Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Middlename la rezervare

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu exista notiunea de middle name in Romania, cel putin oficial. Ai vazut in codul civil sau orice acte oficiale alt cimp in afara de nume si prenume?

#20
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
nu conteaza ce exista sau nu in Romania, Romania nu-i buricul universului comteaza ce ti se cere sa completezi in afara

LE in ro nu exista nici notiunea de social number dar CNP-ul il inlocuieste cu succes acolo unde este cerut

Edited by Octavian_SK, 19 June 2018 - 08:16.


#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Atita vreme cit n-ai acte de afara degeaba. Poti sa le explici tu 100 de ani ca ala e middle name daca scrie in act (ca asa scrie) "Prenume/Prenom/First name" "Victor-Viorel" tu esti Victor-Viorel. Nici Victor, nici Viorel, nici middle name nici nimic.

Ce sa inlocuiasca?! Ma faci sa rid.
Inlocuieste acolo unde oricum nu conteaza si poti sa pui si xxxxxxxxx. Altmineri daca interfata vrea 9 cifre cum o sa bagi tu un numar de 13?!

#22
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
bine, cum spui tu :)

View Postf300, on 19 iunie 2018 - 08:18, said:

Ce sa inlocuiasca?! Ma faci sa rid.
Inlocuieste acolo unde oricum nu conteaza si poti sa pui si xxxxxxxxx. Altmineri daca interfata vrea 9 cifre cum o sa bagi tu un numar de 13?!
ti-am mai zis e ca tine; faptul ca nu ai intalnit anumite situatii nu inseamna ca ele nu exita;  tipic romanesc; distractie placuta in continuare; vezi ca aia de rad singuri pot avea o problema

View Postf300, on 19 iunie 2018 - 08:18, said:

Altmineri daca interfata vrea 9 cifre cum o sa bagi tu un numar de 13?!
nu pui 13, pui doar cifrele alea din coada,  da n-am chef sa iti explic; crezi bine nu crezi tot aia e

#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e vorba de intilnit, e vorba de citit o lege si un act. Atita vreme cit scrie clar acolo "First name" negru pe alb Ion-Radu si nu altceva ala e First Name. Ca poti sa le distribui intimplator separat printr-un form web, eventual sa folosesti doar Ion sau doar Radu si ca (mai ales daca e careva interesat sa-ti ia banul) nu o sa ai nici o problema da, indubitabil. Dar asta e altceva.

#24
vldc

vldc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 08.03.2004
Pai la middlename ar trebui sa scrii patronimicul , lucru care nu exista sau nu e ceva comun in Romania.
La rusi e , d'aia cred ca exista campul.

Am vazut ca nici moldovenii nu se prea omoara cu patronimicul , desi multi au asa ceva.

#25
BlueLightning90

BlueLightning90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.01.2017
Mda, au fost inapti, le-am dat mail explicandu-le foarte clar ce nedumerire am si mi-au raspuns ce stiam deja: ca trebuie conform pasaportului, desi eu le-am cerut sa fie mai clari. Ma rog, am scris ambele cu liniuta la first name pana la urma nu e specificat middle name nicaieri in pasaport.

Edited by BlueLightning90, 19 June 2018 - 18:09.


#26
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
mai, nu stiu, eu nu cred ca ei sunt inapti. ce raspuns mai clar vroiai? ti s'a spus si aici. datele de pe bilet trebuie sa fie identice cu cele din pasaport. si treci vasile ion la first name. cu sau fara liniuta, nu conteaza.  ai middle name in pasaport, il treci pe bilet. nu il ai, nu il treci.

#27
BlueLightning90

BlueLightning90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.01.2017
Stiu, dar ca se trece ca in pasaport stiam si eu, voiam doar o clarificare, ma rog... Cred ca ma impiedic eu de detalii prea mult. Multumesc mult celor care mi-au raspuns pe aici :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate