Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sfat achizitie smartphone

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Regula nr 1

Nu lua telefoane cu procesor mediatek sau mai stiu eu ce de la huawei.
Doar telefoane cu snapdragon, ca e 425/450/625 etc...
Regula nr 2
Daca va fi folosit mai mult ca telefon, poti sa opresti netul si sa il tii in 2g si te va tine aproape dublu bateria.

Regula nr 3, din china sunt mereu mai ieftine daca te uiti dupa vreo oferta. Daca nu arde uita-te pe site-urile de afara.

Daca mai poti sa te strangi de 1 bulion ia-l pe astae acceptabil si o sa te tina bateria bine.
daca nu pe astadaca o sa opresti netul va tine bine si la asta.
daca nu arde si poti sa mai astepti vreo saptamana te uiti la geekbuing la leeco s3 x522
e mai rapid si mai destept si vine din europa, deci nu mai platesti taxe/tva etc...
sau astasi mai negociezi cu el pana la 500

Edited by unpuisor, 25 July 2018 - 11:28.


#38
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 23.10.2013

View Post1nqiu, on 24 iulie 2018 - 20:28, said:

Pai si tu ce recomandare ai?

G6 Plus e o alternativa mai buna la A5 2017 https://altex.ro/sma...ram-deep-indigo

#39
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Depinde, cred ca diferentele sunt atat de mici, incat tine doar de "gust". Eu as alege Nokia 6.1 in loc de Moto G6+ care mi se pare cam mare si cu poze mai putin clare si as alege A5 pt ca e foarte aproape de S7 (pacat ca n-are OIS, dar apare si versiune 2018, vom vedea ce pret si ce optiuni va avea ala).
Iar daca e sa aleg si alte firme pe considerentul camerei ... Xiaomi Redmi S2 are si OIS, si e si mai ieftin, doar ca are o constructie mai firava.

Edited by 1nqiu, 25 July 2018 - 15:32.


#40
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 23.10.2013
E exact invers https://www.gsmarena...1&idPhone3=8972

#41
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Nu stiu cum e exact invers, o fi invers in low light (flash mai puternic?), dar cate poze faci pe intuneric si cate pe lumina? Selecteaza obiecte din poza aia, de exemplu foarte bine vezi diferenta de claritate daca selectezi pestele din colt dreapta jos, vei observa ca la g6+ e incetosata (in good light, not low light). Oricum mi se par mai relevante testele live, afara, sa bata soarele etc. In plus ei aleg cea mai buna poza dintr-o multitudine, dar nu specifica daca pt a obtine o anumita poza a fost nevoie de mai multe incercari...
A nu se intelege ca spun ca G6+ nu e o alegere buna, ba chiar am recomandat in alt post G6 si G6 Play, doar ca nu poti spune "camera de pe G6 e cu mult mai buna", asa cum ai lasat sa se inteleaga.

Edited by 1nqiu, 25 July 2018 - 17:17.


#42
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
UMIDIGI Z2 4G Phablet 6GB + 64GB si-ar merita banii ? (acum 250$)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate