Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Second Hand Haine Copii - Ieftine - Bucuresti - 2018

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
e_kingstone

e_kingstone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.05.2008
Buna ziua,

Copii cresc foarte repede si au nevoie de multe schimburi de haine asa ca nu merita din punctul meu de vedere sa dau zeci de milioane in fiecare an ptr hainele lui (pana ajunge la varsta de scoala cel putin...)

De ceva vreme tot caut second hand pentru copil insa nu gasesc nimic... In piete sunt inchise aproape toate iar cele deschise nu au haine pentru copii... Am tot cautat pe net dar nu gasesc informatii relevante pentru anul acesta...

Aveti idee unde as mai putea gasi deschis si daca merita ca pret? Ma refer sa iau de exemplu o bluza cu 5-10 lei maxim, nu 20 de lei, ca asa mai bine iau de noua...

De preferat in sectorul 6 dar merg si la marginea opusa a Bucurestiului daca e nevoie sa gasesc un magazin bun. Copilul are sub 5 ani...

Va multumesc!

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu merita copilul ala ( daca tot l-ai facut ) , un tricou si o pereche de chiloti noi ?

#3
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Merita, binenteles ca merita.
Dar sa nu cadem in extrema cealalta. Cunosc o familie care nu cumpara pentru copii decat brand-uri.
Norac ca au doar baieti, ca ltfel o vedeam pe fiica-sa cu geanta vuiton la gradinita.

#4
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,654
  • Înscris: 30.10.2009
Omul a cerut o informație. Vă rog  să răspundeți, dacă vreți sau știți, fără să-l luați la întrebări!

Edited by althea, 19 June 2018 - 19:19.


#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,783
  • Înscris: 04.01.2018

View PostBaxon, on 19 iunie 2018 - 19:03, said:

Nu merita copilul ala ( daca tot l-ai facut ) , un tricou si o pereche de chiloti noi ?
In general copiii nu prea dau doi bani pe haine, eu cand eram mic uram sa primesc cadou de sarbatori haine, voiam jucarii. Un maieu, niste chiloti, sosete, etc. le poti lua la prima mana, dar blugii, ciubotele, paltonul, cojocul si altele merg luate de la second-hand.

#6
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 09.01.2004
OP, nu exista cerere pt. haine SH de copii in Bucuresti. Poate doar la tara...
Am avut stive de haine de buna calitate (nu lenjerie...) - purtate de doar cateva ori, si stiu si multi alti parinti care au avut tot asa, pe care nu am avut cui sa le donam. Un timp le-am dus la biserica Sf. Gheorghe, apoi direct la Valea Plopului, apoi la o familie din Cucuruzu, apoi le-am aruncat la gunoi. Ca ne lua lumea de prosti...
Si n-am donat doar haine!

In concluzie, daca nici gratis nu le vrea nimeni, de ce crezi ca un magazin le-ar putea vinde?!? Probabil merg mai bine la vanzare hainele de pensionari, acum cu maririle astea spectaculoase de pensie... :D

Off Topic: De cand primesc micii troli cadou haine?!? Parca spiridusii de casa trebuiau sa primeasca asa ceva... Posted Image

#7
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Acum cativa ani aparuse in Bucuresti lantul de magazine bulgaresc SH Mania, cred ca si-au schimbat numele acum. In Bulgaria aveau o tehnica de vanzare foarte buna, vineri seara aprovizionau, iar pretul era la kilogram. Preturile scadeau de simbata pana vinerea urmatoare, deci hainele bune se vindeau automat mai scump.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate