii nici nu stim de unde si ce vine. Sunt organizati ca teroristii, in celule. Campul tactic, chestii, trestii.

Edited by OriginalCopy, 20 June 2018 - 11:25.


#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 mihnearau1, on 20 iunie 2018 - 11:11, said:

si daca ies la protest o sa am pensia asigurata?
Pai nu stiu, asta depinde numai de cati bani de furaciune i-a mai ramas PSD-ului, daca desfiinteaza sau nu pilonul II ca sa aiba ce pune astazi pe masa populatiei inactive.

 OriginalCopy, on 20 iunie 2018 - 11:14, said:

Iar o sa asistam la manipularea tinerilor dependenti de facebook?
Cu siguranta, am auzit ca deja s-a mobilizat PSD-ul cu fake news-urile pe facebook in care explica de ce e bine ca iohannis sa fie suspendat si de ce e bine sa nu mai fie luate in calcul in procese probele video .

#14
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,414
  • Înscris: 01.08.2006
Sa se faca cat mai multe proteste si cat mai mult, ca nu e rau sa primesti 50 lei pentru fiecare zi de protest. Bani buni.

#15
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,801
  • Înscris: 16.05.2015

 gumball3000, on 20 iunie 2018 - 11:13, said:

Da, asa am auzit si eu, ca asta e un asistat social, e unul dintr-aia pt care muncesc cu limba zilnic Gadea si Mircea Badea.

Fara discriminare, toti aia care fac gargara la TV, mai ales pe teme politice, ard gazul degeaba.

#16
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,618
  • Înscris: 20.05.2008

 mihnearau1, on 20 iunie 2018 - 11:11, said:

si daca ies la protest o sa am pensia asigurata?

Dar de ce sa iesi,cand esti pesedist? Si esti pe aceeasi linie cu PSD...

Scrie sub avatar, intr-o mica descriere. " Mandru ca sunt barbat alb, crestin si heterosexual si pesedist"

Edited by tipareth, 20 June 2018 - 11:18.


#17
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,975
  • Înscris: 14.03.2013
Pai astia protestea

 tipareth, on 20 iunie 2018 - 11:17, said:

Dar de ce sa iesi,cand esti pesedist? Si esti pe aceeasi linie cu PSD...

Scrie sub avatar, intr-o mica descriere. " Mandru ca sunt barbat alb, crestin si heterosexual si pesedist"
Pai astia protesteaza cand primesc ceva de rontait. Ce conteza impotriva cui protesteaza?

#18
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 tipareth, on 20 iunie 2018 - 11:17, said:

Scrie sub avatar, intr-o mica descriere. " Mandru ca sunt barbat alb, crestin si heterosexual si pesedist"

felicitari ca stii sa citesti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate