Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Componente pc de pe OlX?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Salut! Vreau sa iau de pe Olx https://www.olx.ro/o...ck-IDaEUlj.html
și
https://m.olx.ro/ofe...sition=6&page=1
Imi puteti spune ce teste ar putea sa faca vanzatorul sau la ce sa fiu atent pentru a vedea ca componentele sunt ok? Garantia aceea este valabila chiar daca nu am cumparat eu produsele? Multumesc!


#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
Garantia e valabila, dar daca produsul nu se mai poate repara atunci se restituie banii in contul vanzqatorului, nu al tau si iti iei teapa. Daca se poate repara produsul atunci e simplu ca treci adresa ta.

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,273
  • Înscris: 11.08.2003
In caz de garantie si returnare a banilor, e posibil ca vanzatorul de pe factura sa-i primeasca, nu cel care detine factura.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
La PC Garage au politica asta proasta, am un Lumia primit si acum este in service, va fi cu cantec la retur :)

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,273
  • Înscris: 11.08.2003
Pentru muritorul de rand poate fi ceva bun in treaba asta. Am avut un hdd la garantie si mi-au dat banii inapoi. Acelasi produs era, la momentul respectiv, mai ieftin decat cand il cumparasem eu prima data, asa ca m-am scos si cu un produs nou si cu bani in buzunar. Pam-pam! :)

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poti cumpara RAM linistit.

#7
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
Ma gandesc ca nu ar strica persoana aceea produsul sa ii vina banii pentru ca astfel se pierde garantia dar ma mai gandesc de ce ar da o placa de baza de 400 de lei la 170...ce țepe se mai pot da?:))

#8
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

 Marian1237, on 19 iunie 2018 - 23:20, said:

Ma gandesc de ce ar da cineva un i7 2600k pe un i5 3550k si 400 lei, cand este un i7 3770 o idee mai slabut.

Edited by Al3xandru35, 19 June 2018 - 23:59.


#9
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Poate se grabeste sa o vanda, nevoie de bani, vrea altceva repede si e dispus
sa piarda nitel in loc sa astepte un car de ani, etc. Plus s ca dupa ce ai iesit cu
un produs din magazin, ii scade pretul instant daca vrei sa-l vinzi. Zic si eu, nu
dati cu paru'.

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Nu vreau sa le fac reclama dar, daca vrei sa stai o idee mai linistit ca nu iei teapa, arunca un ochi si peste https://forum.comput...i-placi-de-baza)/
E clona vechiului forum computergames (care s-a inchis de curand), dar cativa au arhivat forumul si s-a putut recupera trader rating-ul utilizatorilor. Gasesti acolo destule oferte de placi de baza si memorii DDR4.

Edited by Hider141, 20 June 2018 - 07:15.


#11
Marian1237

Marian1237

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 28.03.2018
De ce as sta mai linistit, nu tot oameni sunt si aceia? :) Cea mai mare frica a mea este sa cumpar ceva si sa se strice peste o zi, o saptamana, o luna :|

Edited by Marian1237, 20 June 2018 - 10:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate